Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Piwa pszeniczne - pijecie? lubicie?

18 sie 2016 - 10:25:24

Cześć, ostatnio zasmakowałam w piwach pszenicznych. Zaczęło się od tego, że spróbowałam sobie piwa American Witbier z Doctor Brew podczas spotkania ze znajomymi, bo mi polecali i byłam zdziwiona. Bo nagle się okazało, że piwo potrafi naprawdę ładnie pachnieć. Jak ostatnio jechałam autobusem i jeden facet obok mnie otworzył jakieś takie zwykłe piwo to zbierało mi się na wymioty, bo z takim zapachem kojarzą mi się pijacy. A tu piję sobie piwo pszeniczne i zapach jest naprawdę cudowny, jak z jakiejś perfumy goździkowej. Naprawdę polecam.

I tak się wkręciłam, że postanowiłam spróbować więcej piw pszenicznych. No i się zaczęło: cudowny Topaz z Innych Beczek z naprawdę wspaniałym aromatem, trochę kojarzącym sie z bananami.
Bardzo chciałabym spróbować jeszcze tego Viva La Wita z Pinty, bo ponoć świetne, ale nie mogłam nigdzie na nie trafić
A wy pijecie piwa pszeniczne? Mogłybyście mi polecić jakieś konkretne propozycje?

niezweryfikowana
Posty: 54
Ostrzeżenia: 1/5

Piwa pszeniczne - pijecie? lubicie?

18 sie 2016 - 14:55:38

Piłam ostatnio witbiera z miłosława i wydawał się ok, nic nadzwyczajnego, ale za tą cenę jest w sam raz :D

Piwa pszeniczne - pijecie? lubicie?

18 sie 2016 - 16:27:36

Z Miłosława piłam kiedyś Pilsa i całkiem porządne piwo. Ja od siebie mogę polecić jeszcze Witbiera z Kormorana, a oprócz tego American Weizena z Doctor Brew. Ogólnie bardzo lubię witbiery i weizeny, bo mają naprawdę bardzo fajne aromaty - jakieś goździki, banany, no w zwykłych lagerach tego nie spotkasz. A jak masz jeszcze amerykańskie chmiele no to liczba zapachów jest powalająca ;)

Piwa pszeniczne - pijecie? lubicie?

19 sie 2016 - 14:30:38

O Jezu - o żadnym z tych piw nie słyszałam, piłam jedynie żywca białego, książęce pszeniczne i tego kasztelana

Piwa pszeniczne - pijecie? lubicie?

22 sie 2016 - 14:25:26

No to tak naprawde nie poznałaś dobrze świata piw pszenicznych cheers tzn. ogólnie najciekawsze piwa według mnie są wśród piw kraftowych, ale wiadomo, że nie każdy ma to pod nosem nie

Piwa pszeniczne - pijecie? lubicie?

22 sie 2016 - 14:56:59

Piwa pszeniczne to jedyna piwa, jakie mogę pić

Piwa pszeniczne - pijecie? lubicie?

22 sie 2016 - 15:08:54

Ciekawe te piwa, które wrzuciłaś Monika. Nigdy takich nie piłam. Gdzie można je kupić?

Piwa pszeniczne - pijecie? lubicie?

22 sie 2016 - 15:16:50

Są sklepy specjalistyczne i hurtownie, w których możesz trafić na takie piwa, ale ostatnio w tesco się pojawiają i w intermarche też - nawet w intermarche ostatnio Doctor Brew widziałam cheerstańczy

Piwa pszeniczne - pijecie? lubicie?

30 sie 2016 - 15:37:54

no nie bardzo, ja to lubie lubleską, standardową perłe chmielową. Wchodzi pysznie :D

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

Piwa pszeniczne - pijecie? lubicie?

05 paź 2016 - 13:25:02

W sumie to rzadko piję piwo pszeniczne. Ale mam jedno ulubione, cytrynowe, jest teraz w netto. Tylko nie pamiętam jak się nazywa.

Piwa pszeniczne - pijecie? lubicie?

07 paź 2016 - 10:24:28

W ogole nie pije piwa, bo po prostu nie lubie. Jednak czasami skusze sie na jakies smakowe lub regionalne. Pszenicznego jeszcze nie pilam, musze koniecznie sprobowac! Pozdrawiam :)

Piwa pszeniczne - pijecie? lubicie?

02 gru 2016 - 15:32:41

raz na czas lubię się ze znajomymi napić piwa i właśnie wybieram pszeniczne - jak dla mnie Paulaner najlepsze

Piwa pszeniczne - pijecie? lubicie?

13 sie 2018 - 17:00:11

Pszeniczne bardzo lubię, choć z poczatku dziwiłam się mężowi, jak może to pić;) Ostatnio wpadło mi w ręce piwo żytnie z browaru Konstancin, też niczego sobie.

niezweryfikowana
Posty: 21
Ostrzeżenia: 1/5

Piwa pszeniczne - pijecie? lubicie?

01 paź 2018 - 20:13:30

lubię, najbardziej mi latem smakują :)

niezweryfikowana
Posty: 118
Ostrzeżenia: 1/5

Piwa pszeniczne - pijecie? lubicie?

02 paź 2018 - 10:28:02

W Biedronce jest pod nazwą Amarena.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

fajnego miejsca w Krk na randkę z żoną