Dziewczyny, pijacie czasami yerba mate? ja jeszcze nie próbowałam ale na urlopie widziałam, że co druga osoba łazi z tym specjalnym imbryczkiem ze słomką i popija yerbe. Chyba nie była to typowa wersja na ciepło tylko taka yerba mate na zimno.
Jaki to ma smak? na co niby działa? przeczytałam przed chwilą że ma właściwości antyoksydacyjne a zdanie później że ,,ponoć'' też rakotwórcze.

Ktoś się wypowie?

(zobacz zmiany)Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-20 11:33 przez moderator.

widziałam w biedronce yerba mate ale to pewnie nie ma nic wspólnego z tą ,,prawdziwą'' :)

niezweryfikowana
Posty: 21
Ostrzeżenia: 4/5

jeżeli kupisz prawdziwą yerba mate ze sklepu <moderacja-materiały reklamowe> plus odpowiednie naczynia do yerba mate to na pewno nic Ci nie będzie, a wręcz przeciwnie.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-14 20:13 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

A ja bardzo lubię owy napój i niech mówią o nim co chcą.

niezweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 1/5

Ponoć rakotwórcze teraz jest wszystko!

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Może i by się napił ... czytałam, że niby działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybicznie i przeciwnowotworowo.

niezweryfikowana
Posty: 229
Ostrzeżenia: 2/5

Ja zaczęłam pić yerbę - musze odstawić kawę. A działanie rakotwórcze? Wątpie.

Podobno Yerba ma działanie rakotwórcze gdy spożywa się wino ( bodajże czerwone) i to przy określonych ilościach , sprawdzę to jeszcze... bo osobiście lubię Yerbę. Ale raczej nie obawiam się tego "rakotwórczego działania".
Natomiast stwierdziłam poprawę stanu cery i włosów oraz czułam się ogólnie dużo lepiej, bardziej odporna. Pobudzającego działania nie stwierdziłam niestety, ale na mnie nawet kawa nie działa :(

wiem że ja po tej herbacie mam bóle żołądka .
moja teściowa kupuje i ja parzy w imbryczku kolorek zielony .
Ja wole puer czerwoną.

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 3/5

Ja piję yerbe już od dłuższego czasu i czuję jedynie pozytywne efekty jak m.in brak takiego niespokoju jak po kawie

Yerba Mate opinie- rakotwórczy napar ?

09 paź 2018 - 08:29:53

Raczej wątpliwe, by yerba miała właściwości rakotwórcze.

Czyście oszaleli? Yerba Mate to ostrokrzew paragwajski, który stosowany jest w tamtejszej kulturze od setek lat. Nauka potwierdza jego działanie, a zwłaszcza długa tradycja wykorzystywania. Znalazłam takie źródło https://www.olej.edu.pl/yerba-mate/ Już dawno ludzie zorientowaliby się, że coś jest nie tak. Polecam poczytać yerba mate trochę więcej.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-03-31 15:37 przez dragania.

Ja pijam i uwielbiam. Na mnie działa lepiej niż kawa, jeżeli chodzi o pobudzenie oczywiście. No i do tego dobrze wpływa na nawodnienie organizmu, bo sobie cały czas zalewam (jedną porcję ziół można zalać ciepłą woda kilka razy) więc piję dzieki temu dużo wody. W krajach ameryki południowej pija się yerbę od setek lat... herbata lipton na pewno grosza :P

Ja piję czasem yerbę :-) taki smak jak nie wiem... zielona herbata? Są różne wersje. W tych tykwach się pije najwygodniej. No i yerby się wrzątkiem nie zalewa, właśnie jak woda jest dość ciepła, ale nie gorąca, żeby smak nie był zbyt gorzki!
Czasami pobudza lepiej niż kawa

Herbata konopna ktoś próbował Miałam nawyk picia kawy jak tylko otworzyłam oczy, to nic że bolał mnie żołądek i zbierało na wymioty- kawa musiała być. Od niedawna przerzuciłam się na herbatę konopną CBG faktycznie wpływa dodatnio: żadnego uczucia zmeczenia, bólu żołądka itp. A pierwsza kawa ok 11 i to dla smaku bo nie jest mi niezbędna. Niestety przerzuciłam się na herbatę dopiero jak poczułam że organizm tego potrzebuje https://konopiafarmacja.pl/hebrata-z-konopi/140-herbatka-konopna-cbg-20g.html

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jedzenie pilne