Obecnie rozmawiamy o:

Dobry psycholog

39 minut temu

Druk ścienny

47 minut temu

Nowy samochód

godzinę temu

Montaż Klimatyzacji

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak zrobić grzańca

31 sty 2016 - 18:22:10

Podzielcie się przepisem na dobrego grzańca. Za chwilę wpada do mnie koleżanka, chciałyśmy wypić coś dobrego ale szczerze mówiąc nigdy nie robiłam grzańca, jakiego wina najlepiej użyć, co dodać i w jakich proporcjach? ;) wiem, że w internecie jest pełno przepisów ale potrzebuję sprawdzonej receptury gotuje

Jak zrobić grzańca

31 sty 2016 - 18:33:45

Ja robię z reguły z wina wytrawnego, dodaje odrobinkę cukru, goździki, pomarańcze. Co kto lubi ;) moze byc tez cynamon, trochę imbiru. Podgrzewam to razem na małym ogniu. Ważne by tego nie zagotować :)

Jak zrobić grzańca

31 sty 2016 - 18:34:14

Polslodkie albo slodkie czerwone wino, gozdziki, pomarancza, albo suszone sliwki. Z przyprawa do piernika tez jest smaczne.
Albo biale z limonka, albo cytryna i listkami miety.
Nie dopusc do ugotowania sie wina.

zweryfikowana
Posty: 685
Ostrzeżenia: 2/5

Jak zrobić grzańca

31 sty 2016 - 18:48:49

A ja zamiast grzańca polecam gorącą czekoladę :) przepis: kupić 2 czekolady (ja lubię wedel), jedną gorzką a drugą mleczną (albo jak kto woli) wlać mleka do garnka podgrzewać razem z połamaną czekoladą aż do rozpuszczenia się czekolady. Proporcje to mnie więcej (na jedną porcję): 170 ml mleka, 2,5 rządka czekolady mlecznej i 1,5 rządka czekolady gorzkiej. Mniam mniam :)

Jak zrobić grzańca

01 lut 2016 - 13:41:25

@niebieskieniebo89 i jak Ci wyszedł ten grzaniec?
jak długo podgrzewacie wino? mi jakoś grzaniec nigdy nie wychodził :(

Jak zrobić grzańca

01 lut 2016 - 13:48:36

Chwile sie podgrzewa, żeby nie dopuścic do zagotowania.
Zawsze wychodzi, to nic trudnego :)

Jak zrobić grzańca

01 lut 2016 - 14:15:22

Grzaniec galicyjski najlepszy!
Dodaje kilka goździków i cynamon podgrzewam i nalewam do glinianego kubeczka :) Wrzucam plasterek pomarańczka i pije :)

Jak zrobić grzańca

13 sty 2017 - 23:04:27

mniam na zimowe wieczory

gotuje

Jak zrobić grzańca

21 lut 2017 - 18:10:33

a próbowałyście grzańca z cydru? ja piłam, chyba z cydrem meli melum - on nie taki słodki jest, z dodatkami, pomarańczą, jabłkiem.....suuuper smak!

Jak zrobić grzańca

30 gru 2020 - 12:42:16

wina grzanego nie piłam, ale piwo owszem, lecz nie posmakowało mnie. Od tamtego czasu nie spożywam napoi wyskokowych.
Za to kupiłam do ogrodu palenisko ogrodowe takie jak te: palenisko ogrodowe Lubimy grzać się przy ogniu i miło spędzać czas relaksując się. Szczerze polecam!!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tłusty czwartek pączki,faworki szaleństwo