Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kotlety z kaszy gryczanej

01 maj 2017 - 23:40:26

Witam drogie Panie jak i Panowie :)

Chciałabym się podzielić z Wami moim ostatnim odkryciem, kotleciki z kaszy gryczanej, które podałam z sosem pieczarkowym. Sa bardzo sycące, smaczne i tanie.

Składniki:

150g białego sera twarogowego
2 jaja
2 woreczki kaszy gryczanej
2-3 łyżki bułki tartej
2 cebule
sol, pieprz
oliwa/olej do smażenia

Ugotować kasze, odstawić do ostudzenia. W tym czasie pokroić w kostkę cebule, podsmażyć na oliwie bądź oleju. Przestudzony worek kaszy zmielić z serem (ja blendowalam), dodać resztę kaszy, cebule, jaja, bułkę tarta, przyprawić. W razie potrzeby dodać więcej bułki. Uformować kotleciki obtoczyć w bułce i smażyć na oliwie.


Smacznego! ;)

zweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 1/5

Kotlety z kaszy gryczanej

02 maj 2017 - 00:05:18

biedna kasza :(

Kotlety z kaszy gryczanej

02 maj 2017 - 00:13:32

Jutro sprubuję, ale czoko po blendowaniu nie wyszło ci to rzadkie? Może wymieszać zwykłym robotem, konsystencja będzie bardziej stabilna.

Kotlety z kaszy gryczanej

02 maj 2017 - 08:04:45

Lepiej wymieszać i zlepić nie blendować. A bułka tarta tylko do panierowania.

Kotlety z kaszy gryczanej

02 maj 2017 - 14:57:57

Blendowalam nie na gładko tylko zeby troszke rozdrobnić. I to polowe wiec po wymieszaniu konsystencja jest bardzo fajna. Alicja ja jednak podkreślam ze dwie łyżki bułki ida do masy bo dzieki niej masa jest wtedy zwarta a nie lepka ;)

Kotlety z kaszy gryczanej

02 maj 2017 - 16:17:00

Kaszę ugotowałam i zapomniałam że twarogu nie mam, musiałam odpuścić, kasza do mielonych poszła:)tylko apetytu sobie narobiłam:)

Kotlety z kaszy gryczanej

02 maj 2017 - 18:04:59

Cytat
CzerwoneUsta
Kaszę ugotowałam i zapomniałam że twarogu nie mam, musiałam odpuścić, kasza do mielonych poszła:)tylko apetytu sobie narobiłam:)
A szkoda :) bo sa bardzo fajne ale nic straconego następnym razem na pewno niczego Ci nie zabraknie :)

niezweryfikowana
Posty: 51
Ostrzeżenia: 2/5

Kotlety z kaszy gryczanej

25 lis 2017 - 17:59:11

Muszę zrobić ostatnio mam fazę na kaszę gryczaną, niedawno jadłam ja na obiad i kolację przez 3 dni :d

niezweryfikowana
Posty: 229
Ostrzeżenia: 2/5

Kotlety z kaszy gryczanej

06 gru 2017 - 16:24:52

Uwielbiam kotleciki z kaszy, choć ja je robię bez twarogu. Za to najczęściej dodaję szpinak.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PRZEPISY NA CIASTKA - ZDROWE I NISKOKALORYCZNE