Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Córka prawdopodobnie czuje się samotna, postaraj się poświęcić jej więcej czasu, zróbcie sobie jakiś stałe "popołudnie we dwie", pokaż jej że masz dla niej czas i wspomnij jak to dobrze, że możesz jej poświęcać ten czas, a jeżeli byłoby drugie dziecko to byłoby to niemożliwe.
Zainteresuj się skąd wzięła się ta potrzeba w tym właśnie momencie i tłumacz, że dziecko to ogromna zmiana i odpowiedzialność, że wiąże się to z wieloma wyrzeczeniami dla całej rodziny, że jest to zmiana na całe życie i na 24 godziny na dobę. Miałaś siłę i tyle miłości aby podołać temu dla Niej, ale nie czujesz się na siłach Ty i Twój mąż aby sprostać temu zadaniu ponownie. Nie chcesz wywracać swojego życia, a także jej życia do góry nogami.

A tak w ogóle, to dlaczego ona chce rodzeństwo? Żeby się z nim pobawić, pogadać? Zanim by się urodziło i dorosło do wieku, w którym można byłoby się bawić, to córka miałaby 15lat i zapewniam Cię, że w takim wieku już by nie chciała niańczyć malucha. Wydaje mi się, że ma kaprys "tu i teraz ja chcę"... 12 lat różnicy to baaaardzo dużo i wątpię, że dzieci załapałyby dobry kontakt. Która 17latka chce się bawić lalkami z przedszkolakiem? Mało która.

Cytat
Delgado
Chcecie mieć dziecko, bo córka ma taki kaprys? Zresztą przecież ona ma już 11 lat i ryczy bo chce rodzeństwo? To jest dziwne.

Niech Ci przypadkiem nie przychodzi do głowy oszukiwać męża z antykoncepcją! To byłoby świństwo.

Ty również tak mocno chcesz tego dziecka? Skoro od zawsze wiedziałaś, że mąż chce jedno to nie możesz teraz wymagać od niego cudów. To musi być jego decyzja, nie zmuszaj go na siłę.

dokładnie :)

Cytat
xanthina
dziwi mnie jego podejście... widocznie nie lubi dzieci
niech on wytłumaczy córce, że nie chce mieć więcej dzieci - bo Ty przecież chcesz; z uwagi na nią powinniście się jednak zdecydować na drugie dziecko, wiem co to znaczy, gdy dziecko pragnie rodzeństwa

wg mnie zamiast rozpieszczoną jedynaczkę mielibyście wówczas odpowiedzialną, mądrą, szczęśliwą córkę

I tak będzie rozpieszczoną jedynaczką, bo zanim dziecko w ogóle przyszłoby na świat to będzie kilkanaście lat różnicy, ona nastolatka, która zaraz i tak ruszy w świat.

Dziecko pragnie rodzeństwa, a potem to dziecko krzywdzi malucha, bo widzi konkurencję. Tak też bywa. Nawet jeśli wcześniej baaardzo chciała rodzeństwa. Moja siostra cioteczna jest starsza od swojego brata o jakieś 14, 15 lat. Nie wyszło im to na dobre.

Nie mow jej nigdy w zyciu ze ktores z was nie chce dziecka, nie wolno Ci pokazywac dziecku ze tatus albo mamusia sa zli, nie rozgraniczaj dziecku w ten sposob! Nie wolno Ci tego robic bo odbije sie to kiedys na corce.

To nie dziecko tylko nastolatka, ale widać ze wychowana jako typowy jedynak.
Ryczy bo chce rodzeństwo? To jakieś nieporozumienie.

aTwoja córka postrzega niemowle jako zabawke czy co? ze beczy? bo nie rozumiem.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

Cytat
Delgado
Chcecie mieć dziecko, bo córka ma taki kaprys? Zresztą przecież ona ma już 11 lat i ryczy bo chce rodzeństwo? To jest dziwne.

