Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

problem z 13-latkiem

18 wrz 2011 - 23:38:13

Cytat
blackdress7
Czy ubliżył? nie wiem...nie znam wujka:))
Ale mam syna 14latka...znam ten język i te poglądy....mówią zanim pomyślą...ja nauczyłam jednego:szacunek dla starszych od siebie...nie odważyłby się tak odpowiedzieć..ale na pewno tak samo myśli..

O to wlasnie chodzi, bo to jakie poglądy mogą miec dzieci w tym wieku to jest inna sprawa zupełnie. Musi wiedzieć, że nie należy w taki sposób odzywać sie do starszych.

problem z 13-latkiem

18 wrz 2011 - 23:38:17

Też to wpajam i na codzień to działa, ale są momenty kiedy młody szybciej pisze niż myśli, a traktowanie go jak kumpla przez wujka jeszcze ten luz spotęgowało!

problem z 13-latkiem

18 wrz 2011 - 23:39:47

Cytat
666kasja
Cytat
ka-na
po pierwsze - wUjek
A czy tych wypowiedzi dorosły chłop nie powinien uznać jako opinii o grze a nie o sobie? Ponadto czy nie powinien przyjść z tym do mnie jako do matki a nie szlochać po rodzinie?
Jezeli wujek gra w jakas gre, np simsy (hehe) a Twoj syn mu mowi " w ta gre graja TYLKO cioty i debile" to automatycznie stwierdza , że wujek jest ciotą i debilem. Co innego jakby napisał "ta gra jest beznadziejna!" albo" w ta gre graja cioty, z wyjatkeim wujka bo wujek nie jest ciotą"

problem z 13-latkiem

18 wrz 2011 - 23:40:02

napisałaś to jak poemat a nie jak wypowiedz na forum ;o poczułam sie jak bym czytała jakieś nie wiem co i nie umiem Ci doradzic ;o

problem z 13-latkiem

18 wrz 2011 - 23:43:28

Cytat
blackdress7
Czy ubliżył? nie wiem...nie znam wujka:))
Ale mam syna 14latka...znam ten język i te poglądy....mówią zanim pomyślą...ja nauczyłam jednego:szacunek dla starszych od siebie...nie odważyłby się tak odpowiedzieć..ale na pewno tak samo myśli..
Cytat
studentkakasia
Myślę, że wujek nie powinien kontynuować takiej rozmowy z dzieckiem, ale on też nie zachował się dobrze i musi zrozumieć jak się zachował. Rodzine trzeba szanować, poza tym nie wiem co bym zrobiła gdyby moje dziecko w taki sposób odzywało sie do dorosłych.
..to jak się dowiesz..to pogadamy...zwariować można od tych buzujących hormonów i zaj..bistych poglądów..jedynie słusznych i właściwych..pff

Ja nie mowie, ze dziecko nie będzie miało takich poglądów, bo to jest normalna sprawa. Chodzi mi tylko o to, żeby wiedział że nie można mówić nikomu takich rzeczy.

problem z 13-latkiem

18 wrz 2011 - 23:43:50

twój synuś to mały cham :]

problem z 13-latkiem

18 wrz 2011 - 23:44:04

moim zdaniem jestes typową mamusią która próbuje wytłumaczyc sobie złe zachowanie swojego syna i czepia sie słow wujka. Twój syn "nie ma prawa" mówić do wujka debilu czy wyrażac sie tak jak odpisałaś. Masakra!!! i bardziej skupiłą bym sie nad jego wychowanien a nie domysłami czy wujek tez rodziny nie obraził-tak jakby to rozwiązywało problem braku kultury u twojego syna.

problem z 13-latkiem

18 wrz 2011 - 23:44:06

W tej chwili się doszukujesz, że może synalek nie jest do końca winny... Z takim podejściem życzę Ci powodzenia, jak będzie miał lat 17/18 ;) bo w tej chwili to gówniarz który powinien się bawić samochodzikami, bo dopiero wylazł z podstawówki, już wyzywa dorosłych od ciot (pomijam fakt, że rodzinę najbliższą)... Ale w końcu chyba nie miał się skąd nauczyć, że tak się ludzi nie traktuje :)

problem z 13-latkiem

18 wrz 2011 - 23:44:18

Dzieciaki w tym wieku chyba tak mają (porównuję z dziećmi mojego brata, które są w tym wieku).
Jednak ja na wujka zwróciłabym większą uwagę. Z płaczem się skarżył? Jak do mnie Mikołaj (syn brata) ostatnio zapyskował to nie musiałam lecieć na skargę do starszej osoby, tylko uświadomić "małego", że przegina!
Wiem tylko, że niestety do matki (czyli mojej bratowej) źle się odnosi i ona nie może dać sobie z nim rady... chyba niestety taki wiek...albo może podejście

problem z 13-latkiem

18 wrz 2011 - 23:44:59

Wujek napewno nie ublizyl Twojej rodzinie:)syn oczywiscie uzyl niegrzecznych okreslen ale nie bezposrednio do wujka tylko ogolnie-nie oznacza to jednak ze to bylo ok z jego strony,nie powinien wcale uzywac takich slow-to bylo niegrzeczne:)POWINIEN PRZEPROSIC:)

zweryfikowana
Posty: 684
Ostrzeżenia: 2/5

problem z 13-latkiem

18 wrz 2011 - 23:47:33

Cytat
clandestina
Ale z młodego noob... :/

problem z 13-latkiem

18 wrz 2011 - 23:49:03

Cytat
amentiae
W tej chwili się doszukujesz, że może synalek nie jest do końca winny... Z takim podejściem życzę Ci powodzenia, jak będzie miał lat 17/18 ;) bo w tej chwili to gówniarz który powinien się bawić samochodzikami, bo dopiero wylazł z podstawówki, już wyzywa dorosłych od ciot (pomijam fakt, że rodzinę najbliższą)... Ale w końcu chyba nie miał się skąd nauczyć, że tak się ludzi nie traktuje :)
zanim się wypowiesz na temat mojego wychowania najpierw pomyśl, bo bezpodstawnie mi ubliżasz! Napisałam przecież że młody został ukarany, at tego typu wyskoki to u niego bardzo rzadka sprawa!

problem z 13-latkiem

19 wrz 2011 - 00:07:31

a ja w ogóle nie rozumiem, o co chodzi.

problem z 13-latkiem

19 wrz 2011 - 00:09:01

Cytat
amentiae
Ale w końcu chyba nie miał się skąd nauczyć, że tak się ludzi nie traktuje :)

Trochę chyba przegięłaś...Nie znasz, nie oceniaj

zweryfikowana
Posty: 537
Ostrzeżenia: 1/5

problem z 13-latkiem

19 wrz 2011 - 00:09:20

"Jezeli wujek gra w jakas gre, np simsy (hehe) a Twoj syn mu mowi " w ta gre graja TYLKO cioty i debile" to automatycznie stwierdza , że wujek jest ciotą i debilem. Co innego jakby napisał "ta gra jest beznadziejna!" albo" w ta gre graja cioty, z wyjatkeim wujka bo wujek nie jest ciotą""

"twój synuś to mały cham :]"

hahahaha ale się uśmiałąm na noc:D Uwielbiam takie wypowiedzi :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

problem z mama!