Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

Co zamiast proszku do pieczenia?

29 sty 2018 - 11:22:16

Wiem, że sporo z Was ma super pomysły kulinarne i w kuchni czuje się jak ryba w wodzie więc mam szybkie pytanie: co zamiast proszku do pieczenia?

Nie mogę używać proszku i mam mały kłopot, może któraś z was ma jakieś sprawdzone zastępiki inne niż te standardowe wymieniane przez wujka google i podzieli się opinią jak się sprawdzają i jak je zastępuje?

Co zamiast proszku do pieczenia?

29 sty 2018 - 11:41:21

zamiast proszku do pieczenia można dodać sody oczyszczonej, ja kiedyś robiłam ciasto, ale jechało mi tą sodą

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

Co zamiast proszku do pieczenia?

29 sty 2018 - 12:19:27

@marta_iwa i właśnie tego sposobu próbowałam ale nie jestem w stanie znieść tego zapachu, zeby nie napisać smrodu sody..

Co zamiast proszku do pieczenia?

29 sty 2018 - 13:35:20

Innym składnikiem, którym można zastąpić proszek do pieczenia bez obaw jest alkohol. Koniak oraz rum, również spulchnią ciasto i spowodują, że wysoko wyrośnie.

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 1/5

Co zamiast proszku do pieczenia?

29 sty 2018 - 13:43:14

Ja też dodaję sodę i czasem lepiej wychodzi niż z proszkiem do pieczenia

Co zamiast proszku do pieczenia?

29 sty 2018 - 14:26:57

Można używać kamienia winnego zamiast proszku do pieczenia (poszukaj w dobrych sklepach ze zdrową żywnością, w necie), osobiście nie przetestowałam, ale wiem że działa :) Nie wiem z jakiego powodu nie możesz używać proszku do pieczenia, ale jeśli chodzi o zawartość glinu np. to są też eko odpowiedniki (bez glinu), ja takich używam i nie ma różnicy w smaku wypieków np. Amylon, na bazie kamienia winnego właśnie. Akurat z tej firmy nie zawierają też glutenu jeśli o to chodzi.

zweryfikowana
Posty: 133
Ostrzeżenia: 1/5

Co zamiast proszku do pieczenia?

29 sty 2018 - 15:21:31

Ja właśnie raz do ciasteczek użyłam sody oczyszczonej, wyrosły jak szalone. Tylko ten zapach i smak był nie do zniesienia ;( myślałam że za dużo jej nasypałam, ale widzę po wpisach, że ona chyba jednak ma taki specyficzny posmak i zapach ;(

Co zamiast proszku do pieczenia?

29 sty 2018 - 16:48:24

Ja dodaję czasami napoje gazowane, zawsze mi ciasto rośnie i bez różnicy jaki akurat mam w domu, woda gazowana czy piwo również się sprawdza, piwo nadaje taki fajny posmaczek ciastu:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

Co zamiast proszku do pieczenia?

29 sty 2018 - 16:56:11

@mamarianka dzięki! nie używam ze względu na małego alergika w wersji extreme :) także poczytam o tym co piszesz bo pierwszy raz słyszę!

@Polaris3 o alko słyszałam ale szef kuchni mocno niepełnoletni:D

@CzerwoneUsta woda gazowana! słyszałam i zupełnie z głowy mi wyleciało- dziięki!

Co zamiast proszku do pieczenia?

29 sty 2018 - 17:02:43

a drożdży?

Co zamiast proszku do pieczenia?

30 sty 2018 - 10:49:43

Cytat
Polaris3
a drożdży?
jak dla mnie to ciasta najlepiej piec na drożdżach wiadomo
że nie każde ciasto jest na nich ja staram piec tylko o wyłącznie na nich .
to prawda sodę się czuje .

Co zamiast proszku do pieczenia?

31 sty 2018 - 13:30:02

Ja też używam sodę, jak akurat zabraknie proszku.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jutro ostatki śledzik