Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak zrobić ciasto do pizzy

27 sty 2016 - 10:26:41

Postanowiłam podszkolić się w kuchni! gotuje
Wymyśliłam na dziś pizzę, potrzebuję porad jak zrobić dobre ciasto do pizzy żeby nie było zbyt grube i nie zupełnie cienkie.
Macie sprawdzony przepis? Testowałam kilka razy jakieś przypadkowe z internetu ale wychodziło niezbyt smacznie :(

Jak zrobić ciasto do pizzy

27 sty 2016 - 10:42:10

Dobre pytanie. Mi zawsze wychodzi jakaś taka gumowata. Chętnie poznam jakiś sprawdzony przepis :)

Jak zrobić ciasto do pizzy

27 sty 2016 - 11:20:26

ja też chetnie przygarnę jakiś dobry przepis:)

Jak zrobić ciasto do pizzy

27 sty 2016 - 11:29:05

pół szklanki oleju drożdze , pół paczuszki lub troszke mniej . pół szklanki maki sól .
Do miseczki wlej makę sól drożdze i olej pomalutku mieszaj jak bedzie rozrobiona to delikatnie maczaj obtaczaj w mące i wyrabiaj ciasto.
Niektórzy dokładają wodę a ja tego nie robię.

Jak zrobić ciasto do pizzy

27 sty 2016 - 11:55:36

Polecam ten przepis :) robiłam już pizzę z tego przepisu kilka razy i wychodzi pyszna. Ciasto jest chrupiące i nie za grube :)

http://artkulinaria.pl/magia-gotowania/kulinarne-abc/ciasto-na-pizze-przepis-podstawowy

Jak zrobić ciasto do pizzy

27 sty 2016 - 12:00:18

ja od dwoch lat robie już tylko z tego przepisu i moim zdaniem ta pizza jest najlepsza! wszystkim ja serwuje, zawsze wychodzi, miękka, puszysta, sama decydujesz czy chcesz cienkie czy grube ciasto, zdecydowanie moj faworyt!

szukaj una youtube pt: "MEGA Zajebiste ciasto na Pizze" autor paei100

Jak zrobić ciasto do pizzy

27 sty 2016 - 12:39:31

@banach jakiej mąki używasz?

@Amelia_25 wypróbuję! :)

Jak zrobić ciasto do pizzy

27 sty 2016 - 12:51:00

podobno krupczatka jest najlepsza

Jak zrobić ciasto do pizzy

27 sty 2016 - 13:09:27

najlepsza maka to basia taka czerwona typ 405
wiem bo sprawdzilam , dowiedzialam sie o tym od wlocha ktory ma w polsce pizzerie . mowi ze wczesniej po nia jezdzil do niemiec , ale niedawno sie pojawila na rynku . Polecam basie 405

Jak zrobić ciasto do pizzy

27 sty 2016 - 14:51:30

3 szklanki mąki
1 szklanka ciepłego mleka
1/3 kostki drożdży
1 łyżka cukru
1 płaska łyżeczka soli

To przepis podstawowy, który dostałam wiele lat temu od koleżanki.
Drożdże rozpuszczamy w cukrze, dodajemy mleko, szklankę mąki, mieszamy, a gdy podrośnie, dodajemy resztę mąki, sól i wyrabiamy. Po wyrośnięciu wyrabiamy jeszcze raz, wałkujemy układamy w wysmarowanej oliwą formie, nakłuwamy widelcem... dalej już wiadomo.

Ja sobie ten przepis zmodyfikowałam i dodaję mleko + wodę (pół na pół), pół szklanki mąki zastępuję otrębami owsianymi, dodaję też do ciasta kilka łyżek oliwy.

Z tej porcji wychodzi jedna duża pizza puszysta, albo dwie duże na cienkim cieście - zależy, jak sobie rozwałkujecie.

Do ciasta można dodać czosnek, zioła, ja dodaję odrobinę czarnuszki...

Jak zrobić ciasto do pizzy

27 sty 2016 - 14:55:12

http://www.mojewypieki.com/przepis/ciasto-do-pizzy-przepis-iii - od długiego czasu korzystam tylko z tego przepisu. Przepyszne ciasto. :)

Jak zrobić ciasto do pizzy

27 sty 2016 - 15:06:28

Ojej u mnie pizza jest przynajmniej raz w tygodniu.
Uwielbiamy pizze, a zrobienie całości to jakies 40 minut.
Nie podam dokładnych proporcji bo ich nie mam...

To od czego zaczynam to podgrzanie szklanki mleka. Wlewamy je potem do miski i dodajemy 30g drożdży mokrych (suchych to jedna paczuszka czyli 7-8). Mieszamy widelcem do rozpuszczenia. Dodajemy łyżeczkę soli i łyżeczkę cukru. Łyżka oliwy albo oleju. I teraz mąka. Powoli dodawać mieszając, na takie dość delikatne ciasto. Może się delikatnie kleic do rąk. Jak urośnie to i tak je rozwałkowujemy podsypując mąką.

Żeby urosło (tak mówiła moja babcia) ciasto trzeba ubić. Czyli bijemy w nie kilka razy pięścią albo rzucamy z siłą do miski. To aktywuje drożdże. Przykrywamy ściereczką i do ciepłego miejsca.

Od dłuższego czasu uwielbiam do ciasta dodawac zioła prowansalskie, dalmańskie, jak kto woli. Dodajemy je w trakcie dodawania mąki.

Moje ciacho w ciągu 20 minut wyrasta. Wyrabiam je jakies 3minuty. Czas wzrostu poświęcam na krojenie tego co akurat chcemy zjeść na niej.

Najlepsze ciasto wychodzi nam gdy pieikarnik ma 250stopni. Piecze się około 7-8 minut na termoobiegu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak zrobić jabłecznik?