Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak zrobić pizze w domu

17 cze 2015 - 11:38:43

Potrzebuję dobrego, sprawdzonego i przede wszystkim prostego przepisu na domową pizzę :)
Nie wiem jak zrobić pizzę w domu, żeby wyszła smaczna, za każdym razem ciasto robiło się jakieś gumowate, mimo, że korzystałam z kilku przepisów :(
Wrzucajcie proszę swoje przepisy :) gotuje

Jak zrobić pizze w domu

17 cze 2015 - 11:52:42

Ja mam trzy sprawdzone przepisy, w zależności od tego, czy ciasto ma być tak puchate jak w amerykańskiej pizzy, czy cienkie, podobne do włoskiej pizzy.
Pod tym linkiem znajdziesz przepis na ciasto, które wypróbowałam ostatnio i bardzo nam smakowało (teraz z niego korzystam :)) _ pizza

Jak zrobić pizze w domu

17 cze 2015 - 11:56:19

Wczoraj właśnie robiłam dzieciakom.
Proszę bardzo sprawdzony i dobry. Przepis na jedną prostokątną blachę.

1 i 1/2 szkl. mąki
1/2 szkl. ciepłej wody
3 łyżki oleju
1 łyżeczka cukru
ciut soli
ok. 1 cm drożdży z kostki 10 dkg.
Zrobić jak ciasto drożdżowe, zostawić do wyrośnięcia i wałkować lub naciągać na wielkośc blachy, nie ma prawa się nie udać.
Później daję keczup lub sos paprykowy własnej roboty, ścieram ser i dodatki według uznania. Smacznego.

niezweryfikowana
Posty: 34
Ostrzeżenia: 5/5

Jak zrobić pizze w domu

20 cze 2015 - 16:55:29

Ja ostatnio nie mam czasu na ani na pieczenie ani na gotowanie. Myślałam o tym by dzisiaj zamówić pizzę z [Moderacja - nieopłacona reklama] i zjeść wieczorem przy jakimś dobrym filmie :) Od wieków nie miałam wolnej soboty i stwierdziłam, że zrobię sobie od razu cheat day:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-23 20:53 przez moderator.

Jak zrobić pizze w domu

20 cze 2015 - 17:03:39

ja zawsze wpisuje w google - przepis na ciasto do pizzy Magdy Gessler i wyskakuje:) a potem sos pomidorowy dodatki i jazda do piekarnika:)

Jak zrobić pizze w domu

23 cze 2015 - 11:47:49

@Onyksowa dziękuję za przepis, ciasto wyszło idealne! serce

następne ciasto do wypróbowania z przepisu @tina1509 :)

Jak zrobić pizze w domu

23 cze 2015 - 11:49:03

@co-robic bardzo się cieszę, że przepis przypadł Ci do gustu. :) Chyba i ja jutro opiekę swoją pizzę ;)

Jak zrobić pizze w domu

16 sie 2015 - 14:09:28

Ja proponuję najprostszy przepis na pizzę. Mąka, drożdże, woda, cukier, sól. Pizza wychodzi fantastyczna a dodatki zawsze wedle uznania i zapotrzebowania :)
Tu znajdziesz cały przepis: Cookartka :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-16 14:11 przez Cookartka.

Jak zrobić pizze w domu

24 wrz 2015 - 18:44:54

Ostatnio na blogu Michaliny Robakiewicz był post o tym ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak zrobić loda