Obecnie rozmawiamy o:

Biznes

gorący temat

obraz na płótnie

13 minut temu

Dom czy mieszkanie

godzinę temu

Meble na wymiar Warszawa

dzisiaj o 7:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ciąża 18 lat

30 wrz 2012 - 10:59:30

homopogaevkilo mając dziecko nauczyłam się lepszej organizacji własnego czasu, mam większą motywację do wszystkiego i...nauczyłam się cierpliwości :D

Cytat
effiaczek
z biologicznego punktu widzenia ciąża w wieku 18lat to największe prawdopodobieństwo że dziecko urodzi się zdrowe. ja mam 20lat, dziecko planuję od 1,5roku i wcale nie uważam że sobie nie poradzę. studiuję, pracuję, a mimo to chcę mieć dziecko. to tylko kwestia nastawienia i dojrzałości. i oczywiście tego, czy można liczyć na swojego partnera i jakie uczucie Was łączy.

I jeszcze tego czy ma kto Ci pomóc przy maluszku, nie czarujmy się jeżeli chcesz pracować i uczyć się dalej, musisz mieć jakąś pomoc.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-30 11:02 przez Evans18.

ciąża 18 lat

30 wrz 2012 - 11:01:37

dla mnie ciaza to tez najgorszy okres mojego zycia bo moj partner majac rowniez 21 lat nie wiedzial czy chce ze mna byc czy nie i proponowal aborcje
Zylam w ciaglym strachu ze odejdzie a ja nie dam sobie rady... Bardzo duzo emocji i lez, ale tez pretensji, raniacych slow, ktorych chyba nigdy nie zapomne
Mimo ze wszytsko sie ulozylo bo syn ma juz 4 lata a my od ponad roku jestesmy malzenstwem I tak nigdy tego nie zapomne i boje sie zajsc w ciaze

zweryfikowana
Posty: 2.412
Ostrzeżenia: 1/5

ciąża 18 lat

30 wrz 2012 - 11:03:09

ja jak mialam te 18 tez chcialam ale po kilku miesiacach mi przeszlo xD teraz mam 23 i jak pomysle, ze moglabym byc teraz w ciazy masakra
jakos nie wyobrazam sobie miec dziecka nie chce odpycha mnie to wrecz, a co jest najgorsze to to, ze boje sie, ze nigdy sie na nie nie zdecyduje bo zawsze beda wazniejsze sprawy poza tym musisz miec z czegos wychowac to dziecko prace przede wszystkim chce byc odpowiedzialna i podchodze do tego tematu powaznie bo zrobic dziecko jest latwo i przyjemnie a zapewnic byt juz troszke trudniej dlatego wole dmuchac na zimne (wiecie o co chodzi )

ciąża 18 lat

30 wrz 2012 - 11:05:13

Dziecko to nie zabawka- to odpowiedzialnośc na całe życie!

ciąża 18 lat

30 wrz 2012 - 11:11:00

Hej :)
A ja mam 19 lat i jestem w 23 tygodniu ciąży i bardzo się cieszę ! :)
Za 3 tyg biorę ślub a dzidzia była planowana.
Już nie mogę się doczekać .

ciąża 18 lat

30 wrz 2012 - 11:12:15

Miałam się nie wypowiadać,ale mi nie da.Zaszłam w ciąże mając 19 lat.Na początku było bardzo ciężko.Moja córeczka dała mi motywacje do życia,przy Niej tak na prawde poznałam dorosłe życie.I tak jak inne szafowiczki mówią,dziecko to nie zachcianka,ani zabawka.. Wtedy się jest odpowiedzialnym za drugą małą istote.

ciąża 18 lat

30 wrz 2012 - 11:17:15

Ja na przykład nie rozumiem nagonki zarówno na osoby młode która mają dzieci jak i na tych którzy w ogóle nie chcą ich mieć. Każdy niech żyje według siebie. Można mieć i 40 lat i po prostu dzieci NIE CHCIEĆ mieć. Można mieć 19 i już być mamą-tylko tu kwestia czy są do zapewnienia warunki odpowiednie (nie mówię o luksusach, bo zauważyłam że większość też pod tym względem popada w paranoje jakieś).
Tak czy siak, wyobrażenia o rodzicielstwie, a prawda jaką stajemy twarzą w twarz po urodzeniu dziecka, może nas zaskoczyć-zarówno pozytywnie jak i negatywnie.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-30 11:21 przez Evans18.

ciąża 18 lat

30 wrz 2012 - 11:43:50

instykt macierzyński a cierpliwość do dziecka to dwa rózne światy i tematy :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Podziękujmy za to, że nasze dzieciaczki są zdrowe!