Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 3/5

Używacie w kuchni manioka?

19 lut 2017 - 10:47:31

Hej drogie dziewczyny! Zastanawiam się czy któraś z Was używa maniok w kuchni? szczerze mówiąc ma trochę ciekawych składników odżywczych i wygląda na zdrowe jedzonko, nie wiem właśnie jak smakuje ten <moderacja-spam, zmiana edytowanego postu> będę wdzięczna jakby ktokolwiek podpowiedział czy warto włączyć go do diety...

(zobacz zmiany)



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-13 11:47 przez moderator.

Używacie w kuchni manioka?

19 lut 2017 - 11:00:11

Szczerze mówiąc pojęcia nie mam co to jest :(

Używacie w kuchni manioka?

19 lut 2017 - 11:11:44

Pierwszy raz o tym słyszę. Sprawdziłam w Googlach co to i szczerze mówiąc nigdy się z tą rośliną nie spotkałam.

Używacie w kuchni manioka?

19 lut 2017 - 13:51:28

maniok to popularna roslina wsrod indian stosuja ja jak nasze ziemniaki ale ja jej nie próbowałam

Używacie w kuchni manioka?

19 lut 2017 - 14:55:25

Jadłam placki z manioka robione jak ziemniaczane z paleniska, kiedyś zaliczyłam również kaszotto, jednak sama nie używam w kuchni. Najlepiej używać już przerobiony ponieważ bulwy są różne, trafisz na trującą i po ptakach.

Używacie w kuchni manioka?

01 mar 2017 - 19:33:12

a jakie dla was są bataty bo mi bardzo smakują

Używacie w kuchni manioka?

13 mar 2017 - 11:03:19

Tapioka to nic innego jak Maniok, ta nazwa po prostu bardziej przyjęła się w Polsce. Nie posiada żadnego smaku, więc może być z powodzeniem używany np. do zagęszczania różnych produktów (zarówno zup, sosów, czy musów owocowych). Tapioka może być używana przez osoby chore na celiakię, ponieważ świetnie zagęszcza potrawy, a przy okazji nie posiada glutenu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kod do North Fish oddam