Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dobre, proste, tanie obiady?

13 lut 2016 - 09:18:18

Witajcie, dopiero zaczynam swoją przygodę w kuchni i potrzebuję tanich, dobrych i prostych przepisów na obiadki. :) Polecicie jakieś?
Dzisiaj postanowiłam, że zrobię mielone z pieczarkami i cebulką, ziemniakami i surówką.
Mieszkam sama, więc porcje nie są duże. :P Często też np. kupuję pierogi z mięskiem czy inne szybkie gotowe dania.
Myślałam też by zrobić sobie żurek z kiełbaską i jajkiem. :) Tylko jak?

Dobre, proste, tanie obiady?

13 lut 2016 - 11:01:46

Zupy są tanie. Fajne tez są pieczone mięsa. Masz wtedy i na kanapkę i na obiad. Różne dania jednogarnkowe typu leczo. Zależy co lubisz tak naprawdę.
Tak naprawdę- co rozumiesz przez tanie? Jaki masz budżet tygodniowy na jedzenie?
A żurek najlepszy z zakwasu :)

Dobre, proste, tanie obiady?

14 lut 2016 - 12:03:21

mięsa pieczone w piekarniku , na kanapkę i na obiad . Kulka mięsna od szynki w granicach 13z kg, starczy ci na długo do tego ryż surówka .

Dobre, proste, tanie obiady?

15 lut 2016 - 06:59:53

Ooo, uwielbiam takie jedzonka. Bardziej chodzi mi o to, żebym nie przepłacała i nie robiła dużo jedzenia, które za moment się popsuje. Tanie hmmm... Więc rodzice dają mi pieniążki, zrobiłam ostatnio zakupy trzy dni temu za 40 zł i chyba jakoś 8 dni też za 50 zł. Budżetu jako tako wydzielonego nie mam, dostałam pieniążki... I kupuję tylko to co potrzebuję. W razie czego partner też może mnie poratować pieniążkami i szukam pracy weekendowej.
Jak na razie te zakupy starczają mi na długo... Mam jeszcze te mielone, pierożki, frytki... Na śniadanie też mam co jeść... :P
Więc z tym tanim to bardziej właśnie coś jak zupy czy leczo, po prostu coś co się szybko nie popsuje. :) Albo jakieś mięsko.

Dobre, proste, tanie obiady?

15 lut 2016 - 08:50:58

Bo widzisz- tanie to dla każdego może znaczyć coś innego. Takim wyznacznikiem może być właśnie to, ile możesz wydać tygodniowo na jedzenie. Masz określoną sumę na miesiąc, odejmuje od niej rachunki, koszt np komunikacji miejskiej, chemie (35 zł dla równego rachunku), to co zostaje dzielisz przez 4 i masz tygodniowy budżet na jedzenie. Dzięki temu łatwiej będzie ci zarządzać pieniędzmi i nic zaskoczy Cię koniec gotówki.
Do najtańszych potraw należą wszystkie kluski, naleśniki, krokiety, pierogi. Farszem robisz jakie lubisz, ale np ze szpinakiem, czy ruskie są sporo tańsze od takich mięsnych. A z babcinym dżemem prawie za darmo. Tego co prawda nie da się zrobić jednej porcji, bo szkoda zachodu, ale można zamrozic i mieć na przyszły tydzień.
Kupowanie gotowych potraw może jednostkowo nie jest bardzo drogie, bo co to są pierogi za 15 zl/kg. Ale policz sobie ile za te 15 zł zrobisz sama? Więcej, będą też smaczniejsze i zdrowsze.

Dobre, proste, tanie obiady?

21 wrz 2016 - 13:33:47

moim hitem jest (od wczoraj :D ) zupa-krem z cukinii z pulpetami z mięsa mielonego.

