Obecnie rozmawiamy o:

skuteczna dieta

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 698
Ostrzeżenia: 1/5

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 15:07:51

skoro on teraz nie chce mieć dziecka to go nie zmuszaj do tego. mój D też ma 23 lata i pewnie też teraz dziecka nie chciałby mieć.
to wygląda tak jakby była ważne tylko to, czego ty chcesz a że chcesz dziecko to on nie ma nic do gadania ;/

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 15:11:51

Cytat
02bezkitu11
Cytat
matylda_jasmin
Ty uważasz,że jesteście gotowi na dziecko - posłuchaj sama siebie - Ty uważasz za Was dwoje, a tak nie można, On nie chce i moim zdaniem bardzo mądrze,jesteście jeszcze bardzo młodzi i nie dziwię mu się,że jeszcze nie myśli o wiązaniu się na całe życie, a dziecko wiąże na całe życie.
Poczekaj, aż obydwoje będziecie mieli takie same pragnienia.

chodzi mi o taka gotowość wiesz... finansowo i czasowo... o te wszystkie sprawy mi chodzi

Co z tego jak on nie jest gotowy psychicznie? Pomyślałaś o tym?

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 15:12:57

mężczyźni dorastają później:( ja szybko czułam instynkt macierzyński może dlatego, że mam dużo młodsze siostry i zajmowałam się ich wychowaniem?mamą zostałam w wieku 23 lat (rocznikowo 24) mąż miał 34 i tak się bał wiem o tym:) jest czasem aż za bardzo odpowiedzialny bo chciał mieć tylko 1 dziecko żeby zapewnić jako taki start w życiu naszej córci ale los zadecydował inaczej:) i synek jest jego oczkiem w głowie i najlepszym kumplem mimo iż ma dopiero 4 latka. wiesz ja myślę, że 23 latek to jeszcze chłopiec a Ty jesteś już kobietą trudna sytuacja

niezweryfikowana
Posty: 3.024
Ostrzeżenia: 1/5

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 15:13:34

mój rok temu jak rozmawialiśmy o dziecku (nie że akurat chciałam mieć w tym czasie chciałam tylko znać jego zdanie na ten temat) mówił że nie chce mieć jeszcze, że nie czuje się na tyle dojrzały i że boi się takiego obowiązku. Zrozumiałam nawet przyznałam mu racje a na chwile dzisiejszą sam się pyta mnie kiedy ja chce mieć ! także nie naciskaj poczekaj a zobaczysz efekty;)

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 15:14:12

Cytat
02bezkitu11
Cytat
matylda_jasmin
Ty uważasz,że jesteście gotowi na dziecko - posłuchaj sama siebie - Ty uważasz za Was dwoje, a tak nie można, On nie chce i moim zdaniem bardzo mądrze,jesteście jeszcze bardzo młodzi i nie dziwię mu się,że jeszcze nie myśli o wiązaniu się na całe życie, a dziecko wiąże na całe życie.
Poczekaj, aż obydwoje będziecie mieli takie same pragnienia.

chodzi mi o taka gotowość wiesz... finansowo i czasowo... o te wszystkie sprawy mi chodzi

rozumiem, ale taka gotowość, to nie wszystko
tu trzeba odpowiedzialnej decyzji dwojga ludzi, którzy chcą i pragną posiadać dziecko i decydują się przyjąć na siebie taką odpowiedzialność, nie przekonasz go póki sam nie zechce
poza tym może macie w tym zakresie inne oczekiwania, może on w ogóle nie chce mieć dzieci - warto zapytać.

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 15:14:52

Młodzi jesteście, nie dziwie się że nie chce, ja mam 25 lat, mam prace, mój narzeczony ma pracę, a ja chcę dopiero po 30-stece. Korzystajcie z życia, podróżujcie i bawcie się.

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 15:15:33

on chce miec dzieci :) mowi ze za rok moze...
ale ja bym chciała juz teraz :)

no zobaczymy jak sie ulozy.. :)


i nie naciskam go! nie mam tego w zwyczaju!! tylko rozmawiamy!

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 15:16:45

Cytat
02bezkitu11
on chce miec dzieci :) mowi ze za rok moze...
ale ja bym chciała juz teraz :)

no zobaczymy jak sie ulozy.. :)


i nie naciskam go! nie mam tego w zwyczaju!! tylko rozmawiamy!

Rok to nie dużo :) Przez ten czas przygotowywujcie się do dziecka :) Zbierajcie pieniądze itp. Zeby dzidzia miała wszystko co najlepsze :)

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 15:18:01

Cytat
BesSstia
Cytat
02bezkitu11
on chce miec dzieci :) mowi ze za rok moze...
ale ja bym chciała juz teraz :)

no zobaczymy jak sie ulozy.. :)


i nie naciskam go! nie mam tego w zwyczaju!! tylko rozmawiamy!

