Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

decydować się na dziecko???

07 kwi 2011 - 09:35:26

Jak myślicie???
Mam 21 lat, mój chłopak 22, oboje pracujemy, ja na umowe zlecenie, którą mam jeszcze na 6 miesięcy, a on na stałe... Wynajmujemy mieszkanie.. Mieszkamy sami... Jak myślicie, czy możemy już sie decydować na dziecko w takiej sytuacji?? Z kasą jest średnio, ale napewno pomogliby nam rodzice, no i zawsze coś sie dostaje na dziecko jakbym nawet ja nie pracowałą nie???

Myślicie, że to nie za wcześnie??

zweryfikowana
Posty: 2.521
Ostrzeżenia: 1/5

decydować się na dziecko???

07 kwi 2011 - 09:38:26

Jeśli jesteście na to gotowi i bardzo chcecie mieć już dzieciaczka to czemu nie?

decydować się na dziecko???

07 kwi 2011 - 09:38:27

To musi być wyłącznie Wasza decyzja,oboje musicie tego chcieć,być gotowi podjąć taką odpowiedzialność,tutaj nie chodzi tylko o pieniądze..

Ja urodziłam dziecko mając 19 lat,mieliśmy własne mieszkanie,mój facet pracował i świetnie dawaliśmy sobie radę,mimo młodego wieku i niechęci ze strony Naszego otoczenia :)

decydować się na dziecko???

07 kwi 2011 - 09:39:19

.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-30 09:52 przez prudensja_u.

decydować się na dziecko???

07 kwi 2011 - 09:40:36

mając umowę zlecenie po urodzeniu nic nie dostaniesz poza zwolnieniem
prawo pracy Ciebie w tym wypadku nie chroni
o jakiej kasie na dziecko Ty mówisz, o becikowym?

decydować się na dziecko???

07 kwi 2011 - 09:41:06

No tylko najbardziej się boje właśnie o sprawy związane z pieniędzmi.... Teraz dajemy rade w dwójke a jakby było nas troje?? Napewno dochodzi wiele wydatków nie??

Cytat
matylda_jasmin
mając umowę zlecenie po urodzeniu nic nie dostaniesz poza zwolnieniem
prawo pracy Ciebie w tym wypadku nie chroni
o jakiej kasie na dziecko Ty mówisz, o becikowym?

nie o becikowym... Mojej znajomej siostra urodziłą i dostaje po prostu od miasta jakieś dodatki... Nie są to duże kwoty, ale na pieluchy, ubranka i odżywki wystarcza... Nie pracuje i załatwiła sobie takie dodatki na dziecko...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-07 09:42 przez 02bezkitu11.

decydować się na dziecko???

07 kwi 2011 - 09:42:11

sama musisz wiedziec czy już czas,
nie ma co sie sugerować opiniami z forum,
to jest twoje życie a nie nasze,
wiec podejmij ze swoim facetem tą decyzje

decydować się na dziecko???

07 kwi 2011 - 09:43:45

Bardzo wiele,na początku jest ich najwięcej :)

Ubranka,łóżeczko,wózek,przewijak,nosidełko (można by wymieniać bez końca)..
Później mleko (chyba,że karmiłabyś piersią),pampersy (to chyba największy wydatek),lekarstwa,chusteczki,ubranka,kosmetyki....

To potężne wydatki,dopiero teraz zdaję sobie z tego sprawę :-)

decydować się na dziecko???

07 kwi 2011 - 09:43:50

dziecko to ogromna odpoiwedzialność i to na całe lata
wydatki są spore - wystarczy popatrzeć na ceny jedzenia, mleka, pieluszek, ubranek, butów - policz i pomyśl jeśli hcesz wiedzieć ile utrzymanie miesięczne wyjdzie, do tego szczepienia, lekarze etc

zweryfikowana
Posty: 1.190
Ostrzeżenia: 2/5

decydować się na dziecko???

07 kwi 2011 - 09:44:30

osobiście z umową zlecienie nie zdecydowałabym się na dziecko.zwolnią cię w każdej chwili a leki pieluchy ubranka itd kosztują.ale to twoja decyzja.

zweryfikowana
Posty: 1.860
Ostrzeżenia: 2/5

decydować się na dziecko???

07 kwi 2011 - 09:45:08

Jakbym była na Twoim miejscu to bym sie zdecydowała:)

decydować się na dziecko???

07 kwi 2011 - 09:45:39

Cytat
02bezkitu11
No tylko najbardziej się boje właśnie o sprawy związane z pieniędzmi.... Teraz dajemy rade w dwójke a jakby było nas troje?? Napewno dochodzi wiele wydatków nie??
Cytat
matylda_jasmin
mając umowę zlecenie po urodzeniu nic nie dostaniesz poza zwolnieniem
prawo pracy Ciebie w tym wypadku nie chroni
o jakiej kasie na dziecko Ty mówisz, o becikowym?

nie o becikowym... Mojej znajomej siostra urodziłą i dostaje po prostu od miasta jakieś dodatki... Nie są to duże kwoty, ale na pieluchy, ubranka i odżywki wystarcza... Nie pracuje i załatwiła sobie takie dodatki na dziecko...

Musiałabyś zgłosić się do Pomocy Społecznej i pieniądze dostajesz wtedy gdy Wasze dochody są mniejsze niż jakaś tam kwota,a później dostajesz 45zł miesięcznie.. Na co Ci to wystarczy> Bo nawet paczki pieluszek za to nie kupisz :)

decydować się na dziecko???

07 kwi 2011 - 09:45:57

my zdecydowaliśmy się na dziecko,z tym że ja mam 24 lata,ale już nie o to tu chodzi ,bo jesli jesteście gotowi itp...
tylko że ja mam umowę na stałe ,teraz jestem na chorobowym i dostaję co miesiąc normalnie pensję,po urodzeniu też będę miała świadczenia.A jeśli masz umowę zlecenie to raczej nic Ci się nie będzie należało.Powiem Ci że teraz kiedy jestem w ciąży już mam masę wydatków,lekarz,badania,kupowanie całej wyprawki,ciuchy ciążowe,a co dopiero po urodzeniu.

decydować się na dziecko???

07 kwi 2011 - 09:46:05

Sam fakt, że pytasz o to tu na forum, obcych ludzi chyba świadczy o tym, że nie jesteś na to gotowa? to w końcu powinna być świadoma decyzja twoja i partnera, musisz mieć pewność, że dziecku zapewnicie godziwe warunki, a z opieki wcale tych pieniędzy nie ma wiele, także nie licz tylko na to

decydować się na dziecko???

07 kwi 2011 - 09:46:30

a Twój facet ma pewną pracę? nie straci jej? da radę utrzymać waszą trójkę jak nie będziesz pracowała?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

proszę o pomoc doświadczone mamy - rożek dla dziecka :)