Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co można zrobić z dyni?

26 sie 2015 - 10:53:50

Dziewczyny, co można zrobić z dyni? Potrzebuję waszej porady, jako, że jestem marną kucharką, a dostałam 4 wielkie dynie, pomóżcie mi wykombinować, co z nimi mogę zrobić :D
Spróbuję ugotować krem z dyni, bo uwielbiam (mam nadzieję, że mi wyjdzie) ale co poza tym? Słyszałam, że marynowana dynia i konfitura dyniowa jest pyszna ale nie mam pojęcia, jak ją przygotować- jakieś przepisy? ;)

Co można zrobić z dyni?

26 sie 2015 - 11:05:58

Jedyną rzeczą, jaka mogłaby mi się udać z wykorzystaniem dyni, to strach na halloween. nuci Gotowanie nie jest moją mocną stroną...

Co można zrobić z dyni?

26 sie 2015 - 11:22:29

a może placuszki z dyni, np z dodatkiem cukinii i innych warzyw? tu jest fajny, prosty przepis http://zszywka.pl/p/placki-z-dyni-i-cukinii-5595953.html

Co można zrobić z dyni?

09 lis 2015 - 12:39:19

Dynie można upiec - bez pestek, w 180 st. C, przez ok. pół godziny. Taką dynię można wykorzystać do wielu potraw :) www.ros-sweet.pl

Co można zrobić z dyni?

09 lis 2015 - 13:57:05

można zrobić pure z pieczonej dyni i pozamrażać(bo 4 wielkie dynie ciężko przerobić na raz :) ) Potem takie puree wykorzystać na zupy-kremy lub do ciasta :)

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

Co można zrobić z dyni?

10 lis 2015 - 21:43:39

Praktycznie wszystko. Ja dziś miałam makaron z dynią, suszonymi pomidorami, szpinakiem i fetą. A w planach jest risotto z dynią, pieczarkami i gorgonzolą.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Co można zrobić z dyni?

10 lis 2015 - 22:43:40

Dynia w occie, może służyć jako deserowa zakąska

Co można zrobić z dyni?

11 lis 2015 - 00:23:48

Dziś jest 11 listopada, więc polecam rogale. Co prawda powinny to być rogale marcińskie, ale ponieważ pytasz o dynię, polecę przepis na rogaliki dyniowe http://bezmiksera.pl/rogaliki-dyniowe-z-powidlami/ Jest wyśmienity.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakie znacie blogi kulinarne, z ładnymi zdjęciami?