Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Ciasta przepisy

19 mar 2016 - 16:33:52

Teraz szukam inspiracji na Wielkanocne wypieki, przychodzi do mnie przyszła teściowa, więc chce pokazać się z jak najlepszej strony. Może coś podpowiedzcie?

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 5/5

Ciasta przepisy

19 maj 2016 - 16:00:57

Nie przepadam za pieczeniem, najczęsciej ciasta kupuje w <moderacja-spam> ale jest jedno ciacho, które uwielbiam - jogurtowe. Teraz najlepiej piec je z owocami, np. truskawkami czy rabarbarem ;) polecam ciasto jogurtowe, widelcem mieszane - 3/4 jajka, szklanka cukru, śmietany dwunastki, 3 szklanki mąki, 3 łyżekicz proszku, i 3/4 szklanki oleju:) Owoców jak najwięcej;) łakomczuchy mogą dodać kruszonkę;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-23 10:55 przez moderator.

Ciasta przepisy

21 lip 2016 - 15:36:33

Ja również kupuję ciasta gotowe, bo nie mam wybitnie talentu do pieczenia samodzielnie...

niezweryfikowana
Posty: 123
Ostrzeżenia: 6/5

Ciasta przepisy

23 sie 2016 - 10:28:03

Przepisów na ciasta zawsze szukam w internecie, jedynym ciastem jakie potrafię zrobić nie zaglądając do przepisu jest babka piaskowa.

Ciasta przepisy

26 sie 2016 - 23:26:21

SERNIK KRAKOWSKI (PRZEPIS TRADYCYJNY) - składniki:
Na ciasto:
20 dag masła
30 dag mąki
10 dag cukru pudru
szczypta soli
2 żółtka
Na masę serową:
80 dag znakomitego twarogu
4 jajka
20 dag cukru pudru
10 dag masła
1/2 szklanki śmietany
2 łyżki budyniu waniliowego lub mąki ziemniaczanej
miąższ wyskrobany z 1 laski wanilii
5 dag rodzynków
5 dag smażonej skórki pomarańczowej
sok z 1/2 cytryny
Dodatkowo:
masło do wysmarowania blachy
1 żółtko do posmarowania wierzchu

SERNIK KRAKOWSKI (PRZEPIS TRADYCYJNY) - sposób przygotowania: Najpierw ciasto: Nożem siekamy zimne masło z mąką, cukrem pudrem i solą. Dodajemy żółtka i rozcieramy ciasto. Formujemy kulę, owijamy folią i do lodówki. Ciasto czeka minimum pół godziny. Potem bierzemy 2/3 ciasta i wykładamy spód posmarowanej masłem blaszki. Nakłuwamy i pieczemy 10 minut w piekarniku nagrzanym do 200°C. Wyjmujemy, studzimy lekko. Teraz masa serowa: Ser przepuszczamy 3 razy przez maszynkę. Oddzielamy żółtka od jajek. Ucieramy żółtka z cukrem. Do pulchnej masy dodajemy po trochu ser i masło. Na końcu dodajemy śmietanę wymieszaną z budyniem i sokiem z cytryny. Ucieramy. Gdy masa jest gładziutka, ubijamy białka na pianę. Masę serową delikatnie, acz stanowczo, mieszamy z pianą, dodając najpierw 1/3, a potem resztę. Dodajemy miąższ wanilii, namoczone rodzynki i skórkę. Wylewamy na podpieczony spód. Resztę ciasta rozwałkowujemy i kroimy paseczki centymetrowej szerokości. Układamy z nich na masie serowej ozdobną kratę. Kratkę smarujemy roztrzepanym żółtkiem. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180°C i pieczemy dobrą godzinkę. Nie wyjmujemy!!! Wyłączamy piekarnik i czekamy, aż ostygnie. Można ewentualnie lekko uchylić drzwiczki. Gdy wystygnie, serwujemy go w całej jego krasie, którą można wzmocnić wisienkami z konfitury lub kawałkami skórki pomarańczowej ułożonymi w oczkach kratki.

niezweryfikowana
Posty: 123
Ostrzeżenia: 6/5

Ciasta przepisy

13 wrz 2016 - 12:13:05

Ja ostatnio szukam na Kwestii smaku i znalazłam przepis na ciasto dyniowe. Super!

