Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.650
Ostrzeżenia: 1/5

Kolacja urodzinowa

20 wrz 2009 - 18:21:46

Dużymi krokami zbliżają się moje urodziny. W sobotę przyjeżdża do mnie parę osób. Jeśli chodzi o słodkości to mam już wymyślone ciasta, ciasteczka i inne. Ale mam problem z kolacją. Może doradzicie mi co dobrego ugotować na kolację. Myślałam nad sałatkami, ale nie mam pomysłu jakie zrobić. Oczywiście jakieś szynki, sery na kanapki. Ale może wy macie jakieś dobre sprawdzone przepisy?
Z góry dziękuję za pomoc ;))

Kolacja urodzinowa

20 wrz 2009 - 18:35:48

moja ulubiona sałatka z kurczakiem:

puszka kukurydzy
puszka ananasa
majonez
ryż ( w zależnosci ile chcesz, mozesz zrobic z 2 saszetek)
2 piersi z kurczaka

piers smazysz na patelni wczesniej krojąc na male kawalki, gotujesz ryz, ananasa kroisz w kosteczke, odcedzasz kukurydze i tez dodajesz, trochę majonezu, skraplasz sokiem z ananasa i wstawiasz do lodowki zeby smak ananasa "przeszedl" na kurczaka. oczywiscie kurczak musi sie wystudzic tak samo jak i ryz przed zmieszaniem z resztą składników.

PS" przepraszam ze tak nieskładnie ale się śpieszę ;)

Kolacja urodzinowa

20 wrz 2009 - 18:36:53

ryz a na to polany sos+kawalki kurczaka pycha:)

Kolacja urodzinowa

20 wrz 2009 - 18:42:10

nie wiem co mozesz konkretnie podac ale napewno cos takiego zeby nie bylo problemow typu"jak to sie je" lub "jak to zjesc zeby sie nie uswinic" ;) napewno nic wymyslnego bo to wcale nie oznacza ze bedzie dobre:) Najlepiej zrób syty "szwedzki stół" i np jedno ciepłe danie:)

Kolacja urodzinowa

20 wrz 2009 - 18:43:23

a może zrób spaghetti zamiast sałatek? ;)

Kolacja urodzinowa

20 wrz 2009 - 18:46:17

a mi sie wydaje ze wedlin ani serow czy kanapek nikt nie bedzie jadl, ja bym postawila na koreczki, owoce, salatki no i jedno cieple danie.. jak nie potrafisz gotowac no to rzeczywisce dobre bedzie jakies spaghetti badz zapiekanka makaronowa..

Kolacja urodzinowa

20 wrz 2009 - 18:46:40

Cytat
orangette
moja ulubiona sałatka z kurczakiem:

puszka kukurydzy
puszka ananasa
majonez
ryż ( w zależnosci ile chcesz, mozesz zrobic z 2 saszetek)
2 piersi z kurczaka

piers smazysz na patelni wczesniej krojąc na male kawalki, gotujesz ryz, ananasa kroisz w kosteczke, odcedzasz kukurydze i tez dodajesz, trochę majonezu, skraplasz sokiem z ananasa i wstawiasz do lodowki zeby smak ananasa "przeszedl" na kurczaka. oczywiscie kurczak musi sie wystudzic tak samo jak i ryz przed zmieszaniem z resztą składników.

ja robię tą sałatkę dodając orzechy włoskie (oczywiście lekko przyrumienione na patelni ;) ) a czasem tez starty seler i sałatę lodową

a kurczaka smażę z curry

Kolacja urodzinowa

20 wrz 2009 - 18:48:07

zrob salatke gyros:) napewno zniknie w mgnieniu oka;) a przepis poszukaj w necie bo ja nie pamietam do konca bo dawno nie robilam. no i moze jeszcze zrob albo zamow pizze? tylko pamietaj pizza zawsze zchodzi wiec pamietaj zeby zamowic duzo:P

Kolacja urodzinowa

20 wrz 2009 - 18:51:58

Sałatka z kurczakiem i ananasem - moja ulubiona!!! Prosta i zawsze wychodzi a później szybko znika :) Z sałatką gyros jest więcej zabawy ale też pycha. Z sałatek proponuję jeszcze grecką. Zamiast kanapek możesz zrobić koreczki.

