Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak zrobić zupę ogórkową

12 lut 2016 - 13:15:49

Login zobowiązuje więc pomóżcie i powiedzcie mi jak zrobić zupę ogórkową :D wiem że mogę wpisać w wyszukiwarkę i wyskoczy mi milion przepisów ale szukam czegoś sprawdzonego, żeby ta zupa była dobra jak u Mamy :D gotuje

Jak zrobić zupę ogórkową

12 lut 2016 - 13:36:51

Dobry bulion miesno- warzywny, ja robie na kościach wieprzowych, albo np żeberku i kurce, do tego kilka serduszek, albo żołądków. Do tego dwie- trzy marchewki, pietruszka, kawałek selera, pora, pietruchowa nać, dużo pieprzu, ziele angielskie i listek laurowy, suszona ostra papryczki. Na koniec wrzucam ziemniaki pokrojone w kostke. I najwazniejsze- ogórki kiszone. Ale kiszone, a nie kwaszone! To podstawa! Ja obieramy ze skórki, ale te skórki tez wrzucam, ogórki ścieram na tarce.
Na koniec sole, ale próbuje żeby nie przedobrzyc, nie lubię dużo soli.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-12 13:37 przez Asztarte.

Jak zrobić zupę ogórkową

12 lut 2016 - 13:45:03

A ja robię tak: na kościach np żeberkach gotuję bulion,kiszone ogórki obieram,ścieram na tarce o większych oczkach i smażę cebulkę,do tego dodaję te starte ogórki żeby to się podsmażyło razem i to do zupki,kroję odrobinę swojskiej kiełbaski też lekko podsmażam,potem ziemniaki w grubszą kosteczkę,żeby miała smaczek delikatnie dolewam kwasu z ogórków,podbijam śmietaną,cięty koperek i gotowe:-)

Jak zrobić zupę ogórkową

12 lut 2016 - 23:24:43

A po co obieracie te kiszone ogórki? :D

Jak zrobić zupę ogórkową

12 lut 2016 - 23:33:18

Cytat
Menia81
A ja robię tak: na kościach np żeberkach gotuję bulion,kiszone ogórki obieram,ścieram na tarce o większych oczkach i smażę cebulkę,do tego dodaję te starte ogórki żeby to się podsmażyło razem i to do zupki,kroję odrobinę swojskiej kiełbaski też lekko podsmażam,potem ziemniaki w grubszą kosteczkę,żeby miała smaczek delikatnie dolewam kwasu z ogórków,podbijam śmietaną,cięty koperek i gotowe:-)
O, muszę spróbować :v!

Ja robię np. na kościach wędzonych, kilka marchewek, pietruszke, seler wrzucam starte w paseczki, ziele angielskie, liść laurowy daję na początku jak sie kości gotują, czasami wsypuję ziemniaki lub ryż od razu do zupy, czasami osobno, na końcu oczywiście starte ogórki ze skórką :)

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Jak zrobić zupę ogórkową

12 lut 2016 - 23:58:44

Tajemnica smaku ogórkowej: starte ogórki podsmażamy na patelni w celu nadania zupie intensywnego aromatu. Ja dodaję do zupy jeszcze ze słoika sok po tychże ogórkach.

Jak zrobić zupę ogórkową

13 lut 2016 - 00:31:02

Dokładnie :) podsmażone dodają intensywnego smaku (woda po ogórkach, u mnie, też obowiązkowo :)) a pokrojone w kostkę (ze skórką :)) i podsmażone sprawią, że ogórki będą do tego chrupiące :) ale wiadomo, jak kto lubi :)

Jak zrobić zupę ogórkową

13 lut 2016 - 00:32:41

A ja robie tak: bulion miesno - warzywny, tj. wywar, najczesciej z kurczaka i warzywa: cebula, pietruszka, marchewki. Dodaję pokrojone w kostkę ziemniaki, czekam az sie to ugotuje, potem dolewam starte (w thermomixie) ogorki kiszone + sok, ktory pozostal. Gotuję jeszcze dłuższą chwile, na koniec zabielam śmietaną. W międzyczasie oczywìście przyprawiam, tylko naturalnymi przyprawami (żadne maggi czy kostki/ziarenka smaku) - sól, pieprz czarny mielony i w ziarenkach. Akurat dziś robiłam ogórkową :)

Cytat
desideratum
Dokładnie :) podsmażone dodają intensywnego smaku (woda po ogórkach, u mnie, też obowiązkowo :)) a pokrojone w kostkę (ze skórką :)) i podsmażone sprawią, że ogórki będą do tego chrupiące :) ale wiadomo, jak kto lubi :)

Oo nie pomyślałam o tym! Następnym razem spróbuję z podsmażonymi ogórasami ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-13 00:39 przez menri.

Jak zrobić zupę ogórkową

13 lut 2016 - 11:04:11

Cytat
desideratum
A po co obieracie te kiszone ogórki? :D
Bo ja nie lubię tej skórki. Dla mnie jest zazwyczaj za twarda. Chyba, że faktycznie jest cieniutka, to nie :)

Jak zrobić zupę ogórkową

13 lut 2016 - 11:59:42

A ja obieram te ogórki bo niestety mam tak że jak zjem ogórka ze skórą(którą lubię)to potem to odchorować muszę bo zawsze siada mi na żołądku i tak jest od zawsze...stąd u mnie zawsze ogórki są obrane!

Jak zrobić zupę ogórkową

13 lut 2016 - 14:22:01

Aaaacha :) dzięki dziewczęta za zaspokojenie mojej ciekawości :D

Jak zrobić zupę ogórkową

14 lut 2016 - 11:36:42

najlepsza zupa ogórkowa jest na biodrówce.

Jak zrobić zupę ogórkową

11 sty 2021 - 11:13:39

zupę ogródkową w sezonie wiosna-wczesna jesień można upichcić w kociołku żeliwnym takim jak ten: koicołek żeliwny Potrawy przygotowane na powietrzu są smaczne i zdrowe. Szczerze polecam!!!

niezweryfikowana
Posty: 33
Ostrzeżenia: 6/5

Jak zrobić zupę ogórkową

12 sty 2021 - 15:43:51

jak dodasz do takiej zupy jeszcze dodatkowo butelke soku z kiszonych ogórków najlepiej z czosnkiem i przyprawami to wychodzi super wzmocniona zupka

jak nie wiesz jak to zrobic to kupujesz gotowy przecier z ogórków dodajesz do gara i masz juz 90% zrobione



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-08-03 09:34 przez kamczatka1.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Masa tiramisu z serka mascarpone