Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

odparzenia u niemowlaka

06 kwi 2011 - 21:46:58

polecam alantan plus -maść a i oprócz tego wycinam z pampersów te gumki ale tylko z przodu (bo też mojemu synkowi się porobiło coś nie tak właśnie tam) i właśnie jak zaczęłam stosować tą masć+wycinanie gumek pozbyłam się tego:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-06 21:51 przez spina0205.

odparzenia u niemowlaka

06 kwi 2011 - 21:48:40

Moja siostrzenica się często odparzała i z tego co wiem to siostra brała mąką ziemniaczaną

zweryfikowana
Posty: 1.465
Ostrzeżenia: 1/5

odparzenia u niemowlaka

06 kwi 2011 - 21:49:44

przy kąpieli zastosuj nadmanganian potasu albo rumiankiem po kąpieli wacikiem przemyj odparzenia a na koniec sudocrem

odparzenia u niemowlaka

06 kwi 2011 - 21:51:48

rumianek może uczulać dodatkowo
z ziołami bym nie przesadzała, ziemniaczana mąka jest najlepsza, a jak nie pomoże- do pediatry

odparzenia u niemowlaka

06 kwi 2011 - 21:52:25

mąka ziemniaczana jest ok bo zero chemii i szybko łagodzi odparzenia,ja stosuję taki krem SUDOPANTHEN,jest to odpowiednik SUDOCREMU tylko tanszy i jestem z niego zadowolona.poza tym duzo wietrzyć pupcię,moj synio też miał przy odparzeniach takie małe krosteczki i pediatra potwierdził ze to nie uczulenie tylko za mało dostępu powietrza w pieluszce.

odparzenia u niemowlaka

06 kwi 2011 - 21:52:38

Cytat
szara_mil
to jest żart z tym krochmalem czy serio /?

A co w tym takiego dziwnego.. Wiesz jak to rewelacyjnie na skórę robi.. Gotuje się krochmal, dolewasz go do wanny z wodą i już... Dla dzieci środek rewelacyjny....

odparzenia u niemowlaka

06 kwi 2011 - 21:55:12

TORMENTIOL:) Niezawodny:) Pozdrawiam

odparzenia u niemowlaka

07 kwi 2011 - 09:22:06

wielkie dzieki.gdyby bylo naprawde cos nie tak to od razu poszlabym do lekarza.w zyciu nie chcialabym zeby dziecko sie meczylo.to nie jest tak ze caly jest"zawalony" ta wysypka.sa to 3 krostki i lekkie zaczerwienienie w okolicy krocza,jesli stan sie pogorszy napewno zglosze sie do pediatry.chcialam najpierw zastosowac jakies domowe sposoby.pozdrawiam i dziekuje za rady:)

odparzenia u niemowlaka

07 kwi 2011 - 09:28:02

takze polecam masc robiona w aptece. Jest ona na recepte wiec musisz zmaluszkiempojsc do pediatry zapytac i pokazac to co mu sie zrobilo. Ta masc jest witaminowa z gliceryna.
Ja nigdy nie uzywalam u mojego dziecka pudrow tylko sudokrem i ta masc robiona

odparzenia u niemowlaka

07 kwi 2011 - 09:30:50

Cytat
niuniutka
Tormentiol :-) - ja używam już prawie ponad rok i nigdy się nie zawiodłam :)

też używałąm przy pierwszym dziecku i też sobie bardzo chwaliłam ale co się później dowiedziałam od mojej lekarki ta maść zawiera kwas borowy, który jest szkodliwy dla dzieci :(

odparzenia u niemowlaka

07 kwi 2011 - 09:37:15

tylko i wyłącznie Linomag. Jest tani i rewelacyjny! Wychowałam na nim syna (nie pomagały pudry, zasypki, tormentiol ani mąka ziemniaczana) teraz wychowuje na nim siostrzenicę;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-07 09:37 przez izami1984.

odparzenia u niemowlaka

07 kwi 2011 - 09:40:07

Może po prostu niewłaściwie pieluszki,które uczulają małego?
Moja córeczka nie miała takich problemów (kupowałam oryginalne Pampersy),ale czasem gdy miała zaczerwienioną skórę,smarowałam Sudocremem.

odparzenia u niemowlaka

07 kwi 2011 - 09:44:06

Ostatnio DADA zmieniła jakość pieluch i słyszałam ze na gorsze!!!!!!wiec może to uczulenie od pampersów ?!smaruj tormentiolem ,lub mąką ziemniaczaną i dużo wietrz:)

odparzenia u niemowlaka

07 kwi 2011 - 09:47:27

Cytat
ilhami
Wykąp go w krochmalu.. Tak co drugi dzień.. Powinno pomóc ;)

Tylko Penaten Puder - najlepszy.
Do kupienia w aptece .
Pomaga dzieciom i dorosłym np. przy długotrwałym leżeniu podczas choroby (nacieramy plecy i oklepujemy... nie może być mowy o odleżynach). To tylko tak na marginesie ;)

odparzenia u niemowlaka

07 kwi 2011 - 09:51:20

Cytat
madzia2026
Moja córcia tez niedawno przechodzila cos podobnego.... nie mogłam pozbyc się tego przez kilka dni, az w koncu poszlam do lekarza i okazalo sie, że to jest pieluszkowe zapalenie skóry i przepisała mi "maść robioną" (na recepte) ona kosztuje 5 zl w aptece bynajmniej u mnie i jest naprawde rewelacyjna i dodatkowo dostalam jeszcze clotrimazol czy jakos tak i juz po kilku dniach wszystko zniknęlo :)



Dokładnie ja miałam tak samo i to samo zrobilam co madzia2026. Polecam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

decydować się na dziecko???