Kolacja urodzinowa

20 wrz 2009 - 18:54:45

i jeszcze jedna mysle ze dbra rada jak juz bedziesz miala robic jakies cieple danie to sprobuj je najpierw zrobic pare dnii wczesniej i sprobowac bo jakby Ci mialo w ostatecznym dniu nie wyjsc to klapa;p

Kolacja urodzinowa

20 wrz 2009 - 18:54:47

Ja mam przepis na pyszne pomidorki :) które na stole prezentuja się rewelacyjnie :)
Składniki (4 porcje):
*4 duże pomidory
*30dag twarożku
*pół pojemnika śmietany
*2 ząbki czosnku
*garść oliwek
*bazylia
*pół łyżki oliwy
*do smaku: sól, pieprz

Przygotowanie: *pomidory umyc. Nożem zetnij czubek. Ostrożnie wydrąż miaższ żebyu nie uszkodzić pomidorów
*twarożek rozetrzeć ze śmietaną. dodaj czosnek(taki przeciśniety)
*oliwki pokrój na cienkie plasterki i dodaj do twarożku. wrzuć bazylię, wymieszaj i dopraw do smaku
*wnętrza pomidorków osól i napełnij farszem
Trzeba od razu podawać :)





Mam też przepis na zapiekanke z makaronem i kiełbasą ŚWIETNA ! cała moja rodzina ją uwielbia i często ją robie dla mojego chłopaka:)
Mam też przepis na pyszne kotlety z filetem z kurczaka idealne do frytek albo pieczonych ziemniaczków
chce ktoś?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-20 19:02 przez vanyla.

zweryfikowana
Posty: 1.650
Ostrzeżenia: 1/5

Kolacja urodzinowa

20 wrz 2009 - 18:55:48

Dziękuję za propozycje na pewno z jakiejś skorzystam ;)) Może jeszcze ktoś ma jakiś pomysł?

Kolacja urodzinowa

20 wrz 2009 - 18:55:59

sałatka gyros,
jakąś owocową polana jogurtem,
może sałatka z makaronem..

Kolacja urodzinowa

20 wrz 2009 - 18:56:23

o wlasnie, salatka z kurczakiem, mmm! pyszności :) poszukaj przepisów w necie albo skorzystaj z tych, ktore podaly Ci szafowiczki;).. co jeszcze na taka impreze, hmmm.. ja bym jeszcze zrobila salatke grecka z serem feta - tez b. lubiana:).. no i moze jakies przystawki, zadne ciezkie jedzenie.. mini-kanapeczki, koreczki itd;)

Kolacja urodzinowa

20 wrz 2009 - 18:59:27

jeśli chodzi o kolację to nie polecam jakis wymyślnych dań na gorąco, spaghetti itd zwłaszcza jesli będzie jakis alko, bo wszytskim na żołądku siądzie...
zrób sałatki i tak jak mówisz sery + wędliny. Ja na takie imprezki mam dwie sprawdzone sałatki które szybko znikają i b. szybko się je robi:

1. JAJO;)
-10 ugotowanych jajek
-40dkg zóltego sera w kostce
-puszka kukurydzy
-por
-majonez

jajka i ser zetrzeć na tarce dodac kukurydze, pokroić drobno por i dodać majonez i troche soli i pieprzu. Włalaaa:)

2.Nalesniki w szynce
-ok20 plastów szynki (ale jakiejś dużej żeby mozna nbyło w nia zawinać sałatkę)
-ziemniaki ugotowane w mundurkach (5 duzych)
-3 cebulki
-8jajek ugotowanych
-majonez

robimy sałatke zydowską, kroimy ziemniaki (zimne) jajka cebule majonez pieprz i sól, nałożyć na szynkę i zawinąć jak naleśniczki:)

poza tym polecam jak koleżanka wyżej sałatkę z gyrosem, jest pychaaa:)

udanej imprezy:*

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak przygotowac udka z kurczaka?