2 cukinie
mięso mielone na ok. 8 kotlecików
4 średnie ziemniaki
1 marchewka
1 cebula
bulion warzywny

Cukinię obrałam, pokroiłam w kostkę dośc grubą, to samo z ziemniakami. Cebulka w kostkę. Najpierw podsmażyłam ziemniaki na oleju w garnku razem z cebulą, później dodałam cukinię. w międzyczasie zagotowałam osobno warzywny bulion, jego częścią zalałam warzywa (tak, by nie do końca przykrywał warzywa). Do reszty bulionu włożyłam pulpety, zeby się pogotowały. Kiedy warzywa były już miękkie zblendowalam je i ponownie zagotowałam. Ugotowane pulpety wrzuciłam do zupy, na której wierzch starłam marchewkę.

Polecam!

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

Dobre, proste, tanie obiady?

29 wrz 2016 - 10:09:27

Zupka krem z dyni. Teraz jest na nią sezon i kosztuje grosze.

niezweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 7/5

Dobre, proste, tanie obiady?

30 wrz 2016 - 22:12:13

Wątróbka z indyka jest świetnym i prostym daniem.

Dobre, proste, tanie obiady?

01 paź 2016 - 05:57:29

Dodam,ze watrobka zz cebulka,ziemniaczki i surowka z kiszonej i marchewki

Dobre, proste, tanie obiady?

01 paź 2016 - 08:51:36

@deli18 ale mi smaka narobiłaśgotuje

Dobre, proste, tanie obiady?

01 paź 2016 - 09:49:33

Kurczak z ryżem! Ale ryż polecam od firmy Sarita, jest bardzo pyszny. A co do kurczaka to pierś kroisz na kostki. Robisz marynatę tzn mieszasz przyprawę do mięs z knorra z olejem i później dajesz do tej marynaty pokrojone mięso. Ryż gotujesz a mięso smażysz. Proste, szybkie, smaczne i można się najeść. Ja na talerzu zawsze mieszam ten ryż z mięsem :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-01 09:50 przez imagine_cherry.

Dobre, proste, tanie obiady?

01 paź 2016 - 10:15:31

najszybszy obiad jaki znam: kupuję czerwoną fasolę w puszcze, koncentrat pomidorowy oraz kiełbasę :D wszystko razem na patelnie i włala

Cytat
deli18
moim hitem jest (od wczoraj :D ) zupa-krem z cukinii z pulpetami z mięsa mielonego.

2 cukinie
mięso mielone na ok. 8 kotlecików
4 średnie ziemniaki
1 marchewka
1 cebula
bulion warzywny

Cukinię obrałam, pokroiłam w kostkę dośc grubą, to samo z ziemniakami. Cebulka w kostkę. Najpierw podsmażyłam ziemniaki na oleju w garnku razem z cebulą, później dodałam cukinię. w międzyczasie zagotowałam osobno warzywny bulion, jego częścią zalałam warzywa (tak, by nie do końca przykrywał warzywa). Do reszty bulionu włożyłam pulpety, zeby się pogotowały. Kiedy warzywa były już miękkie zblendowalam je i ponownie zagotowałam. Ugotowane pulpety wrzuciłam do zupy, na której wierzch starłam marchewkę.

Polecam!


ooooo dzis spróbuje



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-01 10:17 przez ballustra.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

Dobre, proste, tanie obiady?

01 paź 2016 - 12:54:42

Wszelkie makarony i ryże z sosami przepisów jest mnóstwo

Dobre, proste, tanie obiady?

01 paź 2016 - 15:32:53

Ja mam taką radę dla Ciebie :) ja często robię wieksze porcje (bo to prawie ta sama robota jakbym robiła mniejsza) zamrażam i jak nie mam czasu na gotowanie to rano sobie wyciągamy z zamrażarki i obiad gotowy :) właśnie mi się przypomniało że mam zamrożone leczo ;)

Dobre, proste, tanie obiady?

02 paź 2016 - 14:22:19

najlepiej pójśc do sklepu kupić sporo mrożonek typu warzywa na patelnię różne rodzaje , do tego kupić ryby jak łosoś lub inne mrożone.
w ten sposób zawsze coś będziesz mogła zrobić na szybko.
Mieć w domu koncentraty pomidorowe , puszki fasoli .
mieć suszone drozdze oraz ser tarty albo ser twardy .
Dobrze zaopatrzona lodówka to podstawa do szybkiego i mniej czasochłonnego gotowania.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kuchnie swiata -Wasz nr 1