Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Fast food dla dziecka

19 gru 2017 - 12:11:02

Tak pewnie podpadnę z wielu powodów. Po pierwsze nie chodzę w sukienkach, po drugie razem z synem lubimy od czasu do czasu zjeść coś z fast food'a (1-2 razy w miesiącu).

Wracając jednak do tematu. Szukam lokalu, który można by nazwać mniejszym złem.
Mam szczęście mieszkać w dużym mieście gdzie praktycznie są wszystkie znane marki franczyzy. Ostatnie odwiedziliśmy Chilli Mili- lokal który oferuje smażonego kurczaka coś ala ten z Kentucky.
Bardzo nam smakował. Zastanawiam się jednak nad tym czy nie tyle jest zdrowy, ale zdrowszy od innych (hamburgery kebaby).
Dlatego też Waszym zdaniem jakie jest najzdrowszy fast food?

Fast food dla dziecka

19 gru 2017 - 12:19:41

Cytat
gregoryg
Tak pewnie podpadnę z wielu powodów. Po pierwsze nie chodzę w sukienkach, po drugie razem z synem lubimy od czasu do czasu zjeść coś z fast food'a (1-2 razy w miesiącu).

Wracając jednak do tematu. Szukam lokalu, który można by nazwać mniejszym złem.
Mam szczęście mieszkać w dużym mieście gdzie praktycznie są wszystkie znane marki franczyzy. Ostatnie odwiedziliśmy Chilli Mili- lokal który oferuje smażonego kurczaka coś ala ten z Kentucky.
Bardzo nam smakował. Zastanawiam się jednak nad tym czy nie tyle jest zdrowy, ale zdrowszy od innych (hamburgery kebaby).
Dlatego też Waszym zdaniem jakie jest najzdrowszy fast food?

taki jaki zrobisz w domu, burgera z ciemna zdrową bułeczką mięsko z wiadomego poczchodzenia bez chemii, zapiekanka z pieczarkami i cebulką z serem bez chemii, kurczaczki jak lubisz, kupujesz kurczaka w wolnego wybiegu i smażysz dla dziecka sama wiem nazywasz to ze raz 2 razy ale pamiętaj ty jesteś jego matką opiekują i to od ciebie zależy co zje i jakie nawyki żywieniowe wyniesie z domu, to tak jak są te różne programy o otyłych dzieciach co nie chcą jeść warzyw tylko czipsy słodycze to rodzice do tego doprowadzili bo oni im to kupują i pozwalają na to :)

ale teraz widzę że to twój kolejny wątek i reklama tego samego i nowe konto założyłaś je dla reklamy??? a ja sie rozpisałam...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-19 12:22 przez edekzkrainykredek2.

Fast food dla dziecka

19 gru 2017 - 12:29:11

Cytat
edekzkrainykredek2


zapiekanka z pieczarkami i cebulką z serem bez chemii

Taka z fixu? kiedyś to robiłem ale nie mogłem tego nazwać fast. Bo ponad godzinę w piekarniku było a ziemniaki były twarde (chyba że masz jakiś sprawdzony przepis- to możesz zdradzić, z pewnością się przyda).

Wydaje mi się, że tortilla czy bułka z kurczakiem raz na miesiąc to nie jest chyba aż tak dużo, żeby wyrobić przyzwyczajenia. Nie chodzimy tam przecież codziennie.
Zresztą wydawało mi się że Chilli Mili właśnie z racji na to że jest to kura, ciemna bułka i świeże warzywa jest dość zdrowe.
Nie chce dziecku zabraniać i "kasować" mu coś całkowicie. Bo uważam, że zakazany owoc kusi dwa razy bardziej.

Co do samych warzyw, wrócę do Twojej zapiekanki (czekam na przepis) to wiele zależy od sposobu podania. A np w takim naleśniku (taka domowa tortilla) z kurczakiem i warzywami zjadane są chętniej niż same.

Dlatego mówię nie chce zastępować dziecku jedzenia zwyczajnego fast foodami, chcę by w sytuacji w której (np. na wycieczce szkolnej) idzie do takiego lokalu wybierało opcję najzdrowszą.

Fast food dla dziecka

19 gru 2017 - 12:42:30

bo ziemniaki do zapiekanek dobrze jest przedtem zblanszowac lekko a fast food najlepszy taki jaki opisała Edek, kurczaka tez mozna zrobic samemu zwłaszcza ze sie robi szybko a jak jeszcze masz frytownice w domu tym lepiej

Fast food dla dziecka

19 gru 2017 - 12:45:09

Cytat
gregoryg



zapiekanka z pieczarkami i cebulką z serem bez chemii

Taka z fixu? kiedyś to robiłem ale nie mogłem tego nazwać fast. Bo ponad godzinę w piekarniku było a ziemniaki były twarde (chyba że masz jakiś sprawdzony przepis- to możesz zdradzić, z pewnością się przyda).

a ja napisałam zapiekanka makaronowa czy ziemniaczana coś o fixie naszprycowaną chemią? nic nie widzę, wiesz nie mamy o czym mówić jak masz takie myślenie raz na jakiś czas to jak bycie alkoholikiem i raz na jakiś czas sobie móc pozwolić, a jak dziecko jedzie na wycieczkę to daj mu zdrowego lunch boxa /znowu ty dajesz kase i pozwalasz na to żeby jadło co chciało do tego jak to napisałeś lokalu wycieczka szkolna ktora zabrania sprzedaży czipsów i słodyczy gratuluje wyboru szkoły

Fast food dla dziecka

19 gru 2017 - 13:25:50

mi się wydaje że jak dziecko zje pizzę np raz w miesiącu to nie wyrobi sobie złych nawyków. Zresztą teraz są pizzerie, nawet niekoniecznie sieciówki które wyrabiają ciasto na zakwasie, na dobrej mące np gryczano orkiszowej, dają na pizze świeże zioła i warzywa. jedyne co to troszkę sera żółtego tam jest niezdrowego.

