Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ciąża 18 lat

27 kwi 2012 - 22:44:27

dla mnie to za wczesnie.. mialam 18 lat i wiem o czym sie wtedy mysli i jakims sie jest jeszcze malo dojrzalym.. nie mysli sie na pewno o dzieciach

ciąża 18 lat

27 kwi 2012 - 22:58:45

Cytat
wiktorka88
tez tak miałam w tym wieku, teraz mam lat 24 i nie chcę dzieci, dla mnie to trochę kompikacja życia, aczykolwiek nie wykluczam że kiedyś zmienie zdanie. Pomyśl o tym ile rzeczy ominie cie, koleżanki będą się bawić a ty? zmieniac pieluchy? na prawde ta perspektywa aż tak ci się podoba?

urodziłam synka jak miałam 20 lat i uwierz nic mnie nie ominęło, na pewno nic nad czym mogłabym ubolewać. ;)
Dziś mam 25 lat i dwójkę wspaniałych dzieci, nie wykluczam trzeciego.... Moje dzieciaki to największe skarby na świecie.

ciąża 18 lat

27 kwi 2012 - 22:58:47

Cytat
hammie
dla mnie to za wczesnie.. mialam 18 lat i wiem o czym sie wtedy mysli i jakims sie jest jeszcze malo dojrzalym.. nie mysli sie na pewno o dzieciach

zgadzam się z Tobą aczkolwiek można także być mało dojrzałym mając lat czterdzieści....Tak naprawdę ktoś kto nie ma dziecka nie jest nigdy w 100% gotowy na to, gdyż nie można sobie ułożyć gotowego scenariusza jak to będzie po narodzinach malucha, życie wszystko weryfikuje....Można by zabezpieczonym finansowo i przeczytać masę poradników a i tak by nieporadnym:)Oczywiście nie popieram rodzenia dzieci nie skończywszy szkoły, chociaż moja siostra tak urodziła i mimo to szkołę skończyła, pracuje, ważne jest wsparcie bliskich i przede wszystkim partnera, jeśli jest starszy,ma pracę i jest w stanie zarobić na utrzymanie kobiety i maleństwa to dobrze, gorzej jeśli sam też jest "nastolatkiem" i się uczy...Prawda jest taka że dopiero dziecko tzn jego pojawienie się tak naprawdę uczy dojrzałości, pokory i poświęcenia oraz daje siłę żeby góry przenosić i nadaje nowy sens życiu,niezależnie od wieku....

zweryfikowana
Posty: 1.910
Ostrzeżenia: 1/5

ciąża 18 lat

27 kwi 2012 - 22:59:28

Mam koleżankę, urodziła ciut przed 19, skończyła szkołę, ma męża, domek i psa też ma :) jest szczęśliwa chociaż fakt, faktem wpadka była, ale jak widać można sobie w życiu poradzić :)

ciąża 18 lat

27 kwi 2012 - 23:01:12

We mnie też się szybko obudził instynkt macierzyński, w wieku 20 lat strasznie chciałam miec dziecko. Potem,idąc za mądrymi radami bardziej doświadczonych sióstr, uznałam,że jednak warto trochę poczekac, wrócę na studia itp..ale w moim brzuchu już ktoś wtedy zagościł. Wczesne macierzyństwo jest fajne, ale często może się wydawac przytłaczające i ograniczające. Chce się wychodzic do ludzi, miec czas tylko dla siebie jak dawniej, zrobic coś spontanicznego...a tu nie można,bo trzeba się zajmowac maluchem, a pierwsze miesiące jego życia to prawdziwe poświęcenie. Ale 18-latka to już teoretycznie dorosła kobieta, jak dla mnie może sobie rodzic ile chce :) byleby nie upuszczała na progi i inne patologie.

ciąża 18 lat

27 kwi 2012 - 23:08:33

czasem tak bywa że coś pojdzie nie po mysli i sie wpadnie droga little m może i tobie sie to zdażyc wieć nie ma co współczuć bo to nie koniec świata. ja mam 20 lat i gdyby nie ograniczenia finansowe mogła bym mieć już dziecko. niektórzy dojrzewaja do tego wczesniej inni później lub nigdy.

ciąża 18 lat

30 wrz 2012 - 10:29:17

Też chciałam mieć dziecko w tym wieku ale stwierdziłam ze sie wstrzymam bo iwarunków nie mam i szkoła zaoczna ale jednak szkoła chciałam sie skupic na nauce, no ale jednak wyszło jak wyszło i dzidzia się pojawiła. Jest pięknie ale sa takie momęty ze płakac sie chcem, nie mam sily do niego czasem napraawde do tego zajmować sie tez szkrabem nie ma nikt mama babcia tesciowa pomoze ale to co na troche a w nocy wstac tzreba samemu.Do tego mąż mało co pomaga prawie wgl musze go przymuszac awantury dzie w dzien do tego twierdzi ze sie zmieniłam nie mam dla niego czasu i jeszcze sex;/ Wiedziałam ze tak bedzie ale nie załuje gdy spojrze na tą mała istotke ale gdybym mogła cofnąć czas wsztrzymałabym sie jeszcze pare lat.

