Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:55:42

JA MIAŁAM KIEDYŚ PODOBNĄ SYTUACJĘ BARDZO WSPÓŁCZUJĘ MOŻE SPRÓBUJ ZADZWONIĆ- NA POLICJI JEST NIEBIESKA LINIA DLA RODZIN DOTKNIĘTYCH PRZEZ BLISKICH ALKOHOLIZMEM TAM MAJĄ PSYCHOLOGÓW Z KTÓRYMI MOŻESZ POROZMAWIAĆ I CI DORADZĄ I POMOGĄ CI COŚ ZNALEŻĆ NAWET NA PROKURATURZE DOSTANIESZ ADRES TAKIEGO OŚRODKA BO JA SAMA SIĘ DOWIADYWAŁAM.POWODZENIA ŻYCZĘ TYLKO SIĘ NIE PODDAWAJ I NIE ZAŁAMUJ.

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:57:06

Cytat
Stokrotka-
weźcie przestańcie cisnąć po dziewczynie, może w między czasie szuka czegoś!!! a wiadomo, że ludzie powiedzą więcej niż goole.

Dziękuję, że rozumiesz.
Fakt, mógł ktoś źle odebrać moje spostrzeżenia odnośnie wsi. Znam swoją sytuację i nie piszę tutaj po to, żeby ją jakkolwiek komentować. Jednak osoby urażone z góry przepraszam.

Muszę odstawić komputer, bo koleżanka idzie do pracy. Jednak obiecała mi, że po powrocie wejdzie tutaj i zadzwoni do mnie, żeby poinformować mnie jak jeszcze mogłyście mi pomóc.

Dziękuję Wam bardzo!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-08 17:01 przez k_komar.

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 17:01:54

Cytat
k_komar


Nie znasz mojej sytuacji rodzinnej, więc proponuję Ci się nie wypowadać. Cieszę sie bardzo, że Ciebie rodzice noszą na rękach i dają Ci pieniążki na wszystko. I puki co Ty tutaj pyskujesz. Ja prosze o pomoc. Gratuluję kultury.
Nie mam dostępu do internetu w domu. Jestem u koleżanki, która na chwilę udostępniła mi komputer i zaproponowała, żebym weszła tutaj, bo są tu miłe i sympatyczne osoby, które chętnie pomogą. Niestety w przeciwieństwie do Ciebie. Z dobrego serca nie życzę Ci, aby kiedykolwiek nie przydażyło Ci się coś podobnego. Pozdrawiam!


nie mieszkam z rodzicami juz od dawna i sama jestem mama 2 dzieci - wiec moge sobie wyobrazic co bym zrobila gdyby jutro mialaz nimi znalezc sie na ulicy.
pisalas ze mialas gdzie jechac ale jest za zimno - a jutro bedzie lato? dostalas od dziewczyn kontakty, adresy to co jeszcze? ktos ci ma w koncu zaproponowac to mieszkanie? idz dzwonic i zalatwiac a nie dyskutujesz ze mna niepotrzebnie. wkurzyla mnie jedynie twoja obrona ze dziecko masz bo pochodzisz ze wsi i tam to normalne (a wiem ze ci co mieszkaja na wsi zawsze bronia sie ze nie sa gorsi i "inni";) - inaczej bym nie zwrocila uwagi. masz 20 lat a nie 15 wiec raczej juz z ciebie duza pani - wiesz co masz robic

<moderacja>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-08 18:17 przez moderator.

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 17:02:01

pewnie dostajesz jakieś pieniążki na dziecko nie?
bo jeśli samotnie wychowujesz to musisz coś dostawać od miasta

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 17:03:36

Ja bym nawet przygarneła Cie do siebie chociaż na ten przyszły tydzień bo rodzice wyjezdzaja zostaje sama a ze ja baaardzo lubie dzieci i zamierzam w przyszlości mieć przedszkole to bardzo chetnie zajme sie maluchem ;) no ale nie wiem cczy by to wypalilo.

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 17:05:51

Cytat
mc85


nie mieszkam z rodzicami juz od dawna i sama jestem mama 2 dzieci - wiec moge sobie wyobrazic co bym zrobila gdyby jutro mialaz nimi znalezc sie na ulicy.
pisalas ze mialas gdzie jechac ale jest za zimno - a jutro bedzie lato? dostalas od dziewczyn kontakty, adresy to co jeszcze? ktos ci ma w koncu zaproponowac to mieszkanie? idz dzwonic i zalatwiac a nie dyskutujesz ze mna niepotrzebnie. wkurzyla mnie jedynie twoja obrona ze dziecko masz bo pochodzisz ze wsi i tam to normalne (a wiem ze ci co mieszkaja na wsi zawsze bronia sie ze nie sa gorsi i "inni";) - inaczej bym nie zwrocila uwagi. masz 20 lat a nie 15 wiec raczej juz z ciebie duza pani - wiesz co masz robic

Dla Twojej wiadomości miałam dzisiaj jechać, ale Dom Matki w Kiekrzu jest jakieś 20-25km ode mnie. Nie mam jak tam dojechać, a jutro koleżanka zaoferowała mi transport samochodem.
Skoro jesteś matką dwójki dzieci to Cię podziwiam, że w taki mróz tłukłabyś się dzisiaj autobusem i pieszo skoro masz pewność, że jutro możesz podjechać tam autem.

