Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

gorący temat

szkoła nauki jazdy

godzinę temu

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nie wiem od czego zacząć, ale cała się trzęsę.
Mój brat ma 12(6klasa podstawówki.
Rok temu dostałam wiadomość od kolegi co robi mój, brat, że wysyła dziewczyną w swoim wieku, że je kocha itp.
Dobra, w takim wieku dzieci się zakochują itp. Parę miesięcy później dostałam wiadomość od tego samego kolegi, skopiowaną wiadomość wysłaną do mojego brata. Było to coś w stylu "jak ciebie widzę to walą sobie konia, moja sperma tryska na wszystkie strony" nie mogłam w to uwierzyć, olałam to, aż do dzisiaj.
Brat ma karę, za naukę (na komputer) no , ale w telefonie ma internet i długo siedzi.
Zostawił komórkę i poszedł do drugiego pokoju, ja w tym czasie przejrzałam wiadomości.
To co przeczytałam zamurowało mnie, ręce do tej pory mi się trzęsą, cała się trzęsę.
Mnóstwo wiadomości w stylu "Pokaż cyce" "Mam ochotę na dziki s e k s, na pieska" "spuszczę się na Twoje cyce"
"Idziemy się walić na poligony?" "Napijemy się piwka i może mały se ks" "Zrób mi loda" "ale mam ochotę na laskę w twoim wykonaniu"było tego pełno.
Do tego cała rodzina myśli, że to fajtłapa, bo wystarczy na niego na wrzeszczeć, a już biegnie ryczeć.
Ja mam 15lat i nie wyobrażam sobie tego by pisać tak z kimś, nie myślę nawet o tych sprawach, a oni mają po ledwo 12lat.
Nie odważę się powiedzieć tego mamie, nie rozmawiam z nią o takich rzeczach, a tym bardziej o robieniu loda...
Macie pomysł co zrobić by mama przeglądnęła jego telefon? Aha i dodam, że sprawa jest utrudniona, bo te wiadomości są na naszej klasie (nk), a ja nie znam jego hasła/loginu.
Proszę pomóżcie.

Moze jednak porozmawiaj o tym z mama

Porozmawiaj z mamą. A swoją drogą to tak to właśnie jest jak dzieci mają nieograniczony dostęp do internetu :P

Idź do taty, interwencja mamy niewiele da, nakrzyczy na Twojego brata, a on zapewne dalej będzie robił swoje. Myślę, że tata powinien z nim pogadać - jak facet z facetem - i wytłumaczyć, że na pewne rzeczy przyjdzie jeszcze czas. Oczywiście proponuję dodatkowy szlaban na komórkę.

zamknąć w lochu !
a tak na serio przydała by się interwencja psychologa.

ahh te dzieci teraz to się rozszalały... ja bm pogadała z mama na Twoim miejscu.

no szok! zagadaj moze najpierw z mamą ze widziałas takie teksty w necie wsród rówiesnikow i potem dodaj ze chyba twoj brat tez.zeby szoku nie dostala i mogla pomyslec co zrobic.

Powinnaś iść z tym do mamy i do taty, powiedz im dokładnie jakiego rodzaju wiadomości pisze Twój brat, koniecznie trzeba go sprowadzić na dobra drogę, bo jak się z dzieciakami nie rozmawia na takie tematy, to potem wyrastają z nich osoby z pokrzywioną psychiką.

Wiem coś o tym, bo mam kogoś takiego w rodzinie, wiem jak był wychowywany i co teraz sobą prezentuje. Jak się nie zadba o prawidłowe spojrzenie na świat takiej młodej osoby to mu tak zostanie do starości.

Smutna prawda...

pogadaj z rodzicami...a swoją drogą-to ostatnio normalne, że chłopcy w tym wieku tak gadają...taki świat...nie znaczy, że on to robi...może skoro taki fajtłapa to sobie gawędziarstwem dodaje animuszu

Hm mam syna w tym wieku i może powiem tak... powinnaś porozmawiać z rodzicami tak po cichu i na spokojnie. Martwi mnie raczej to, że nie masz odruchu szukania pomocy u rodziców, bo wypisywanie takich tekstów przez dojrzewającego faceta z buchającym testosteronem to się zdarza. Ale nie twierdzę, że to normalne....
A wracając do tematu - to do rodziców marsz i może zamiast koma może niech znajdzie sobie jakiś zajęcie typu piłka nożna etc?

te dzisiejsze dzieciaki...masakra
powiedz rodzicom.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

żal smutek serce sciska