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

Ciasta przepisy

22 wrz 2016 - 14:33:51

Odkurzam trochę nieaktualny temat, ale co powiecie na pyszną szarlotkę z kwaśnymi jabłkami? :D Idzie jesień i w sam raz takie ciasto na niedzielę. Szarlotka babci Zosi To moje ulubione ciasto, bo wymaga tylko podstawowych składników, a i tak w smaku jest wciąż pyszne, niż te wszystkie ciasta po 4 warstwy ze słodkimi masami....

niezweryfikowana
Posty: 55
Ostrzeżenia: 6/5

Ciasta przepisy

27 wrz 2016 - 10:21:54

W niedzielę upiekłam pierwsze swoje ciasto.Było to najprostsze ciasto marchewkowe. W sieci jest masa przepisów, tak wiec nie będę tutaj dawała. Ciasto jednak jest bardzo smaczne sycące i jemy je z mężem już drugi dzień.

W pracy natomiast jak mam ochotę na coś słodkiego do kawy to kupuję sobie często batonika Karmellove. Świetna jest jego ciemna wersja z orzeszkami. Bardziej chyba jednak smakuje mi wersja biała z ciasteczkami:


zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Ciasta przepisy

13 gru 2016 - 20:47:23

korzystam ze sprawdzonych przepisów mojej babci, tylko lekko je modyfikuję pod swoje smaki. Moja rodzina uwielbia wypieki, ciasto znika w pięć minut.

niezweryfikowana
Posty: 16
Ostrzeżenia: 4/5

Ciasta przepisy

20 lut 2017 - 15:12:24

Cytat
Wiola454
SERNIK KRAKOWSKI (PRZEPIS TRADYCYJNY) - składniki:
Na ciasto:
20 dag masła
30 dag mąki
10 dag cukru pudru
szczypta soli
2 żółtka
Na masę serową:
80 dag znakomitego twarogu
4 jajka
20 dag cukru pudru
10 dag masła
1/2 szklanki śmietany
2 łyżki budyniu waniliowego lub mąki ziemniaczanej
miąższ wyskrobany z 1 laski wanilii
5 dag rodzynków
5 dag smażonej skórki pomarańczowej
sok z 1/2 cytryny
Dodatkowo:
masło do wysmarowania blachy
1 żółtko do posmarowania wierzchu

SERNIK KRAKOWSKI (PRZEPIS TRADYCYJNY) - sposób przygotowania: Najpierw ciasto: Nożem siekamy zimne masło z mąką, cukrem pudrem i solą. Dodajemy żółtka i rozcieramy ciasto. Formujemy kulę, owijamy folią i do lodówki. Ciasto czeka minimum pół godziny. Potem bierzemy 2/3 ciasta i wykładamy spód posmarowanej masłem blaszki. Nakłuwamy i pieczemy 10 minut w piekarniku nagrzanym do 200°C. Wyjmujemy, studzimy lekko. Teraz masa serowa: Ser przepuszczamy 3 razy przez maszynkę. Oddzielamy żółtka od jajek. Ucieramy żółtka z cukrem. Do pulchnej masy dodajemy po trochu ser i masło. Na końcu dodajemy śmietanę wymieszaną z budyniem i sokiem z cytryny. Ucieramy. Gdy masa jest gładziutka, ubijamy białka na pianę. Masę serową delikatnie, acz stanowczo, mieszamy z pianą, dodając najpierw 1/3, a potem resztę. Dodajemy miąższ wanilii, namoczone rodzynki i skórkę. Wylewamy na podpieczony spód. Resztę ciasta rozwałkowujemy i kroimy paseczki centymetrowej szerokości. Układamy z nich na masie serowej ozdobną kratę. Kratkę smarujemy roztrzepanym żółtkiem. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180°C i pieczemy dobrą godzinkę. Nie wyjmujemy!!! Wyłączamy piekarnik i czekamy, aż ostygnie. Można ewentualnie lekko uchylić drzwiczki. Gdy wystygnie, serwujemy go w całej jego krasie, którą można wzmocnić wisienkami z konfitury lub kawałkami skórki pomarańczowej ułożonymi w oczkach kratki.

