Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Śmierdzi z lodówki!! - POMOCY

11 gru 2015 - 07:59:38

Po otwarciu drzwi lodówki straszne śmierdzi :/
Lodówka została umyta octem, ale dalej wydziela się ten nieprzyjemny zapach :/
Nie ma w środku żadnego starego jedzenia. Wszystko zawijam w folię (jak uczyła ciocia Madzia Gessler), wiec nie powinno być problemu, a tu taki powiew smrodku przy każdym otwarciu lodówki...
Jak się tego pozbyć?

Śmierdzi z lodówki!! - POMOCY

11 gru 2015 - 08:19:43

Może zbyt zadko myjesz tą lodówke bo to trochę dziwne ze az tak ci smierdzi .Jak się żadko myje lodówke to właśnie smród wsiąka jakby trwalej w środku i capi długo.

Śmierdzi z lodówki!! - POMOCY

11 gru 2015 - 09:17:55

Spróbuj do małej miseczki nasypać trochę kawy mielonej albo sody oczyszczonej. Bardzo fajnie pochłaniają wszelkie zapachy.

A jak to nie poskutkuje bo może "filter" jest zapchany( tam gdzie woda się skrapla). U mnie z tyłu lodówki jest taki pojemnik gdzie zbiera się woda z osadami.U Ciebie na pewno też jest.Ta woda może po prostu "skisła" bo wiadomo zawsze jakieś cząstki jedzenia w niej są.

Daj znać o zmaganiach:-)

Spróbuj do małej miseczki nasypać trochę kawy mielonej albo sody oczyszczonej. Bardzo fajnie pochłaniają wszelkie zapachy.

A jak to nie poskutkuje bo może "filter" jest zapchany( tam gdzie woda się skrapla). U mnie z tyłu lodówki jest taki pojemnik gdzie zbiera się woda z osadami.U Ciebie na pewno też jest.Ta woda może po prostu "skisła" bo wiadomo zawsze jakieś cząstki jedzenia w niej są.

Daj znać o zmaganiach:-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-11 09:17 przez swiergoszka.

Śmierdzi z lodówki!! - POMOCY

11 gru 2015 - 09:36:10

Pomoze Ci zwykly ocet , zabije smrod , odkazi , zniszczy bakterie , ja tak zawsze robie i nie potrzebuje zadnej chemii . Niektorzy mowia ze najlepiej jakims domestosem ... ;p ale nie robcie tego

zweryfikowana
Posty: 329
Ostrzeżenia: 1/5

Śmierdzi z lodówki!! - POMOCY

11 gru 2015 - 10:25:22

Słyszałam, że wystarczy włożyć kilka torebek herbaty do lodówki i one świetnie pochłaniają nieprzyjemne zapachy

Śmierdzi z lodówki!! - POMOCY

11 gru 2015 - 15:51:01

tam na dole w lodówce jest otwór włóż drut i przepchaj a na koniec umyj lodówkę woda z octem nie zamykaj jej niech wywietrzeje a jak to nie pomoże to włóz przekrojoną cytrynę.

Śmierdzi z lodówki!! - POMOCY

11 gru 2015 - 16:11:01

nie mycie woda z octem tylko ocet do szklanki wlozyc do lodowki 24H i zapach nieprzyjemny znika :P

Śmierdzi z lodówki!! - POMOCY

11 gru 2015 - 16:15:02

Cytat
banach
tam na dole w lodówce jest otwór włóż drut i przepchaj a na koniec umyj lodówkę woda z octem nie zamykaj jej niech wywietrzeje a jak to nie pomoże to włóz przekrojoną cytrynę.
Też polecam ten sposób. Ja jeszcze wkładam słoiczek z sodą (opakowanie sody wsyp do małego słoiczka i włóż do lodówki, wymieniaj sodę co jakiś czas).

Śmierdzi z lodówki!! - POMOCY

11 gru 2015 - 16:45:46

cytryna przekrojona na pół i położona w lodówce daje extra efekty

Śmierdzi z lodówki!! - POMOCY

12 gru 2015 - 09:07:45

gazeta zmięta wyciaga zapachy/smrody, ale nie kolorowy magazyn ilustrowany, najzwyklejsza codzienna gazeta. Należy ja zmiąć i wsadzić do lodówki.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Śmierdzi z lodówki!! - POMOCY

12 gru 2015 - 11:21:55

Cytat
banach
tam na dole w lodówce jest otwór włóż drut i przepchaj ....
Ja mam na to inny sposób. Wyciągam to co zapchało lub przedmuchuję otwór zwykłą gruszką (kupioną w aptece). Potem przepłukuję niewielką ilością gorącej wody.

Śmierdzi z lodówki!! - POMOCY

12 gru 2015 - 13:05:26

Miałam ten sam problem, umylam lodówkę wodą z octem ale to nie usunęło całkowicie tego nieprzyjemnego zapachu. Pomogła dopiero kawa, POLECAM gorąco!! Wsyp minimum do 2 małych pojemniczków, szklaneczek, czy co tam masz ziarenka kawy i wstaw do lodówki jedną na sam dół drugą na górę, kawa doskonale wchłania nieprzyjemne zapachy. POWODZENIA;)

Śmierdzi z lodówki!! - POMOCY

12 gru 2015 - 20:06:59

połówka cytryny, ale też połówka jabłka pomaga.

Śmierdzi z lodówki!! - POMOCY

12 gru 2015 - 22:06:35

Kromki chleba wywabiają zapach:) Porozkładać można je na wszystkich półkach.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Obiad w ciąży... problem