Obecnie rozmawiamy o:

zalety diety pudełkowej

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

drugie dziecko?

02 lip 2011 - 09:23:12

hej wszystkim mamom. piszze bo chciałam sie wesprzec waszymi doświadczeniami. mam synka który ma prawie 9 miesięcy. mam 30 lat. własnie dowiedziałam sie ze jestem w ciąży. jestem troche załamana. sama niewiem co o tym myślec. tymbardziej ze pierwsza ciąża była bardzo trudna dwa ostatnie miesiace leżałam w szpitalu.bo szyjka juz sie rozwierała. teraz sie strasznie boje, ze znowu sie powtórzy to samo. a tak bardzo przeżyłam ten pobyt w szpitalu, to był koszmar. napiszcie cos, może któraś miala podobnie, tak bardzo się bojeee...
nikt nie chce pisac,....:-(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-02 09:27 przez eweline1.

drugie dziecko?

02 lip 2011 - 09:28:41

ja mam 11mies.synka i tez nie chce drugiego dziecka narazie ale ja mam 22lata, moja kolezanka ma 28lat i niedawno urodziła drugie ma dwójke małch maluszków i jest super zadowolona tez sie bała ze nie da sobie rady ale teraz jest super dzieci bawia sie we 2 i szaleja razem jest trudno ale sa szczesliwa rodzinka, nie martw sie daSZ SOBIE RADE badz dobrej mysli i gratuluje:):)

drugie dziecko?

02 lip 2011 - 09:28:51

Niestety nie pomogę,bo jeszcze nie rodziłam :( Ale nie martw się,to,że raz coś się działo to nie znaczy,że teraz też tak będzie ;) Pomyśl sobie,że jesteś już doświadczona w porodzie,tych wszystkich bólach,w opiece nad maleństwem,będzie Ci teraz łatwiej niż za 1 razem :)

drugie dziecko?

02 lip 2011 - 09:33:30

może jeszcze ktos... czekam na posty, czy to nie za krótka przerwa miedzy jedną a dugą ciążą?...

drugie dziecko?

02 lip 2011 - 09:34:34

Będzie dobrze zobaczysz :-) głowa do góry!!!Jestem mamą 3 letniej szalonej dziewczynki i staramy się o 2 już pół roku i nic ale o nią też 3 lata walczyliśmy... Koleżanka ma 2 i jest zadowolona nie jest najłatwiej ale mówi że to bezcenne mieć takie pociechy :-)Organizacja na początku jest ciężka ale później jak już miną pierwsze 2-3 tygodnie każdy dzień staje się łatwiejszy.Zobaczysz dasz radę u mnie już będzie za duża różnica wieku a Ty masz to szczęście że dzieciaczki będą się super dogadywać.

drugie dziecko?

02 lip 2011 - 09:40:12

hehe ;] Ciocia ma dwójkę dzieci. Jedno ze stycznia drugie z grudnia tego samego roku :)..więc odstęp między porodem, a kolejną ciążą był..3 miesiące?;p

drugie dziecko?

02 lip 2011 - 09:41:14

dzięki za słowa otuchy, bo własnie siedze i płacze. :-((wiem ze to dar taki dzidzius, ale te 2 miesiące w szpitalu to były jak w więzieniu. nie mogłam chodzic tylko ciągle lezec... boje sie niesamowicie, przeczuwam ze teraz może byc gorzej ze może bede musiała przeleżec całą ciążę...:-((

drugie dziecko?

02 lip 2011 - 09:44:24

Ja może powiem Ci tak jakby z drugiej strony;p
Mam 5 rodzeństwa , jestem najmłodsza bo mam 19 lat.
Między moim np, bratem a siostra jest rok różnicy.
I rodzeństwo to coś najpiękniejszego na świecie ;)
Więc nie odbieraj tej możliwości swojemu maluszkowi.
Jestem pewna że dasz sobie radę i trzymam kciuki żeby ta ciąża była "łatwiejsza" Dla Ciebie i maleństwa:)

drugie dziecko?

02 lip 2011 - 09:47:54

Cytat
Nikunia
hehe ;] Ciocia ma dwójkę dzieci. Jedno ze stycznia drugie z grudnia tego samego roku :)..więc odstęp między porodem, a kolejną ciążą był..3 miesiące?;p

Moja koleżanka jest z sierpnia 94 a jej brat z września 93 więc też jakieś 3 miesiące odstępu od porodu do kolejnej ciąży ;)

drugie dziecko?

02 lip 2011 - 09:48:24

przestan myslec o sobie , najwazniejsze jest zdrowie dziecka a to ze sie lezy 2 miesiace no coz tak czasem bywa . znam kobiety ktore musialy lezec cale 9 miechow by wogole donosic ciaze i jakos tego nie zaluja , owszem nie bylo rozowo ale najwazniejsze jest dziecko. kolejna ktora piesci sie ze soba , bierz sie w garsc a nie sie rozczulasz nad soba . CIAZA TO NIE CHOROBA chodz po nie ktorych postach w innych watkach na ten temat wnioskuje ze chyba jednak jest choroba;/ idz do dobrego lekarza niech cie prowadzi , pytaj o wszystko , kazda ciaza jest inna nie ma dwoch jednakowych . po to jest wlasnie lekarz prowadzacy by odpowiedzial na kazde nurtujace pytanie.

drugie dziecko?