Jaką folię folecasz? Taką do żywności jak tutaj: <moderacja> czy aluminiową?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-18 14:23 przez moderator.

Ciasta przepisy

24 kwi 2017 - 10:59:13

Jak dla mnie zdecydowanie lepsza jest aluminiowa.

Ciasta przepisy

09 lip 2017 - 22:14:29

Polecam pyszne i szybkie ciasto - sernik z porzeczkami.
Pieczemy biszkopt (albo gotowy):
Po pół szklanki mąki,mąki ziemniaczanej i cukru,
4 jajka,
1 łyżecz. pr. do pieczenia.
Białka ubić na sztywno,dodać cukier i 2-3 min miksować,dodać żółtka wymieszać i mąkę na koniec.Piec w dużej tortownicy 30-40 min i zostawiamy do wystygnięcia.
Masa:(Składniki z biedronki)
2 kostki twarogu miałkiego (2 x 250 g),ok.1 szkl cukru,
1 kubek śmietany 30 % (330 ml),pół szkl cukru pudru,
1 galaretka pomarańczowa lub inna w/g uznania +3 czubate łyżeczki żelatyny,
aromat śmietankowy
pół kg porzeczek czerwonych.
Galaretkę i żelatynę rozpuszczamy w 3/4 szkl wrzątku i studzimy,twaróg mieszamy łyżką z cukrem i dodajemy aromat śmietankowy(niekoniecznie),śmietanę ubijamy z c pudrem na kremówkę.
Do twarogu wlewamy galaretkę i mieszamy,wlewamy do bitej śmietany i delikatnie mieszamy,dodajemy porzeczki i...mieszamy delikatnie.
Na zimny biszkopt w tortownicy wylewamy masę i chłodzimy w lodówce,można czerwoną galaretkę na wierzch ale niekoniecznie.
Jeżeli biszkopt zbyt wysoki to można rozciąć na pół i drugą część ciasta położyć na wierzch i polać polewą czekoladową.
Pyszne,kremowe ciasto,które można robić z różnymi owocami.



Ciasta przepisy

30 sie 2017 - 16:51:23

Moje wypieki, znajdź ciasto malinowe z budyniową pianką. Przepyszne

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

Ciasta przepisy

04 paź 2017 - 10:48:46

Fajnie wyglada ten sernik! Może postaram sie przygotować na dniach, szczególnie,że zamrozilam swoje porzeczki z działeczki.

Osobiście polecam upiec szarlotkę. Bardzo cieszę się,że zaczął sie juz sezon na jabłka ponieważ bardzo chciało mi się już prawdziwych polskich jabłek.Jednak ich smak jest o wiele lepszy niż tych importowanych z zagranicy...
Kilka porad na to jak upiec smaczna szarlotkę"
1. Wybierajcie kwaśne jabłka ( jak reneta)
2. Cynamon najsmaczniejszy jest świeżo zmielony
3. proces wyrabiania ciasta powinien trwać dość krótko....

Daję również składniki:
- 2 kostki do pieczenia Kasia
- 500 g mąki
- 150 g cukru
- 30 g cukru waniliowego
- 6 żółtek
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 20 g cynamonu
- kilograma jabłek, najlepiej kwaśnych, czyli szarych renet albo papierówek
<moderacja>



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-10-30 21:46 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 229
Ostrzeżenia: 2/5

Ciasta przepisy

12 lut 2018 - 11:27:09

A lubicie też takie proste ciasta? Np. marchewkowe czy murzynek?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciasta na Wielkanoc