Rok to nie dużo :) Przez ten czas przygotowywujcie się do dziecka :) Zbierajcie pieniądze itp. Zeby dzidzia miała wszystko co najlepsze :)

tak czekam na dzidzie, ze napewno nieczego jej nie zabraknie, a napewno nie milosci :)

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 15:18:10

skoro Ty twierdzisz że jesteście oboje gotowi-a on twierdzi że nie jest-to o co tu chodzi?

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 15:19:49

Nie można kogoś przekonać do dziecka. Albo się to czuje albo nie. Nie daj Boże będziesz wywierać presję i zgodzi się dla świętego spokoju. Tylko, że po urodzeniu dziecka on nadal nie będzie gotowy i duże szanse, że zostaniesz z tym wszystkim sama...

Inną sprawą jest wiek. Według mnie jesteście bardzo młodzi. Mam parę lat więcej od Ciebie i sama nie czuję się gotowa, mój partner również. I nikt mnie na siłę do dziecka nie przekona. Ja się po prostu czuję jeszcze zbyt dużą egoistką..

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 15:20:41

Aj nie wiem jak Ci pomóc bo ja coś czuje, że u mnie bedzie na odwrót... Moj facet bedzie juz chcial a ja jeszcze nie hehe.
Jesteście jeszcze młodzi(jak dla mnie stanowczo za młodzi na dziecko, ale ja taki dziwak troche jestem...) I rozumiem Twojego faceta, że jeszcze nie jest gotowy :P Bo ja osobiscie nie moge sobie wyobrazić abym za 3 lata miała już mieć dziecko :P
Nie powinnaś go namawiać i ciagle gadać o dziecku, jak on sie nie czuje gotowy to nic nie da:P A chyba lepiej abyscie mieli dziecko jak on naprawde poczuje, że tego chce prawda? Bo kiepsko by było gdybys zaszła a on by nie chciał... mógłby pozniej uciekac od odpowiedzialności, wystraszyc sie albo w ogóle czuć się nieszczęśliwy a przecież nie o to chodzi.
I zeby Ci broń boże nie przyszło do głowy kombinować z antykoncepcją by sprowokować wpadke :P

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 15:21:07

Cytat
02bezkitu11
Cytat
BesSstia
Cytat
02bezkitu11
on chce miec dzieci :) mowi ze za rok moze...
ale ja bym chciała juz teraz :)

no zobaczymy jak sie ulozy.. :)


i nie naciskam go! nie mam tego w zwyczaju!! tylko rozmawiamy!

Rok to nie dużo :) Przez ten czas przygotowywujcie się do dziecka :) Zbierajcie pieniądze itp. Zeby dzidzia miała wszystko co najlepsze :)

tak czekam na dzidzie, ze napewno nieczego jej nie zabraknie, a napewno nie milosci :)

Więc wystarczy teraz poczekać na identyczne nastawienie chłopaka (a napewno długo nie trzeba będzie czekać xD) i do dzieła! :) Powodzenia :)

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 15:22:00

Cytat
hannahxunicorn
Aj nie wiem jak Ci pomóc bo ja coś czuje, że u mnie bedzie na odwrót... Moj facet bedzie juz chcial a ja jeszcze nie hehe.
Jesteście jeszcze młodzi(jak dla mnie stanowczo za młodzi na dziecko, ale ja taki dziwak troche jestem...) I rozumiem Twojego faceta, że jeszcze nie jest gotowy :P Bo ja osobiscie nie moge sobie wyobrazić abym za 3 lata miała już mieć dziecko :P
Nie powinnaś go namawiać i ciagle gadać o dziecku, jak on sie nie czuje gotowy to nic nie da:P A chyba lepiej abyscie mieli dziecko jak on naprawde poczuje, że tego chce prawda? Bo kiepsko by było gdybys zaszła a on by nie chciał... mógłby pozniej uciekac od odpowiedzialności, wystraszyc sie albo w ogóle czuć się nieszczęśliwy a przecież nie o to chodzi.
I zeby Ci broń boże nie przyszło do głowy kombinować z antykoncepcją by sprowokować wpadke :P

tabletek nie biore wiec luzik :) raczej stosunek przerywany...

zweryfikowana
Posty: 1.986
Ostrzeżenia: 2/5

przekonać do dziecka??

05 maj 2011 - 15:22:59

nic na siłę..
ja mam 20 moj 24 i jest gotowy..ja mysle,ze dopiero za 2 lata bede.. moze poczekaj jeszcze z rok dwa.. gdzie Ci sie spieszy?;p
to obowiazek na cale zycie;D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dziewczynaka z dwiema glowami