Obecnie rozmawiamy o:

informacje o żywieniu

gorący temat

przestrzeganie diety

15 minut temu

zalety diety pudełkowej

30 minut temu

skuteczna dieta

51 minut temu

produkty do domu online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak zrobić zupę ogórkową

12 lut 2016 - 13:15:49

Login zobowiązuje więc pomóżcie i powiedzcie mi jak zrobić zupę ogórkową :D wiem że mogę wpisać w wyszukiwarkę i wyskoczy mi milion przepisów ale szukam czegoś sprawdzonego, żeby ta zupa była dobra jak u Mamy :D gotuje

Jak zrobić zupę ogórkową

12 lut 2016 - 13:36:51

Dobry bulion miesno- warzywny, ja robie na kościach wieprzowych, albo np żeberku i kurce, do tego kilka serduszek, albo żołądków. Do tego dwie- trzy marchewki, pietruszka, kawałek selera, pora, pietruchowa nać, dużo pieprzu, ziele angielskie i listek laurowy, suszona ostra papryczki. Na koniec wrzucam ziemniaki pokrojone w kostke. I najwazniejsze- ogórki kiszone. Ale kiszone, a nie kwaszone! To podstawa! Ja obieramy ze skórki, ale te skórki tez wrzucam, ogórki ścieram na tarce.
Na koniec sole, ale próbuje żeby nie przedobrzyc, nie lubię dużo soli.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-12 13:37 przez Asztarte.

Jak zrobić zupę ogórkową

12 lut 2016 - 13:45:03

A ja robię tak: na kościach np żeberkach gotuję bulion,kiszone ogórki obieram,ścieram na tarce o większych oczkach i smażę cebulkę,do tego dodaję te starte ogórki żeby to się podsmażyło razem i to do zupki,kroję odrobinę swojskiej kiełbaski też lekko podsmażam,potem ziemniaki w grubszą kosteczkę,żeby miała smaczek delikatnie dolewam kwasu z ogórków,podbijam śmietaną,cięty koperek i gotowe:-)

Jak zrobić zupę ogórkową

12 lut 2016 - 23:24:43

A po co obieracie te kiszone ogórki? :D

Jak zrobić zupę ogórkową

12 lut 2016 - 23:33:18

Cytat
Menia81
A ja robię tak: na kościach np żeberkach gotuję bulion,kiszone ogórki obieram,ścieram na tarce o większych oczkach i smażę cebulkę,do tego dodaję te starte ogórki żeby to się podsmażyło razem i to do zupki,kroję odrobinę swojskiej kiełbaski też lekko podsmażam,potem ziemniaki w grubszą kosteczkę,żeby miała smaczek delikatnie dolewam kwasu z ogórków,podbijam śmietaną,cięty koperek i gotowe:-)
O, muszę spróbować :v!

Ja robię np. na kościach wędzonych, kilka marchewek, pietruszke, seler wrzucam starte w paseczki, ziele angielskie, liść laurowy daję na początku jak sie kości gotują, czasami wsypuję ziemniaki lub ryż od razu do zupy, czasami osobno, na końcu oczywiście starte ogórki ze skórką :)

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Jak zrobić zupę ogórkową

12 lut 2016 - 23:58:44

Tajemnica smaku ogórkowej: starte ogórki podsmażamy na patelni w celu nadania zupie intensywnego aromatu. Ja dodaję do zupy jeszcze ze słoika sok po tychże ogórkach.

Jak zrobić zupę ogórkową

13 lut 2016 - 00:31:02

Dokładnie :) podsmażone dodają intensywnego smaku (woda po ogórkach, u mnie, też obowiązkowo :)) a pokrojone w kostkę (ze skórką :)) i podsmażone sprawią, że ogórki będą do tego chrupiące :) ale wiadomo, jak kto lubi :)

Jak zrobić zupę ogórkową

13 lut 2016 - 00:32:41

A ja robie tak: bulion miesno - warzywny, tj. wywar, najczesciej z kurczaka i warzywa: cebula, pietruszka, marchewki. Dodaję pokrojone w kostkę ziemniaki, czekam az sie to ugotuje, potem dolewam starte (w thermomixie) ogorki kiszone + sok, ktory pozostal. Gotuję jeszcze dłuższą chwile, na koniec zabielam śmietaną. W międzyczasie oczywìście przyprawiam, tylko naturalnymi przyprawami (żadne maggi czy kostki/ziarenka smaku) - sól, pieprz czarny mielony i w ziarenkach. Akurat dziś robiłam ogórkową :)

Cytat
desideratum
Dokładnie :) podsmażone dodają intensywnego smaku (woda po ogórkach, u mnie, też obowiązkowo :)) a pokrojone w kostkę (ze skórką :)) i podsmażone sprawią, że ogórki będą do tego chrupiące :) ale wiadomo, jak kto lubi :)

Oo nie pomyślałam o tym! Następnym razem spróbuję z podsmażonymi ogórasami ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-13 00:39 przez menri.

Jak zrobić zupę ogórkową

13 lut 2016 - 11:04:11

Cytat
desideratum
A po co obieracie te kiszone ogórki? :D
Bo ja nie lubię tej skórki. Dla mnie jest zazwyczaj za twarda. Chyba, że faktycznie jest cieniutka, to nie :)

Jak zrobić zupę ogórkową

13 lut 2016 - 11:59:42

A ja obieram te ogórki bo niestety mam tak że jak zjem ogórka ze skórą(którą lubię)to potem to odchorować muszę bo zawsze siada mi na żołądku i tak jest od zawsze...stąd u mnie zawsze ogórki są obrane!

Jak zrobić zupę ogórkową

13 lut 2016 - 14:22:01

Aaaacha :) dzięki dziewczęta za zaspokojenie mojej ciekawości :D

Jak zrobić zupę ogórkową

14 lut 2016 - 11:36:42

najlepsza zupa ogórkowa jest na biodrówce.

Jak zrobić zupę ogórkową

11 sty 2021 - 11:13:39

zupę ogródkową w sezonie wiosna-wczesna jesień można upichcić w kociołku żeliwnym takim jak ten: koicołek żeliwny Potrawy przygotowane na powietrzu są smaczne i zdrowe. Szczerze polecam!!!

niezweryfikowana
Posty: 33
Ostrzeżenia: 6/5

Jak zrobić zupę ogórkową

12 sty 2021 - 15:43:51

jak dodasz do takiej zupy jeszcze dodatkowo butelke soku z kiszonych ogórków najlepiej z czosnkiem i przyprawami to wychodzi super wzmocniona zupka

jak nie wiesz jak to zrobic to kupujesz gotowy przecier z ogórków dodajesz do gara i masz juz 90% zrobione



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-08-03 09:34 przez kamczatka1.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Masa tiramisu z serka mascarpone