Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dzbanki filtrujące, używacie?

19 gru 2017 - 16:44:43

Używacie dzbanków filtrujących? piję wodę butelkowaną ale większość tych wód to porażka poza tym nie chcę już kupować wód w plastikowych butelkach. Myślę na początek nad jakimś niedrogim dzbankiem filtrującym. Używacie? czujecie różnice? myslicie że taka woda serio jest choć trochę zdrowsza?

Doradzicie jaki kupić? któryś z tych czy coś zupełnie innego?

Brita za 80 zł

https://www.bdsklep.pl/brita-2-4l-style-dzbanek-szary-1-wklad-filtrujacy-maxtra

Laica (nie znam tej firmy- 1 raz słyszę )

https://www.oleole.pl/dzbanki-filtrujace/laica-clear-j11ab-3-filtry.bhtml

Dzbanki filtrujące, używacie?

19 gru 2017 - 16:59:04

nie używam bo to okazało się strata forsy .

Dzbanki filtrujące, używacie?

19 gru 2017 - 16:59:18

ja nie wiem skąd psychoza z woda w Polsce nie mamy złej wody wiec ja np. piję z kranu :D jedynie co to twardość wody i to że się robi osad z kamienia ale to zależy od regionu Polski swego czasu stosowałam brite ale to ja dziecko było małe teraz nie zwracam na to uwagi. są też filtr na kran i sa wygodniejsze w używaniu i tez je miałam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-19 17:01 przez agata74.

Dzbanki filtrujące, używacie?

20 gru 2017 - 13:13:56

używam i polecam dla mnie woda ma inny lepszy smak jak przefiltruję ją w dzbanku dzbanek można kupić naprawdę za małe pieniądze , ale ważny jest filtr by go regularnie wymieniać u mnie raz na miesiąc starcza a to koszt 20 zł

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 2/5

Dzbanki filtrujące, używacie?

02 sty 2018 - 19:06:37

Ja mam dzbanek Dafi i jest ok. Szwagier u siebie ma całą instalację do odkamieniania wody i jej uzdatniania (sami się na to nie decydowaliśmy) i u niego woda jest taka, że nawet osadu po herbacie nie ma.

Dzbanki filtrujące, używacie?

02 sty 2018 - 20:52:51

Dafi używam super

niezweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 1/5

Dzbanki filtrujące, używacie?

08 sty 2018 - 12:12:11

Używam, korzystam, mam z BRITY i nie wyobrażam sobie nie korzystać. Czajnik nie jest już jednym wielkim siedliskiem kamienia, woda smakuje o niebo lepiej i nie czuć chloru.

Dzbanki filtrujące, używacie?

08 sty 2018 - 12:32:15

Kupiłam i leży gdzieś na dnie w szafie, jak dla mnie skzoda pieniędzy i nie czuję różnicy.

niezweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 5/5

Dzbanki filtrujące, używacie?

19 sty 2018 - 07:02:27

Pamiętajcie,że wodę warto jest zmiękczać nie tylko dla siebie i dla poprawy smaku ale również dla:
korzyści dla skóry ponieważ podczas kąpieli kamień osadza się na skórze, taka woda nie jest dobra dla włosów
oraz dla naszego agd.... Własnie od kamienia szybciej psują się pralką oraz zmywarka. I trzeba je potem wymieniać ponieważ jak zakamieni niektóre części to ich sie nie wymieni...
Warto jest zastanowić sie nad montażem urządzenia filtrującego (szczególnie jesli mieszka się w domu)

Dzbanki filtrujące, używacie?

19 sty 2018 - 09:36:31

ja mam dzbanek dafi ale rzadko go używam więc trudno powiedzieć czy jest różnica w smaku wody.

@kemka a takie urządzenia dla domu to jakie koszty tak mniej więcej?

Dzbanki filtrujące, używacie?

30 sty 2018 - 12:41:07

My używamy dzbanka filtrującego wodę, Aquaphor z Pureventfilters i sprawdza się. Wcześniej w ogóle nie piliśmy wody z kranu, a czajnik trzeba było co chwilę odkamieniać. Teraz jest zdecydowanie lepiej!

niezweryfikowana
Posty: 229
Ostrzeżenia: 2/5

Dzbanki filtrujące, używacie?

30 sty 2018 - 14:14:53

Ja mam Dafi, używam codziennie. W domu piję tylko wodę z kranu.

Dzbanki filtrujące, używacie?

16 lut 2018 - 15:36:35

Ja używam. Mam jakiś z lerła, za dzbanek dałam naście, filtry to ok. dychy, chyba, że trafisz na promocję (ja wtedy robię zapas). Eekt jest- widzę po ilości kamienia, który zostaje w dzbanku- jest go mniej. Brita jest co najmniej czterokrotnie droższa, nie widzę sensu przepłacać za nazwę.

niezweryfikowana
Posty: 0
Ostrzeżenia: 5/5

Dzbanki filtrujące, używacie?

23 lut 2018 - 11:14:35

Treść posta została usunięta automatycznie



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-03-08 17:54 przez moderator.

Dzbanki filtrujące, używacie?

06 lip 2018 - 15:48:10

Używam i muszę przyznać, że jestem zadowolona, bo np. w czajniku nie zostaje osad z kamienia, podobnie na szklankach czy filiżankach. W smaku, do picia, też moim zdaniem jest lepsza, delikatniejsza niż kranówka, której staram się unikać.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Niby tylko jedna literka, a dużo zmienia Cukier waniliowy czy wanilinowy