Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Z racji tego że niedługo będą święta Wielkanocne nic tak nie smakuje tak dobrze, jak domowe wypieki własnej roboty. Ich zapach rozkosznie unosi się we wnętrzu mieszkania, a smak rozpieszcza podniebienia :)

Jakie są najlepsze sprawdzone formy,foremki,blachy,blaszki do pieczenia ciast i ciasteczek?



niezweryfikowana
Posty: 17
Ostrzeżenia: 3/5

Ja bardzo chętnie korzystam z blach silikonowych. Jeżeli natomiast mam takie tradycyjne - szczególnie do ciast, to wybieram jak najlepszą folię do pieczenia, żeby nie przywierały od spodu i żeby ich nie spalić. <moderacja>reklama



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-14 11:49 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 532
Ostrzeżenia: 1/5

Polecam silikonowe,nie trzeba ich natłuszczać, ciasta/ciasteczka bez problemu wychodzą z formy i łatwiej je doczyścić niż blaszaka.

ja mam sylikonowe i blaszane i powiem tak sylikonowe sa super

Cytat
agata74
ja mam sylikonowe i blaszane i powiem tak sylikonowe sa super

Czy silikonowe foremki do ciasta gotuje szkodliwe?

Niektóre plastiki sa ogolnie szkodliwe dla zdrowia lekarz , w szczególności te, które zawierają tzw "zmiękczacze", np bisphenol, który zakłóca gospodarkę hormonalna w szczególności u dzieci i niemowląt.
nie demonizowałabym bynajmniej wszelkich form silikonowych i traktowała jako trujące, ale jednak zwróciłabym uwagę, aby nie były robione w chinach i żeby miały atest.
Sama krańcowo nie znoszę naczyń plastikowych do pieca (mam foremki i brytfankę do pieczenia firmy "Tupperware" i po wielokrotnym przetestowaniu uznaje je za kompletnie do bani. "Keksówka "odkształca się straszliwie podczas pieczenia, mięso z plastikowej brytfanki nie umywa się do tego z żeliwnego rondla itp.

Cytat
Polaris3
Cytat
agata74
ja mam sylikonowe i blaszane i powiem tak sylikonowe sa super

Czy silikonowe foremki do ciasta gotuje szkodliwe?

Niektóre plastiki sa ogolnie szkodliwe dla zdrowia lekarz , w szczególności te, które zawierają tzw "zmiękczacze", np bisphenol, który zakłóca gospodarkę hormonalna w szczególności u dzieci i niemowląt.
nie demonizowałabym bynajmniej wszelkich form silikonowych i traktowała jako trujące, ale jednak zwróciłabym uwagę, aby nie były robione w chinach i żeby miały atest.
Sama krańcowo nie znoszę naczyń plastikowych do pieca (mam foremki i brytfankę do pieczenia firmy "Tupperware" i po wielokrotnym przetestowaniu uznaje je za kompletnie do bani. "Keksówka "odkształca się straszliwie podczas pieczenia, mięso z plastikowej brytfanki nie umywa się do tego z żeliwnego rondla itp.
A ja nie demonizowalabym że są szkodliwe i trujace, ale zwrocilabym uwage, aby nie byly robione w chinach i zeby mialy atest. A juz jak tak grzebiesz w necie to poczytaj to http://www.inzynierka.pl/inzynierka/?p=3948

Każdy stara się żyć jak najzdrowiej. Sama nie używam silikonu, zwłaszcza że zestaw form który teraz oferuje Biedronka za 14.99 zł pochodzi z Chin.Ludzie przechodzą i nikt tego nie kupuje choć ładnie kolorowo wygląda. Nie ma to jak żeliwna blacha.



Cytat
Polaris3
Każdy stara się żyć jak najzdrowiej. Sama nie używam silikonu, zwłaszcza że zestaw form który teraz oferuje Biedronka za 14.99 zł pochodzi z Chin.Ludzie przechodzą i nikt tego nie kupuje choć ładnie kolorowo wygląda. Nie ma to jak żeliwna blacha.
trochę nie rozumiem w takmi razie po co zakładałas wątek wrzuciłas rózne zdjecia w tym zdjecie sylikonowej formy i zadałas pytanie "Jakie są najlepsze sprawdzone formy,foremki,blachy,blaszki do pieczenia ciast i ciasteczek?" a teraz usilnie forsujesz swoje zdanie ze to jest nie zdrowe i nie powinno sie tego uzywać. To ja Ci napisze tak całe życie jest nie zdrowe i trzeba w tym szalenstwie znaleźć na siebie sposób :P i dodam od siebie formy kamionkowe czyli gliniane pokryte szkliwem to co własnie zaprezentowałaś na ostatniej fotce ze to są najlepsze naczynia najtrwalsze ale tez swoja cene maja.

ale jak się zastanowimy nad czasem pieczenia oraz obniżeniem kosztów energii (bo wiadomo że takie foremki dłużej się nagrzewają a co za tym idzie prąd też leci...
a co powiesz na takie formy???

ale jak się zastanowimy nad czasem pieczenia oraz obniżeniem kosztów energii (bo wiadomo że takie foremki dłużej się nagrzewają a co za tym idzie prąd też leci...
a co powiesz na takie formy???





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-10 14:14 przez Polaris3.

chyba najlepsze to te zwykłe blaszane , znane od lat

niezweryfikowana
Posty: 12
Ostrzeżenia: 2/5

Moim zdaniem silikonowe formy są najlepsze, ja od 2 miesięcy tlykow takich piekę wszystko, dużo lepiej się je myje, wszystko dobrze odstaje. W sklepie wloszczyzna.com.pl jets bardzo duży wybór, praliny rewelacyjne można zrobić, bo jets masa form o różnych kształtach, wiec można się powaić :)

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

Moim zdaniem też najlepsze są silikonowe. Ostatnio też fajny artykułna <moderacja-spam> czytałam :) i są na prawde bezpieczne a do tego najwygodniejsze i łatwo się je myje



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-20 10:52 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

piekę w silikonowych, najwygodniej mi wyciągnąć gotowe ciasto z formy. Nie przypala się i mam wrażenie, że lepiej się piecze.

zweryfikowana
Posty: 334
Ostrzeżenia: 1/5

Niedawno kupiłam blaszkę do pieczenia ciast, którą rozsuwa się od 20 do 35 cm. Polecam bo jest bardzo wygodna.


Cytat
Ofellia
Niedawno kupiłam blaszkę do pieczenia ciast, którą rozsuwa się od 20 do 35 cm. Polecam bo jest bardzo wygodna.

Ofelia gdzie kupiłaś taką rozsuwaną formę?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Najlepsze czekolady