Obecnie rozmawiamy o:

Biżuteria na prezent

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Deska do krojenia...jaką wybrać?

31 sty 2017 - 20:37:59

która jest najbardziej trwała i odpowiednia do kuchni gotuje podczas przyrządzana różnych potraw?



niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Deska do krojenia...jaką wybrać?

31 sty 2017 - 22:17:52

Uznaję tylko drewniane

Deska do krojenia...jaką wybrać?

02 lut 2017 - 08:26:55

powiadasz drewniane....no niby bają swoje plusy ale i minusy pogaduszki
Na pewno „na plus” dla desek drewnianych przemawia fakt, że drewno ma naturalne właściwości bakteriobójcze. Jednak bakterie, które przedostaną się do wnętrza deski, mogą wydostawać się na zewnątrz i zakażać żywność.Wady deski drewnianej – brak możliwości mycia ich w zmywarkach. Drewno mocno nasiąka wodą.
A deska szklana ?można myć w zmywarce łatwa jest w utrzymaniu czystości :o co sądzicie..



niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 2/5

Deska do krojenia...jaką wybrać?

02 lut 2017 - 09:58:47

Nienawidzę korzystać z desek szklanych. Według mnie są one kompletnie nie funkcjonalne. Najlepsze są deski drewniane, ale trzeba wiedzieć jak utrzymać je w czystości - muszą być tez dokładnie osuszane, żeby się nie odkształcały :)

zweryfikowana
Posty: 329
Ostrzeżenia: 1/5

Deska do krojenia...jaką wybrać?

02 lut 2017 - 11:03:56

Ja mam bambusową i nie zamieniłabym jej na żadną inną

Deska do krojenia...jaką wybrać?

02 lut 2017 - 11:29:30

Deski drewniane są najlepsze (posypuje się grubą solą na noc i w ten sposób zabija bakterie i konserwuje)Bambusowe też właściwie podpadają pod drewniane. Plastikowe są OK. A szklane niewygodne wg mnie i tępią noże! A poza tym łatwo stłuc.

Deska do krojenia...jaką wybrać?

02 lut 2017 - 13:21:35

w domu mam deske plastikowa,szkalna, drewniana i bambusowa deska drewniana jest najtrwalsza któras pisała o bakteriach wystarczy deske raz w roku zeszlifowac papierem sciernym potem naolejowac i po problemie. I jak dla mnie tylko drewniana lub bambusowa

Deska do krojenia...jaką wybrać?

02 lut 2017 - 14:10:15

@Polaris3
Ja akurat lubię i używam szklanych i plastykowych.
Te niczego nie wchłaniają.
Drewnianych po prostu nie lubię,bo trzeba je od czasu do czasu "wypielęgnować"-jak wspomina Agatka.
Uwielbiam szklane przede wszystkim-są łatwe w utrzymaniu.
Ale...każdy ma swoje typy widzę.:)
Cóż,ile osób,tyle zdań.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-02 14:11 przez czarownicaao.

Deska do krojenia...jaką wybrać?

02 lut 2017 - 15:15:47

ups i być tu mądrym w tych deskach idea
miałam dotychczas z drewnianą ale jest strasznie brzydka i mam jej dość na sam widok jak widzę ją w kuchni a jeszcze jak mam coś na niej pokroić...mięso,ryby,warzywa itd
a czy któraś z Was dziewczyny ma deskę granitową ?



Deska do krojenia...jaką wybrać?

02 lut 2017 - 15:52:34

Szklane są beznadziejne,nóż się na nich ślizga.Najlepsze są bambusowe.Ja mam taką
<moderacja>link allegro





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-04 20:54 przez moderator.

Deska do krojenia...jaką wybrać?

02 lut 2017 - 16:18:12

Cytat
Polaris3
ups i być tu mądrym w tych deskach idea
miałam dotychczas z drewnianą ale jest strasznie brzydka i mam jej dość na sam widok jak widzę ją w kuchni a jeszcze jak mam coś na niej pokroić...mięso,ryby,warzywa itd
a czy któraś z Was dziewczyny ma deskę granitową ?
granitowa fajna ale jaka ciezka maskrycznie poza tym z tego co wiem to sie na takiej noże tępią tak jak na szklanej wiec coś za coś szklana czy granitowa jak upadnie to wiecej szkód narobi niż drewniana czy plastikowa

Deska do krojenia...jaką wybrać?

02 lut 2017 - 21:05:55

Zależy do czego potrzebna deska? Jeżeli tylko np do krojenia to każda dobra, drewniane i bambusowe najlepsze do zadań specjalnych np schabowe;)ja mam różne, jak się robi kilka rzeczy na raz to jedna niestety nie wystarczy, więc zaopatrzyłam się w różne i każda się przydaje, i nie powiem która najlepsza, każda się sprawdza, a w utrzymaniu wiadomo: plastyk pociachany, drewno się łupi (jale jak wspomniała Agata, zeszlifować i naolejować), bambus trwalszy, szkło hartowane bez zarysowań:) dobrze mieć różne deski, granitowej nie mam, ciężka i wydaje mi się że nie sprawdziła by się u mnie, lubię rzeczy które mogę szybko złapać do ręki, a granit nie jest taki. I tak co pewien czas wymieniam na nowe, więc ciężko stwierdzić która tak naprawdę jest najlepsza, lubię ładne;)

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 5/5

Deska do krojenia...jaką wybrać?

14 kwi 2017 - 13:08:16

Ja zdecydowanie najczęściej używam drewnianych i według mnie są najlepsze :) mam i kwadradtowe i okrągłe i zamawiałam je sobie na https://dukapolska.com/przybory-kuchenne/deski-do-krojenia Niestety u mnie w miescie Duka nie ma stacjonarnych sklepow

Deska do krojenia...jaką wybrać?

14 kwi 2017 - 17:10:31

tylko drewno , mam też szklaną ale tępi nóż.
aby zachować świeżość i bez bakterii płuczę we wrzątku i od czasu do czasu drugą stroną noża skrobię deskę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Używacie w kuchni manioka?