Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Świąteczne pierniki

11 gru 2017 - 13:12:23

Poratujcie.. facebookowe tablice pełne już świątecznych pierniczków i ciastek.
Pierwszy raz w życiu mam zamiar COKOLWIEK upiec więc poratujcie łatwymi i sprawdzonymi przeez Was przepisami.
A może pokażecie Wasze cuda? będę wdzięczna za fotki.


zweryfikowana
Posty: 334
Ostrzeżenia: 1/5

Świąteczne pierniki

19 gru 2017 - 12:26:46

Ja w tym roku upiekłam z dziećmi pierniczki witrażyki. Bardzo nam się spodobały serce


Świąteczne pierniki

19 gru 2017 - 12:40:44

nie lubię pierników ;(
są inne świąteczne pyszne ciasta



Świąteczne pierniki

19 gru 2017 - 13:30:26

@ofellia ciekawe- pierwszy raz widzę coś takiego. A co to jest w środku?

@Polaris3 owszem, całe mnóstwo ale pierniki to taka ,,przyjemna'' tradycja która cieszy oko i dzieciaki za nimi szaleją- zwłaszcza jak mogą same ozdobić:)
Chociaż ciasta które pokazujessz wyglądają bardzo smakowicie i pewnie u nas też zagoszczą na stole- na szczęście przygotuje je moja mama :)

zweryfikowana
Posty: 334
Ostrzeżenia: 1/5

Świąteczne pierniki

19 gru 2017 - 13:42:26

@Ajkaa To nasze pierwsze pierniczki witrażyki i bardzo nam się spodobały serce Kupiłam je w gotowym komplecie od dr. Oetkera. W pudełku jest mieszanka do ciasta na pierniczki, kolorowe landrynki i foremki. Robi się je bardzo łatwo ;) W czasie pieczenia landrynka się rozpuszcza tworząc kolorowe okienko :) .

Świąteczne pierniki

19 gru 2017 - 14:12:43

@Ofellia jak szybko mi się spodobały tak szybko nie zniecheciła do nich ostatnia wypowiedź- po 1 nie lubię rzeczy z tej firmy bo zawsze mi pachną chemią, po 2 mam wrażenie że Twoje wpisy to ich reklama, a po 3 landrynki sa mało świąteczne

zweryfikowana
Posty: 334
Ostrzeżenia: 1/5

Świąteczne pierniki

19 gru 2017 - 14:53:51

@Ajkaa Pierniczki można upiec ze sprawdzonego przepisu zamiast z gotowego ciasta. Natomiast wydaje mi się, że okienka zawsze robi się z landrynek, ale może się mylę.:)

Świąteczne pierniki

19 gru 2017 - 14:57:34

@Ofellia być może masz rację, nawet całkiem prawdopodobne bo ja nawet nie miałam pojęcia o istnieniu takich pierniczkóww z witrazykiem :P

Świąteczne pierniki

17 lis 2023 - 09:11:52

Proces "dojrzewania" ciasta to kolejny ważny aspekt pieczenia piernika. Po przygotowaniu ciasto należy odstawić na kilka dni, a nawet tygodni, co pozwala przyprawom korzennym przesiąknąć i głębiej połączyć się z resztą składników. Ten etap jest kluczowy dla osiągnięcia pełni smaku piernika. Wiele ciekawych informacji na temat dojrzewania ciasta piernikowego oraz jego wpływu na ostateczny efekt znajdziesz na stronie https://piaseczno.dlawas.info/kulinaria/sekrety-pieczenia-doskonalego-piernika-swiatecznego/cid,16347,a i jest to coś niezwykłego.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Malakser czy robot planetarny?