Fast food dla dziecka

19 gru 2017 - 13:25:51

Jak można robić zapiekankę z fixu i się zastanawiać czy to jest zdrowe?

Też robię fast foody w domu bo takich kupnych nie cierpię. Robię burgery, pizzę, różne zapiekanki. Przepisów w internecie jest całe multum.

Fast food dla dziecka

19 gru 2017 - 13:30:44

Cytat
ellza
mi się wydaje że jak dziecko zje pizzę np raz w miesiącu to nie wyrobi sobie złych nawyków. Zresztą teraz są pizzerie, nawet niekoniecznie sieciówki które wyrabiają ciasto na zakwasie, na dobrej mące np gryczano orkiszowej, dają na pizze świeże zioła i warzywa. jedyne co to troszkę sera żółtego tam jest niezdrowego.

pizza to nie fast food to regionalne włoskie danie, w polsce przyjęło sie że to fast food, w sieciówce niestety nie uraczy się prawdziwej pizzy, zadna pizzeria a raczej sieciówka nie oferuje pizzy z mąki 00



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-19 13:31 przez edekzkrainykredek2.

niezweryfikowana
Posty: 229
Ostrzeżenia: 2/5

Fast food dla dziecka

12 lut 2018 - 11:28:13

Zawsze powtarzam, że tylko ludzie, którzy nigdy sami nie robili pizzy, określają ją mianem fast food. Chociaż w tej kwestii po prostu trzeba uważać na sieciówki i wybierać tylko sprawdzone bistro.

Fast food dla dziecka

12 lut 2018 - 11:57:02

@gregoryg też uważam, że dobra pizza zrobiona w domu na bazie dobrej mąki, warzyw itp nie jest niezdrowa. Jeśli raz w miesiącu pójdziecie do baru na burgera też się tragedia nie stanie. Ważne, żeby wszystko robić z umiarem.

Fast food dla dziecka

12 lut 2018 - 13:33:33

my kupujemy placki włoskie w carefourze i na tym robimy wlasną pizze



niezweryfikowana
Posty: 65
Ostrzeżenia: 4/5

Fast food dla dziecka

16 lut 2018 - 14:15:18

Ostatnio to danie robiliśmy https://www.przepisy.pl/przepis/kurczak-monkey-fingers-z-bananem?query=przyprawa-do-z%C5%82otego-kurczaka coś a la nuggetsy, młodemu posmakowało, miałam akurat wszytko w domu bo przyprawę do złotego kurczaka mam zawsze ;) ta z knorra jest spoko i ma dobry skład

Fast food dla dziecka

16 lut 2018 - 15:43:21

Cytat
gregoryg

Zresztą wydawało mi się że Chilli Mili właśnie z racji na to że jest to kura, ciemna bułka i świeże warzywa jest dość zdrowe.

szeptanie dla idiotów, level hard

Wg mnie kurczak to jedno z najgorszych mięs. Jest smaczne, łatwe do zrobienia... i tak pełne antybiotyków i sterydów, że aż dziwne, że nie świeci. Więc mimo, że kuraka uwielbiam to niestety nie jem:(.
Powyższe nie dotyczy tylko fragmentów z tacek, ale również kupowanych żywcem. Znajoma kupiła żywe, miesięczne kurczaki. Były duże, dorodne... tylko nóżki miały koszmarnie krzywe, prawie nie chodziły. Nie ma to jak zrównoważony wzrost...

Fast food dla dziecka

16 lut 2018 - 21:34:31

Cytat
lesnakonwalia


Zresztą wydawało mi się że Chilli Mili właśnie z racji na to że jest to kura, ciemna bułka i świeże warzywa jest dość zdrowe.


szeptanie dla idiotów, level hard

Wg mnie kurczak to jedno z najgorszych mięs. Jest smaczne, łatwe do zrobienia... i tak pełne antybiotyków i sterydów, że aż dziwne, że nie świeci. Więc mimo, że kuraka uwielbiam to niestety nie jem:(.
Powyższe nie dotyczy tylko fragmentów z tacek, ale również kupowanych żywcem. Znajoma kupiła żywe, miesięczne kurczaki. Były duże, dorodne... tylko nóżki miały koszmarnie krzywe, prawie nie chodziły. Nie ma to jak zrównoważony wzrost...

To znajoma ubija te kurczaki w sobotę przed niedzielnym obiadem czy jak?

Fast food dla dziecka

16 lut 2018 - 21:49:25

Biła wtedy, gdy miała czas i plany na kurczaka... mieszka na wsi, ma podwórko, kiedyś swoje hodowała, potem przestała... Tam się inaczej żyje, ona i jogurty swoje robi, i chleb piecze...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dzbanki filtrujące, używacie?