Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 14:52:21

Witam...
Sprawa jest taka... ja uważam, ze jeseśmy gotowi (ja i moj Ł.) aby miec dziecko, on, ze jeszcze nie... Mieszkamy razem, sami, mamy kota :) on bardzo dobrze zarabia, ja mniej.. Ale pieniedzy nam raczej nie brakuje ...

Co myslicie o takiej sytuacji??

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 14:55:07

Faceci rzadko kiedy czują że są gotowi na dziecko, ale jak już się pojawi to szaleją ze szczęścia

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 14:55:11

nie zmuszaj faceta na dziecko na siłę
to ile zarabiacie nie jest argumentem, jeżeli on nie jest jeszcze gotów.

pomocy , BUTY!

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 14:55:57

faceci wolniej dojrzewają, niestety....
my też zwlekaliśmy, bo niby jeszcze był czas a teraz staramy sie ponad rok i ciązy nie widać :(

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 14:56:29

ja uważam, że nikogo nie powinno się zmuszać ("przekonywać";) do takiej decyzji- każdy musi sam do niej dorosnąć;]

żeby potem nie skończyło się żalami na forum, w typie bo ja siedzę sama w domu z dzieckiem a mój facet imprezuje z kumplami (zwłaszcza jeśli jest wieku +/-20;]

daj mu czas

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 14:57:31

to trochę za mało żeby mieć dziecko- oczywiście, że pewna sytuacja finansowa jest bardzo ważna żeby czuć się pewnie, ale na siłe nic nie zdziałasz
porozmawiaj z nim raz jeszcze i powiedz czego oczekujesz- może akurat coś się 'ruszy' w tej sprawie
w każdym razie życzę owocnych rozmów :)

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 14:57:40

Cytat
whatsername87
ja uważam, że nikogo nie powinno się zmuszać ("przekonywać";) do takiej decyzji- każdy musi sam do niej dorosnąć;]

żeby potem nie skończyło się żalami na forum, w typie bo ja siedzę sama w domu z dzieckiem a mój facet imprezuje z kumplami (zwłaszcza jeśli jest wieku +/-20;]

daj mu czas

popieram w 100%

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 14:59:05

Cytat
naughtylass
nie zmuszaj faceta na dziecko na siłę
to ile zarabiacie nie jest argumentem, jeżeli on nie jest jeszcze gotów.

pomocy , BUTY!

pieniadze sa wazna rzecza ... jakis start trzeba zapewnic dziecku chyba nie??

on jest rok starszy i boi sie odpowiedzialnosci chyba... ale wiem, ze bedziemy zawsze razem :) duzo przeszlismy juz..

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 14:59:51

A po ile macie lat?

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 15:01:48

Cytat
02bezkitu11
Cytat
naughtylass
nie zmuszaj faceta na dziecko na siłę
to ile zarabiacie nie jest argumentem, jeżeli on nie jest jeszcze gotów.

pomocy , BUTY!

pieniadze sa wazna rzecza ... jakis start trzeba zapewnic dziecku chyba nie??

on jest rok starszy i boi sie odpowiedzialnosci chyba... ale wiem, ze bedziemy zawsze razem :) duzo przeszlismy juz..

owszem zgadzam się, ale nie sa argumentem w rozmowie jeżeli On dziecka nie chcę. może tak jak piszesz się boi odpowiedzialności, a może nie chcę aż tak poważnie wchodzić z ten związek.

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 15:02:05

Cytat
BesSstia
A po ile macie lat?

ja 22, on 23...


i nie chodzi tu o zmuszanie do tego, tylko jakich argumentow urzyc, zeby zrozumiał, ze jestesmy juz na tyle odpowiedzialni i to bedzie dopelnienie naszej miłości??

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 15:05:51

Ty uważasz,że jesteście gotowi na dziecko - posłuchaj sama siebie - Ty uważasz za Was dwoje, a tak nie można, On nie chce i moim zdaniem bardzo mądrze,jesteście jeszcze bardzo młodzi i nie dziwię mu się,że jeszcze nie myśli o wiązaniu się na całe życie, a dziecko wiąże na całe życie.
Poczekaj, aż obydwoje będziecie mieli takie same pragnienia.

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 15:06:42

Cytat
02bezkitu11
Cytat
BesSstia
A po ile macie lat?

ja 22, on 23...


i nie chodzi tu o zmuszanie do tego, tylko jakich argumentow urzyc, zeby zrozumiał, ze jestesmy juz na tyle odpowiedzialni i to bedzie dopelnienie naszej miłości??

Ale dlaczego używasz liczby mnogiej? Skoro on uważa,że nie jest gotowy to chyba znaczy, że nie jest jeszcze w pełni odpowiedzialny. 22 i 23 lata to nie jest dużo.. Wręcz przeciwnie.. Jak to napisała jedna z dziewczyn, dziewczyny dojrzewają szybciej niż faceci... Nie lepiej teraz pracować, odkładać pieniądze, jeszcze, że tak powiem wyszaleć się i dopiero za jakiś rok, 2 lub 3 lata postarać się o dziecko? Jesteście jeszcze młodzi a w życiu różnie bywa... Poczekajcie jeszcze z tą decyzją.. bo poźniej odwrotu nie będzie... A i z tym nie trzeba się spieszyć :) Jeśli jesteście ze sobą długo i jesteście pewni, że będziecie już do końca to w waszym życiu pojawi się też dzidzia :) Tylko w odpowiednim momencie :)

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 15:07:09

Cytat
matylda_jasmin
Ty uważasz,że jesteście gotowi na dziecko - posłuchaj sama siebie - Ty uważasz za Was dwoje, a tak nie można, On nie chce i moim zdaniem bardzo mądrze,jesteście jeszcze bardzo młodzi i nie dziwię mu się,że jeszcze nie myśli o wiązaniu się na całe życie, a dziecko wiąże na całe życie.
Poczekaj, aż obydwoje będziecie mieli takie same pragnienia.

chodzi mi o taka gotowość wiesz... finansowo i czasowo... o te wszystkie sprawy mi chodzi

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dziewczynaka z dwiema glowami