02 lip 2011 - 09:54:55

ja mam 29 lat i 2 dzieci najmłodsze ma 2 latka obie ciąże miałam zagrożone ciągle leżałam w szpitalu ale robiłam to wszystko dla mojego dziecka jeżeli niunia ma sie urodzić zdrowa to warto w szpitalu leżeć nawet 9 miesięcy przemyśl to ponieważ teraz życie i zdrowie twojego maleństwa leży w twoich rekach powodzenia:)

drugie dziecko?

02 lip 2011 - 10:06:35

Hej ja jestem jeszcze młoda bo mam 22 lata ale jak bym miała te 30 lat już to bym wolała urodzić dwójkę dzieci o małej różnicy wieku wychować i mieć z głowy. Moja córka jest sama i jej się nudzi a tekie dwa maluch bedą mogły się razem bawić itd. Nie będziesz musiała po kilku latach wchodzić znowu w pampersy itd. jak inni. Będziesz już z tym miałą styczność dzięki pierwszemu dziecku...i ja widzę same plusy tego:) na pewno nie bedzie czasem łatwo ale pomyśl sobie lepiej mała różnica wieku między dziećmi niż 10-15 lat jak w niektórych przypadkach....

drugie dziecko?

02 lip 2011 - 10:07:08

Cytat
yooy1
ja mam 29 lat i 2 dzieci najmłodsze ma 2 latka obie ciąże miałam zagrożone ciągle leżałam w szpitalu ale robiłam to wszystko dla mojego dziecka jeżeli niunia ma sie urodzić zdrowa to warto w szpitalu leżeć nawet 9 miesięcy przemyśl to ponieważ teraz życie i zdrowie twojego maleństwa leży w twoich rekach powodzenia:)



a jakie mialas zagrozenie jesli mozna spytac? i jak ogólnie sobie z dwójką radzisz? ile m starsze dziecko?

drugie dziecko?

02 lip 2011 - 10:08:29

Ja rodziłam drugie "prawie" zaraz po pierwszym, 10 i pół m-ca różnicy. Było mi bardzo ciężko, bo obaj naraz jeszcze w wózku, wtedy przydałby się tak naprawdę wózek dla bliźniąt. Pokoik malutki ( ok. 1o m kw.) o drugim łóżeczku nie było mowy. W tamtym okresie pomoc mojej mamusi była nieoceniona( w przeciwieństwie do mojego męża, który raczej nie udzielał się :(( ). Będzie ci ciężko ale przetrwasz i potem będziesz szczęśliwa, że tak się stało. Dzieci chodziły do tego samego przedszkola w tym samym czasie, tak też wyjeżdżały na kolonie. Po 5 i pół roku urodziła się jeszcze córeczka :), więc chłopcy czasem mi pomogli. Tobie też się uda, z drugim będzie ci łatwiej bo masz już trochę doświadczenia. Uśmiechaj się , nawet gdy usłyszysz komentarz w rodzaju, - po co ci drugie , w takich czasach, jak sobie poradzisz? Poradzisz sobie, na pewno.

Cytat
modna2009
Hej ja jestem jeszcze młoda bo mam 22 lata ale jak bym miała te 30 lat już to bym wolała urodzić dwójkę dzieci o małej różnicy wieku wychować i mieć z głowy. Moja córka jest sama i jej się nudzi a tekie dwa maluch bedą mogły się razem bawić itd. Nie będziesz musiała po kilku latach wchodzić znowu w pampersy itd. jak inni. Będziesz już z tym miałą styczność dzięki pierwszemu dziecku...i ja widzę same plusy tego:) na pewno nie bedzie czasem łatwo ale pomyśl sobie lepiej mała różnica wieku między dziećmi niż 10-15 lat jak w niektórych przypadkach....
Z własnego doświadczenia, popieram tę wypowiedź :))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-02 10:10 przez szasa.

drugie dziecko?

02 lip 2011 - 10:12:30

Ja mam 30stke i jestem w 8 m-cu ciazy z pierwszym dzieckiem.Napewno bede chciała miec drugie jak zdrowie pozwoli,nie chce zeby mój mały był jedynakiem.Rozumiem cie ze troche szybko po pierwszym maluchu przydarzyła sie druga ciaza,ale jak bedziesz pod dobra opieka lekarska to wszystko bedzie dobrze.

Nie wszystko mozna sobie zaplanowac,zarówno kiedy najlepiej w ciaze zajsc,jak i roznice wieku miedzy dziecmi,najczesciej zycie samo wybiera jak bedzie. Trzymaj sie ciepło



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-02 10:15 przez kati28.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

problem... studia czy dziecko