Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak zrobić loda

22 cze 2015 - 10:47:11

Dziewczyny pomóżcie! Chciałabym sprawić przyjemność mojemu chłopakowi z okazji jego urodzin (ma w tym tygodniu), powiedzcie mi jak zrobić loda? help

Rzecz jasna mam na myśli deser :D
Mój ukochany najbardziej lubi waniliowe i czekoladowe, niestety nie dysponuje maszynką do lodów :( macie jakiś sprawdzony przepis na domowe lody?

Marzą mi się takie jak na tym obrazku:


liczę na Wasze rady gotuje

Jak zrobić loda

22 cze 2015 - 11:27:00

Hahaha! Czytając pierwszy akapit ciągle myślałam, że piszesz innej "przyjemności"... a tu proszę, Perfekcyjna Pani Domu :D

Ja kiedyś robiłam sorbety. Np. teraz jest sezon na truskawki, więc kupujesz truskawki (chyba, że masz w ogródku), usuwasz szypułki, myjesz i miksujesz z cukrem, wkładasz do zamrażarki na 3-4h, mieszasz i gotowe. możesz polać sosem czekoladowym albo ozdobić bitą śmietaną ;)

Jak zrobić loda

23 cze 2015 - 10:09:31

A już miałam pisać, że chyba pomyliłaś działy:D. Ja działałam w tym kierunku:D co koleżanka powyżej, czyli sorbety:).
A takie śmietankowe przygotowywała moja Mama, ale za cholerę nie pamiętam przepisu. Jak dowiem się co i jak to zamieszczę:).

Jak zrobić loda

23 cze 2015 - 10:43:00

W sklepach są gotowe w saszetkach, mieszasz z mlekiem i do zamrażarki. ;-) można zmieszać z owockami. :)

Jak zrobić loda

23 cze 2015 - 11:31:33

padłam jak zobaczyłam tytuł :D jak większość, pomyślałam o czymś zupełnie innym :D

@Ysia91 a ja nigdzie nie mogę znaleźć tych lodów w proszku, pamiętam je z dzieciństwa- były przepyszne! chcę to!

Jak zrobić loda

23 cze 2015 - 11:47:48

Padłam jak przeczytałam o co właściwie chodzi w tym wątku :D Ja polecam ten przepis - lody o smaku nutelli lub ten owocowe lody :)

Jak zrobić loda

23 cze 2015 - 22:57:27

@tukuu w intermarche są na bank ( w sekcji galaretki/budynie) :-) Na majówkę robiłam siostrzeńcowi :-) Też przypominają mi dzieciństwo, moja mama je robiła co weekend w wakacje, taki rarytas :D zawsze z siostrą doczekać się nie mogłyśmy i z miski łyżką jadłyśmy haha :D

Jak zrobić loda

23 cze 2015 - 23:03:04

kremówka 30% + ulubiony dodatek
ja najbardziej lubie z bananami , potem obtaczam w kakao

Jak zrobić loda

24 cze 2015 - 10:17:43

Cytat
Ysia91
@tukuu w intermarche są na bank ( w sekcji galaretki/budynie) :-) Na majówkę robiłam siostrzeńcowi :-) Też przypominają mi dzieciństwo, moja mama je robiła co weekend w wakacje, taki rarytas :D zawsze z siostrą doczekać się nie mogłyśmy i z miski łyżką jadłyśmy haha :D

robiłam dokładnie tak samo! serce chyba się przejdę do intermarche serce

niezweryfikowana
Posty: 62
Ostrzeżenia: 8/5

Jak zrobić loda

14 lip 2015 - 15:39:35

Wow ! Te na zdjęciu wyglądają naprawdę świetnie. Ciekawa jestem jak je się robi bo szczerze to sama bym takie może i zrobiła ? :)
Jeśli nie masz doświadczenia w robieniu domowych lodów to proponuje kupić gotowe. Ewentualnie jeszcze możesz swojego ukochanego poczęstować zamrożonym ptasim mleczkiem. Pyszne ptasie mleczko posiada w ofercie Wedel - nie wiem czy widziałyscie nową wersję o smaku frappe.Wkłada sie ją do zamrażarki i wychodzi przepyszny deserek na lato.


Jak zrobić loda

14 lip 2015 - 15:50:27

te z obrazka bardzo łatwo zrobić, musisz tylko zorganizować takie kubeczki - najlepiej po jogurcie takim nie dużym i nie małym chyba 220 ml one mają, wlewasz trochę tych przygotowanych lodów tak n 1 cm i do zamrażarki, następnie wyjmujesz z zamrażarki, układasz po całości musli wymieszane z mieszanką lodową ( przepis w internecie - chodzi mi o tą masę mleko, jajka itp) znów do zamrażarki, po godzinie ( może trochę wcześniej ) znów wyjmujesz wkładasz truskawkę, co tam chcesz jagody itp. i już do końća zalewasz - a w truskawkę nie zapomnij zamontować patyczka do lodów ( Możesz kupić, lub od jakiś lodów może posiadasz). Potem zarażasz, przed podaniem możesz tak 1/3 loda odkroić żeby włąsnie pięknie jak na tym obrazku to wyglądało, sosy lepiej podać osobno niż pociapać loda :)



Składniki
500 ml ok. 6 gałek

500 ml śmietanki kremowej 30%
3/4 szklanki drobnego cukru
3 duże żółtka

Opcjonalnie: ekstrakt z wanilii (w wersji lodów waniliowych), rum, brandy lub np. likier kokosowy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-14 15:52 przez klaudia270.

Jak zrobić loda

01 sty 2018 - 15:05:24

Polecam, sprawdzone i naprawdę smaczne.



Jak zrobić loda

01 sty 2018 - 15:36:22



No tych przepisów jest cała masa





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-01-01 15:37 przez Granat1983r.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ile moze kosztowac obiad w chorwacji