Obecnie rozmawiamy o:

Angielski

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jest już ciepło
Myślimy z mężem by zakupić cos takiego
W jednym ze sklepów rowerowych sprzedawca nas oszukał bo powiedział ze one nie maja pasów i w sumie nie wolno w nich przewozić dzieci
Może ktoś wie czy można się przemieszczać z dzieckiem w tej przyczepce po miesicie?
Chyba tak bo dużo tego widziałam jeżdżącego po ulicach.
Są na to jakieś przepisy?
odpiszcie



sama jestem ciekawa..

ja widziałam rodziców na rowerach właśnie z takimi przyczepkami nie raz wiec chyba mozna. sprawdz na all lub zapytaj sprzedajacego czy maja pasy.wydaje mi sie ze powinny miec. jesli nie-dobrym rozwiazaniem jest smycz dla dzieci, która na bank gdzies da sie zaczepic-w formie pasów właśnie.

Ja słyszałam, że to nie jest bezpieczne też mi się to podoba, ale raczej na wycieczki po wiejskich drogach

Cytat
lipton1985
ja widziałam rodziców na rowerach właśnie z takimi przyczepkami nie raz wiec chyba mozna. sprawdz na all lub zapytaj sprzedajacego czy maja pasy.wydaje mi sie ze powinny miec. jesli nie-dobrym rozwiazaniem jest smycz dla dzieci, która na bank gdzies da sie zaczepic-w formie pasów właśnie.


Właśnie się pytałam takiego sprzedawcy, powiedział ze tym w ogóle nie można jeździć bo nie maja pasów itd. A był w błędzie ;-)
Patrzyłam maja pasy zdjecie nr 3 niektóre maja jakieś certyfikaty bezpieczeństwa z Niemiec
My właśnie mamy domek w lesie wiec dużo leśnych dróg do jazdy ale czy na ulicy też można ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-08 09:44 przez madizorek.

Moja mama przywiozła to ze Stanów, jak mój brat był jeszcze mały i powiem Wam, ze fajna rzecz, ale ciężka :)) Nie wiem, może tamta była ciężka, ale ja się skraplałam po paru metrach już :D

nie wiem ale podbijam .
prosze o pomoc : http:// forum.szafa.pl/53/3705049/wlosy-pomocy-.html (usnu spacje )

nie mam pojecia ale raz widzialam faceta jak wozil w czyms takim swojego psa/.

na jakims kanale leci taki program o gadżetach i jakiś czas temu właśnie był test tych różnych przyczepek... wiekszosć z nich sie nie sprawiła zbyt dobrze. Wiekszość była niestabilna, ciezko sie z nimi jechalo, strasznie sie trzesly, dziecko by podskakiwalo jak szalone itp... w koncu uznali ze jedna z nich jest ok, a tak ogólnie najlepszy jest fotelik na rower :P

też nad tym myśleliśmy żeby to kupić ale my jak na rowery idziemy to zawsze z psem i nieziemsko głupio by wyglądało - z przodu pies a z tyłu ten wózek haha. No i chyba nie byłoby to bezpieczne bo nasz pies zasuwa jak szalony ;p

my tez mamy psa a moze by tak dziecko i pies razem w srodku ???;-DDDDDDDDDD

Cytat
Jidysz
Moja mama przywiozła to ze Stanów, jak mój brat był jeszcze mały i powiem Wam, ze fajna rzecz, ale ciężka :)) Nie wiem, może tamta była ciężka, ale ja się skraplałam po paru metrach już :D


to wazy tylko 9 kilo ;p wozki sa ciezsze



taki artykul znalazlam
Od pewnego czasu szczególnie w miastach obserwujemy rozbudowę sieci ścieżek rowerowych. Ciągną się wzdłuż promenad i parków stwarzając możliwości komfortowego podróżowania rowerem. Rower towarzyszy praktycznie każdemu z nas od dzieciństwa a wycieczki rowerowe są wspaniałym sposobem spędzania wolnego czasu z rodziną, pomagają utrzymać sprawność fizyczną i odsapnąć od natłoku spraw dnia codziennego. Gdy nasze dziecko jeździ już samo nie ma większego problemu z organizacją wyprawy, ale co gdy brzdąc jest za malutki, aby wsiąść na własny rowerek albo trasa, którą chcielibyśmy wybrać jest zbyt forsowna dla smyka. Z pomocą przychodzi fotelik rowerowy znany nam przecież od lat, proste urządzenie montowane z tyłu bądź przodu naszego roweru daje możliwość wspólnej podróży z dzieckiem. Jednak mimo wszystko ma pewne ograniczenie, bowiem może być stosowany dopiero, gdy dziecko samodzielnie siedzi,dłuższe trasy mogą zniechęcić nasze dziecko do kolejnych podróży i nie ma miejsca na ulubioną zabawkę. Alternatywą dla najmłodszych są przyczepki rowerowe, przede wszystkim dzięki swej konstrukcji zapewniają dziecku maksimum bezpieczeństwa i fenomenalny komfort podróżowania, a nam możliwość swobodnego wyboru nawet dłuższych tras na rodzinne wycieczki bez obawy, że zmieniające się warunki atmosferyczne uniemożliwią naszą wyprawę.Dzięki przestrzeni bagażowej można zabrać ze sobą ekwipunek na rodzinny piknik. Jak już wspomnieliśmy z przyczepek rowerowych mogą korzystać już najmniejsi z naszych podróżników, ale oczywiście i starsze dzieci poznając świat w iście królewskich a przede wszystkim bezpiecznych warunkach.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-08 09:57 przez madizorek.

Cytat
madizorek
my tez mamy psa a moze by tak dziecko i pies razem w srodku ???;-DDDDDDDDDD


haha no chyba, że tak hahahaha ;p

zweryfikowana
Posty: 1.562
Ostrzeżenia: 1/5

Z tego co wiem jest to bezpieczne ;) mój wujek ma bliźniaki i maluchy są zachwycone jazdą w tym ;)
Siedzą sobie wygodnie ale on ma akurat pasy , lecz nie zawsze z nich korzysta bo maluchy wiedzą że nie wolno się wychylać .
Jest w nich dość dużo miejsca i aby dziecko wypadło musiało by wstać i się bardzo wychylić .
Sama bym zakupiła to cudeńko gdybym lubiła jeździć na rowerze ;)

yyy psa razem z dzieckiem w srodku nie polecam ale to jest super sprawa... z tym ze wpolsce nie ma zbyt dibrych drog rowerowych. takie przyczepki widywalam juz jakis czas temu w niemczeh ale tam drogi rowerowe sa takie ze sa tylko dla rowerow... wiec nie ma problemu...

Mój kolega posiada taki od kilku lat i zjeździł sporą część polski północno- zachodniej. I chwali sobie i dziecku nic się nie dzieje.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Spacerówka 3-koła