tylko ze jak rodzice odejdą z tego swiata to ona juz nie bedzie miała najblizszej rodziny
poza tym nie ma to jak siostra czy brat z ktorym pogadasz czasem sie pokłócisz spotkasz sie w swieta ja sobie nie wyobrazam teraz nie miec rodzeństwa wiec sie zastanów jaka jest różnica pomędzy kaprysem a chęcią, by miec kogos bardzo bliskiego

do autorki:
przykra sytuacja ale to duza dziewczyna i mozesz jej w jakis sposób powiedziec prawde, ze poprostu wiek taty juz na to nie pozwala bo małe dziecko to odpowiedzialnosc dla 2rodziców

tez mialam taki problem jak mialam 11 lat. Matka powiedziala: "nie, won" , zajelam sie dzieckiem sasiadki i troche mi przeszlo, a jak mialam 14 lat juz o tym nie pamietalam, a matka zostalaby z kolejnym dzieckiem gdyby przystała na moją dość inwazyjną propozycję:D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-20 14:57 przez dwaGuziki.

zweryfikowana
Posty: 189
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
madziutex
A tak w ogóle, to dlaczego ona chce rodzeństwo? Żeby się z nim pobawić, pogadać? Zanim by się urodziło i dorosło do wieku, w którym można byłoby się bawić, to córka miałaby 15lat i zapewniam Cię, że w takim wieku już by nie chciała niańczyć malucha. Wydaje mi się, że ma kaprys "tu i teraz ja chcę"... 12 lat różnicy to baaaardzo dużo i wątpię, że dzieci załapałyby dobry kontakt. Która 17latka chce się bawić lalkami z przedszkolakiem? Mało która.

moja siostra O.o

Cytat
kiciek1985
przecież to jest już duża dziewczyna. nie umiesz rozmawiać z nastolatką? powinnaś jej powiedzieć co ustaliliście z mężem i dać przykłady jakiś jedynaków, jak i podać plusy bycia jednym dzieckiem w domu.

dokladnie tak,tak duzej dziewczynce mozna juz powiedziec,ze postanowiliscie, ze bedziecie miec tylko ja, ze jest wspaniala corka, ze jedynak ma lepiej,bo... ;)

i dokladnie-nie zwalaj winy na meza, tego wiedziec nie musi.

Cytat
lola17xD
tylko ze jak rodzice odejdą z tego swiata to ona juz nie bedzie miała najblizszej rodziny

Czyli musimy współczuć wszystkim jedynakom tego świata, bo po śmierci rodziców zostają sami jak palec. Bez własnej rodziny, bez przyjaciół- zupełnie sami. W pustym ciemnym pokoju, bez okien. Bez szansy na normalne życie. Mam. Doła.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-20 15:04 przez Delgado.

A mnie smieszy kiedy ludzie wystawiaja opinie jedynakom... dla mnie to kwestia wychowania, nie kazde dziecko, ktore nie ma rodzenstwa jest "rozpieszczonym jedynakiem" Serdecznie Pozdrawiam!

Cytat
lola17xD

tylko ze jak rodzice odejdą z tego swiata to ona juz nie bedzie miała najblizszej rodziny
poza tym nie ma to jak siostra czy brat z ktorym pogadasz czasem sie pokłócisz spotkasz sie w swieta ja sobie nie wyobrazam teraz nie miec rodzeństwa wiec sie zastanów jaka jest różnica pomędzy kaprysem a chęcią, by miec kogos bardzo bliskiego

do autorki:
przykra sytuacja ale to duza dziewczyna i mozesz jej w jakis sposób powiedziec prawde, ze poprostu wiek taty juz na to nie pozwala bo małe dziecko to odpowiedzialnosc dla 2rodziców

Ale dramatyzujesz... To sobie swoją rodzinę założy i urodzi sobie tyle dzieci ile będzie chciała i już nie będzie samotna! Niektórzy z przyjaciółmi mają lepszy kontakt niż z rodzeństwem. Nie zawsze jest różowo i rodzeństwo kocha się jak dwa puchate kotki...

madziutex rozumiemy, że masz problem z rodzeństwem i ... nie dziwimy się rodzeństwu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

malutka ssie wargi