ciąża 18 lat

30 wrz 2012 - 10:33:37

Instynkt instynktem ale trzeba też mieć jakieś zaplecze i warunki,niestety dziecko to nie zabawka której można się pozbyć gdy się znudzi. Mi nawet do głowy takie głupoty nie przychodziły żeby zachodzić w ciążę w wieku 18lat. Zresztą teraz mam 22 i nadal nie bardzo mogę sobie na to pozwolić.

ciąża 18 lat

30 wrz 2012 - 10:39:04

Moja koleżanka ma 19 lat i 9cio miesięcznego bobasa :) Była to oczywiście wpadka ale teraz mówi, że nie żałuje i nie wyobraża sobie jakby nie miała tego bobaska :) Wcześniej bardzo dużo imprezowała, nie wracała na noc do domu itp. a po urodzeniu wręcz przeciwnie, zupełnie inny człowiek :) Odkąd urodziła wychodzi tylko na spacer z dzieckiem albo na obiad u teściowej :) Ona co prawda zaszła w ciążę jak była w 3 liceum ale zanim urósł jej brzuch już skończyła szkołę więc nikt nawet nie wiedział :)

ciąża 18 lat

30 wrz 2012 - 10:45:33

Cytat
wiktorka88
mówicie że macie 23, 22 lata i planujecie dziecko ja mam 24 i przeraża mnie sama perspektywa, nie wyobrażam sobie byc za kogoś odpowiedzialna, przytyć, dostać rozstępów, zrezygnować z kupna spodni bo dziecku trzeba coś kupić masakra, chyba na prawdę się nie nadaje

Przesadzasz trochę, przytyć i rozstępów to można i bez ciąży się nabawić :D A rezygnować z własnych przyjemności nie trzeba wcale tylko rozsądnie gospodarować pieniędzmi i czasem ;-)
Cytat
1olu9
Ciąża w wieku 18 lat = zmarnowane życie
Bo zagrzebiesz się w pieluchach , nie pójdziesz na studia i będziesz zależna od męża .

Bzdura.
BTW ja urodziłam w wieku 22 lat i mimo że bardzo czułam instynkt macierzyński powiem Ci, że czasem brakowało mi cierpliwości do maluszka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-30 10:53 przez Evans18.

ciąża 18 lat

30 wrz 2012 - 10:50:38

Nigdy nie chciałam mieć dziecka w wieku 18 czy 19 lat, wtedy nawet nie myślałam o tym :) Instynkt macierzyński pojawił się u mnie dopiero niedawno - mam 26 lat, więc ciężko mi się wypowiadać na ten temat. Mówiąc szczerze sytuacja materialna i stabilizacja życiowa pozwoliła by mi na dzidziusia już dawno, oboje z mężem pracujemy i jesteśmy szczęśliwi, ale dzidziuś dopiero za rok, dwa lata. Najpierw musimy kupić mieszkanie (wydatek 600tys) i się urządzić a potem dziecko :) Co do odmawiania sobie, nie zawsze trzeba sobie czegoś odmawiać dlatego, że się ma dziecko. Dla mnie wtedy jest się finansowo gotowym, kiedy można zapewnić maleństwu fajne życie, nie odmawiając sobie wszystkiego, bo w końcu rodzicom też się coś od życia należy :)

ciąża 18 lat

30 wrz 2012 - 10:51:41

ja urodzilam jak mialam 21 i uwierz ze to bylo wczesnie.... ae jak sie juz urodzi to sie nie mysli po co tak wczesnie itd trzeba po prostu isc do przodu W zyciu dzieja sie rozne rzeczy ale zawsze trzeba isc do przodu
Rozumiem instynkt bo on moze sie pojawic u mlodej dziewczyny to normalne ze odczuwasz taka chcec posiadania dziecka Najtrudniej jest jednak wybrac odpowiedniego ojca
a poza tym zgodza sie ze mna wszytskie matki Dziecko zmieni ci zycie i nigdy nie wrocisz do tego co bylo Zmieni tez ciebie i twoje postrzeganie swiata Mysle ze osoby ktore nie maja dzieci omija wiele emocji Jesli jestes dojrzala to dziecko moze ci wiele uswiadomic Pomoze ci tez poznac siebie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-30 10:55 przez homopogaevkilo.

niezweryfikowana
Posty: 190
Ostrzeżenia: 3/5

ciąża 18 lat

30 wrz 2012 - 10:53:29

Cytat
little_m
'swiadoma' ciaza w tym wieku to glupi kaprys. a wpadka wywoluje u mnie wspolczucie jedynie.
lepiej bym tego nie ujela

ciąża 18 lat

30 wrz 2012 - 10:57:44

Cytat
little_m
'swiadoma' ciaza w tym wieku to glupi kaprys. a wpadka wywoluje u mnie wspolczucie jedynie.

ciąża 18 lat

30 wrz 2012 - 10:59:20

z biologicznego punktu widzenia ciąża w wieku 18lat to największe prawdopodobieństwo że dziecko urodzi się zdrowe. ja mam 20lat, dziecko planuję od 1,5roku i wcale nie uważam że sobie nie poradzę. studiuję, pracuję, a mimo to chcę mieć dziecko. to tylko kwestia nastawienia i dojrzałości. i oczywiście tego, czy można liczyć na swojego partnera i jakie uczucie Was łączy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dzień matki