Obecnie rozmawiamy o:

prawidłowa waga

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Obiad w ciąży... problem

13 gru 2015 - 15:08:10

Witam,
bardzo proszę Was o poradę.
Jestem w 3 m-cu ciąży i od kiedy dowiedziałam się, że spodziewam się dziecka zaczęły się u mnie wielkie problemy żywieniowe.

Po 1 - mięso (nie licząc parówek lub obkładu na chleb) w ogóle mi nie smakuje, wręcz obrzydza. Nie mówiąc już o zapachu podczas gotowania/smażenia...

Mam obrzydzenie również do czosnku, cebuli i suszonych pomidorów - wcześniej uwielbiałam te produkty, dziś po ich zjedzeniu (o ile przejdą przez gardło) przez dwa dni czuję się jak na najgorszym kacu, niezdolna na normalnego funkcjonowania.

Bardzo proszę Was o poradę i pomysły na obiady NIE zawierające:
mięsa (edit: i ryb niestety)
czosnku
cebuli
pomidorów suszonych

Kończą mi się pomysły i siły.. ;/

Z góry wielkie, wielkie dzięki!

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-13 15:28 przez o_ou.

Obiad w ciąży... problem

13 gru 2015 - 15:21:33

ryba smażona, pieczona
kopytka
pierogi z serem i inne
naleśniki ze wszystkim
najróżniejsze zupy świata
pyzy
placki ziemniaczane
jajko sadzone
kluski kluski kluski
ryż ryż ryż
kasze kasze kasze

Obiad w ciąży... problem

13 gru 2015 - 16:24:12

Przynajmniej jestes w stanie sama sobie ugotowac. Moja kuzynka nawet do kuchni nie wejdzie, nie mowiac juz o otwarciu lodowki. ;)
Duzo zup, warzywne, pelne witamin. Zapiekanki, leczo, moze jak nie mieso, to wegetarianskie wersje? Kotlety sojowe, pulpety z fasoli itd. Salatki roznej masci.

Obiad w ciąży... problem

13 gru 2015 - 16:30:46

No tak to jest jak się jest w ciąży, ale spoko minie to.

Obiad w ciąży... problem

13 gru 2015 - 19:19:42

Cytat
Asztarte
Przynajmniej jestes w stanie sama sobie ugotowac. Moja kuzynka nawet do kuchni nie wejdzie, nie mowiac juz o otwarciu lodowki. ;)
Duzo zup, warzywne, pelne witamin. Zapiekanki, leczo, moze jak nie mieso, to wegetarianskie wersje? Kotlety sojowe, pulpety z fasoli itd. Salatki roznej masci.

dzięki:) wypróbuję. Do lodówki podejdę, ale na wdechu. :P

Cytat
fajneubrania
No tak to jest jak się jest w ciąży, ale spoko minie to.

tak, wiem o tym, ale nie chciałabym paść na twarz zanim mi minie albo co najgorsze zaszkodzić dziecku.

Obiad w ciąży... problem

13 gru 2015 - 22:13:51

a nie uwazasz ze odcinajac takie wazne składniki zaszkodzisz własnie dziecku w rozwoju...mnie tez muliły rózne zapachy, ale nie pomyslałam nawet, zeby odciac to z jadłospisu.

Obiad w ciąży... problem

13 gru 2015 - 22:54:58

Cytat
mysia_84
a nie uwazasz ze odcinajac takie wazne składniki zaszkodzisz własnie dziecku w rozwoju...mnie tez muliły rózne zapachy, ale nie pomyslałam nawet, zeby odciac to z jadłospisu.

Mnie niestety nie tylko mulą, ale od razu zwracam...
O rybach i mięsie nie ma mowy, może przejdzie w 4tym miesiącu, nie wiem.

Jem dużo owoców i staram się przemycać warzywa żeby czymś podciągnąć te braki w aktualnej diecie, ale mimo wszystko zdaję sobie sprawę, że dla dobrego rozwoju dziecka powinnam dostarczać wszystkiego.
Niestety, naprawdę nie jestem w stanie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciasta wigilijne