Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 25
Ostrzeżenia: 2/5

Zdrowa żywnosć - gdzie kupić?

15 kwi 2016 - 22:54:00

Zdrowa żywność, to podstawa dzisiejszych czasów. Trzeba przestawić swoje nawyki i namówić do tego najbliższych, przez ostatnie lata ładowaliśmy w swój organizm same śmieci nie jedzenie! Ja korzystam ze sklepu: <moderacja, spam>, kupując powyżej 199 zł jest przesyłka gratis!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-02 23:23 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 1/5

Zdrowa żywnosć - gdzie kupić?

09 cze 2016 - 09:49:51

Ponieważ moje bliźniaczki cierpią na alergię zaopatruje się tylko w sklepach z ekologicznymi produktami. Zazwyczaj zamówienia składam pod adresem eko.rodziceprzyszlosci.pl , bo moim zdaniem to jedna z najlepszych w sieci ofert. Odwiedź sklep a przekonasz się, że warto.

Zdrowa żywnosć - gdzie kupić?

09 cze 2016 - 10:08:49

W każdym sklepie jest dział ze zdrowa żywnością ale i tam trzeba czytać skład na etykiecie. Warto we własnym ogodZie posadzić rożne warzywa i owoce. Ja Man mięte, bazylię, koperek, szczypiorek i wiele innych cudowności - samo zdrowie, do tego mój tata od czasu do czasu robi domowy pasztet i kiełbasę rowniez bez dodatku ulepszaczy. Zdrowe jedzenie jest droższe ale jesli robimy cos samemu to dosyć ze jest pewne to jeszcze bardzo satysfakcjonujące :)

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 1/5

Zdrowa żywnosć - gdzie kupić?

20 lip 2016 - 16:37:31

Nie mam nikogo od kogo mogłabym się zaopatrzyć prosto ze wsi, ale to nic nie szkodzi, bo zamawiam z http://polskikoszyk.pl i produkty są bardzo dobrej jakości, rzeczywiście bio i co nie bez znaczenia – dostarczone pod same drzwi.

Zdrowa żywnosć - gdzie kupić?

08 sie 2016 - 22:08:28

Ja bym się najbardziej skłaniała na Twoim miejscu do podjęcia wyzwania i wyhodowania swoich własnych plonów :D Nawet jeżeli nie będą tak urodzajne to strasznie cieszy jak coś urośnie i od razu lepiej smakuje! :) Mój własny ogródek warzywny jest już całkiem spory i zaczęłam się zastanwiać, czy nie użyć nawozów dolistnych. Czy któraś z was może stosowała? Niestety jakoś w tym roku gorzej idzie z moimi "plonkami" :( Myślicie, że dam rade odratować moje warzywa poprzez nawóz dolistny? Macie może jakieś do polecenia? Wolalabym użyć już jakigoś wyprobowanego przez większą część osób. Słyszałam tylko o nawozach z ziarnpolu http://www.ziarnpol.pl/pl/oferta/agro/nawozy/nawozy-dolistne.html , może ktos mogłby sie ustpsunkować i wypowiedzieć? :)

niezweryfikowana
Posty: 17
Ostrzeżenia: 3/5

Zdrowa żywnosć - gdzie kupić?

19 sie 2016 - 09:54:49

Jeśli chodzi o zdrową żywność to ja zazwyczaj kupuję w marketach (w tych, które mają dział ze zdrową żywnością lub eko), albo właśnie w sklepach które typowo zajmują się sprzedażą tylko nieprzetworzonych produktów. Ostatnio odkryłam bardzo smaczne pasty i masła od http://www.primavika.pl/. Bez glutenu, laktozy, soi czy cukru, a do tego bardzo dobre. Jeśli chodzi o warzywa to przeważnie jeżdżę po okolicznych wioseczkach i kupuje od rolników;) Nie są takie ładne jak w markecie, ale najważniejsze że są zdrowe i mają jakikolwiek smak;)

niezweryfikowana
Posty: 22
Ostrzeżenia: 6/5

Zdrowa żywnosć - gdzie kupić?

24 wrz 2016 - 13:02:12

Przecież zdrowa żywność jest dostępna praktycznie w każdym markecie przykładem tego może być hummus czy inne produkty tego typu. Jedne na co trzeba zwrócić uwagę to producent i skład który macie podany na etykiecie. Naprawdę nie trzeba wydawać dużo pieniędzy jak niektórzy mówią, żeby się zdrowo odżywiać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-24 16:11 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 13
Ostrzeżenia: 4/5

Zdrowa żywnosć - gdzie kupić?

12 gru 2016 - 10:46:39

To prawda, zdrowa żywność pojawia się coraz cześciej. Bez problemu można ją kupić w marketach. Problem jest jednak taki, że są to głównie rzeczy tzw. "śniadaniowe" lub "kolacjowe" pasty, dietetyczne pasztety, bezglutenowe masła. Kłopot jest z produktami na obiad. Tych, pełnowartościowych i zdrowych, w dużych sklepie jak na lekarstwo. Dlatego np. świeże ryby po prostu kupuje u dostawców w sieci.

niezweryfikowana
Posty: 121
Ostrzeżenia: 8/5

Zdrowa żywnosć - gdzie kupić?

19 maj 2017 - 10:03:55

ja kupuje przez internet na organicmarket pl bo niestety w normalnych sklepach stacjonarnych spotkałam sie nie raz z tym rzeczy że np jajka sa nieswieze bo malo osob kupowalo, ale to zalezy od sklepu przez internet wg mnie duzo lepiej i bezpieczniej

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

Zdrowa żywnosć - gdzie kupić?

23 sie 2017 - 21:23:15

Ja np. często kupuję gotowe dania w sprawdzonej, niedrogiej knajpce gdzie wiem na pewno, że jem produkty ze sprawdzonego źródła. Każda nawet najmniejsza restauracja ma obowiązek, możesz o tym poczytać na stronie grupy unilever: https://www.unileverfoodsolutions.pl/Aktualnosci/alergeny/rozporzadzenie-ue-w-zakresie-oznaczania-zywnosci.html oznaczania żywności odpowiednimi etykietami aby konsument wiedział co kupuje i co je. Wystarczy dobrze czytać etykiety aby jeść zdrowo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-08-23 21:35 przez alek2alek.

Zdrowa żywnosć - gdzie kupić?

04 lis 2017 - 17:20:59

Ja zdrową żywność mam u siebie w ogrodzie i w sadzie. Lubię sadzić na wiosnę własne różności, a potem mieć bez nawozów.

Zdrowa żywnosć - gdzie kupić?

06 lis 2017 - 20:35:22

A wyrośnie coś bez używania nawozów?

Zdrowa żywnosć - gdzie kupić?

06 lis 2017 - 20:37:37

teraz w większości marketów i dyskontów są półki ze zdrową żywnością, poza tym targ i znajomi znajomych :)

co do tej sklepowej zdrowej żywności warto poczytać składy i nie dać się zafiksować bo czasami te zdrowe rzeczy mają identyczny skład jak te zwykłe a cenę 3x wyższą:)

Zdrowa żywnosć - gdzie kupić?

16 lis 2017 - 23:19:30

Ja kupuje na targu.

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

Zdrowa żywnosć - gdzie kupić?

17 lis 2017 - 03:02:51

Soki w King of Juice (sklep internetowy), owoce na bazarze, mięso tym bardziej. Płatki, przyprawy etc. w typowym sklepie 'na rogu' na ul. Łobzowskiej w Krakowie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Yerba Mate opinie- rakotwórczy napar ?