<moderacja>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-08 18:18 przez moderator.

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 17:06:07

Cytat
02bezkitu11
pewnie dostajesz jakieś pieniążki na dziecko nie?
bo jeśli samotnie wychowujesz to musisz coś dostawać od miasta
no na pewno miliony;( porąbany kraj
lezka w oku sie kreci na sama mysl ze jestes w takiej sytuacji i to w dodatku z dzieckiem. Znam takie problemy:( na szczęście mi się udało:)

Zastanawiam się co z dziadkami?? czemu do nich nie pojdziesz na kilka dni? na pewno chetnie by Cie przyjeli:) chyba ze u nich podobnie (alkohol itp)

tak jak juz dziewczyny pisały- mops to bardzo dobry pomysł, niebieska linia.
Powodzenia

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 17:08:19

nie potrafię udzielić Ci informacji na ten temat niestety:( 3mam kciuki żeby ktoś mógł Wam pomóc,bardzo Ci współczuję:*

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 17:08:30

brylancik88 no ja się domyślam, że są to grosze
to czekam na info od Ciebie, oferuje pomoc oczywiście w mieszkaniu i opiece nad maluszkiem :)

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 17:11:41

Życzę Ci żeby wszystko w twoim życiu się ułożyło. Abyś zdała i znalazła sobie dobrze płatną pracę. A co do domu to nie mam pojęcia, bo nie moje okolice.

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 17:13:27

Nie wiem dokładnie co się dzieje u Cibie w domu, ale jeżeli masz matkę pijaczkę, która robi awantury i nie potrafi się zaopiekować Twoim dzieckiem (bo wódka ważniejsza) to uciekaj z tego domu i tam nie wracaj! Ja akurat mam problem z ojcem i gdybym mogła to bym uciekła jak najdalej od tego miejsca... Tylko że niestety sytuacja mnie zmusiła tutaj zostać...

Trzymam za Ciebie kciuki! Nie przejmuj się złośliwymi komentarzami na tym forum, bo niektóre osoby po prostu nie znają życia z tak smutnej strony jak my, a potrafią tylko pluć jadem ze swoich idealnych domków...

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 17:17:15

mc85 Dziewczyna tu prosiła o rade, a nie złośliwe komentarze więc możesz sobie to darowac. Jej sytuacja nie jest ciekawa, a Twoje złośliwości w niczym nie pomogą.


Życze Ci żeby wszystko Ci się ułożyło :) Trzymam kciuki:*

zweryfikowana
Posty: 337
Ostrzeżenia: 2/5

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 17:23:48

Kochana,
zgłoś się do najbliższego Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodka Pomocy Społecznej, Biura Porad Obywatelskich (bezpłatna pomoc prawna - o ile takowe jest w okolicy) - tam uzyskasz niezbędne informacje.
Może nie będziesz musiała wyprowadzać się z domu - może to Twoja mama zostanie skirowana na leczenie itp.
Powodzenia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-08 17:24 przez Karino.

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 17:31:31

Cytat
Karino
Kochana,
zgłoś się do najbliższego Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodka Pomocy Społecznej, Biura Porad Obywatelskich (bezpłatna pomoc prawna - o ile takowe jest w okolicy) - tam uzyskasz niezbędne informacje.
Może nie będziesz musiała wyprowadzać się z domu - może to Twoaja mam zostanie skirowana na leczenie itp.
Powodzenia

Jeżeli nie chce sama się leczyć, to dziewczyna będzie miała spokój na miesiąc a może i na mniej. Potem to powróci. A po co codziennie siedząc w szkole, wracając do domu itd. ma zastanawiać się czy dzisiaj matka nie napije się znowu i z tego powodu nie nakarmi jej dziecka czy nie daj boże dopuści do strasznej tragedii bo spała gdzieś nawalona?

Tak jak wcześniej napisałam - szukaj nowego miejsca zamieszkania, zgłoś się do instytucji wymienionych przez koleżankę, działaj!
Pozdrawiam!

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 17:39:21

Kochana, moja kolezanka mialapodobna sytuacje kiedys.
Tylko miala 2 dzieci.
Wiec byla w takim domu i musiala przeniesc sie do szkoly zaocznej, ktora skonczyla.
Jest jakis okreslony czas ile w takim domu mozna przebywac, a przez ten okres ktory tam jestes oni szukaja mieszkania.

Ona je dostala, co prawda do remontu ale skromne fundusze dostala na pomalowanie scian itd.
Musisz isc do osrodka pomocy spolecznej i napwno Ci pomoga.
Nie martw sie.
Życze Ci powodzenia.
Napewno sie wszystko pouklada.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

nie wiem co mam powiedzieć :///