Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak zrobić latte

02 cze 2015 - 12:28:00

Pomóżcie! Jak zrobić latte? Marzy mi się taka pyszna kawka jak na tym zdjęciu


kupiłam spieniacz do mleka ale niestety warstwy mi się zlewają i nie wychodzi :( Wiecie może jak zrobić latte żeby wyglądało i smakowało idealnie? :)

Jak zrobić latte

02 cze 2015 - 15:10:25

Witam

więc tak to co pokazujesz na zdjęciu nie jest latte, tylko latte macchiato. Prosił bym nie mylić tych dwóch kaw bo to całkiem co innego.

żeby zrobić latte macchiato potrzebujesz mleko spienione w temp 50C wystarczy lekko podgrzać mleko i sprubować, ma być tylko ciepłe. spienimay mleko wlewamy do wysokiej szklanki powinna zająć jakieś 2/3 szklanki. Następnie wlewamy do mleka gorące espresso (może też być kawa rozpuszczalna, ale to syf ;P) dopełniamy szklanke kawą która z pewnością osiadzie pośrodku mleka a pianki.

Jak zrobić latte

02 cze 2015 - 16:23:44

tez jestem ciekawa bo u mnie z tego co widzialam to dziewczyna w Cukierni nieopodal nie probowala jej zrobic . motala sie do tego stopnia ( zlewaly sie jej warstwy ) ze poprosila moja kolezanke o zmiane zamowienia.

Jak zrobić latte

02 cze 2015 - 16:58:58

Jak nie miałam ekspresu do kawy robiłam tak:
Podgrzewałąm mleko żeby było trochę bardziej niż ciepłe ale żeby się nie zagotowało! Spieniałam spieniaczemi przelewalam do szklanki. Mleko sobie siedziało w szklance i się rozwarstwiało a ja tym czasem robiłam "espresso" z kawy rozpuszczalnej. 2 płaskie lyżeczki kawy rozpuszczalnej wsypywałam do dzbaneczka z dziubkiem(żeby później dobrze wlać do mleka) i zalewalam wrzatkiem jakieś ok 50ml. Taki wywar powoli wlewa się do mleka.I gotowe:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jaki ekspres do kawy