Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ciasto na naleśniki

16 maj 2015 - 21:48:10

Przepis Magdy Gessler - zawsze wychodzi :-) Na około 12-14 szt.

Składniki:
- 1 ½ szklanki mleka,
- 1 ½ szklanki wody,
- 2 jajka,
- 2 szklanki mąki,
- szczypta soli

Wykonanie:
Ubić jajka z odrobiną soli. Dodać mąkę, wlać mleko i wodę. Dokładnie wymieszać i sprawdzić, czy ciasto ma dobrą konsystencję, podnosząc łyżkę pionowo - powinno spływać i jednocześnie pokrywać powierzchnię łyżki.

Smażyć naleśniki na płaskiej patelni na klarowanym maśle.
//
Ja jak smażę smaruje nagrzaną patelnie watą nasączona oliwą.

Ciasto na naleśniki

21 gru 2015 - 14:12:26

jak się doda gazowanej wody mineralnej to bedzie bardziej puszyste ;)

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Ciasto na naleśniki

26 lut 2016 - 18:08:11



ja z tego przepisu robiłam dzisiaj i są pycha, tzn były bo mój kawaler zjadł wszystkie, ta masa tak mu smakowała, że prosił o dokładkę, może w przyszłym tygodniu ponownie zrobię nalesniki.

niezweryfikowana
Posty: 36
Ostrzeżenia: 1/5

Ciasto na naleśniki

26 lut 2016 - 19:43:29

Ja ostatnio robiłam z mąki kokosowej - wychodzą inne, bo ta mąka nie ma glutenu, ale bardzo ciekawe w smaku. No i pyszne są z mąki kasztanowej, ale strasznie drogie :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.136

Ciasto na naleśniki

26 lut 2016 - 20:44:12

robię tak od zawsze ... nie trzeba mi przepisu wg Gesslerowej :P

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Ciasto na naleśniki

19 mar 2016 - 16:31:00

Ja też nie potrzebuje przepisu Magdy gesller, aby wyszly naleśniki, nie ma co przesadzać, kazde nalesniki mają identyczny prawie skład. Nie popadajmy w paranoje, wazne jest to co dodamy do naleśników to to daje prawdziwy charakter i smak

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

Ciasto na naleśniki

09 kwi 2016 - 20:30:26

Cytat
carmena7
Ja ostatnio robiłam z mąki kokosowej - wychodzą inne, bo ta mąka nie ma glutenu, ale bardzo ciekawe w smaku. No i pyszne są z mąki kasztanowej, ale strasznie drogie :)

A gdzie taką mąkę kasztanową można znaleźć? Ja jej jeszcze nie wiedziałam w żadnym sklepie.

niezweryfikowana
Posty: 36
Ostrzeżenia: 1/5

Ciasto na naleśniki

09 maj 2016 - 18:02:30

Cytat
Gustinka
Cytat
carmena7
Ja ostatnio robiłam z mąki kokosowej - wychodzą inne, bo ta mąka nie ma glutenu, ale bardzo ciekawe w smaku. No i pyszne są z mąki kasztanowej, ale strasznie drogie :)

A gdzie taką mąkę kasztanową można znaleźć? Ja jej jeszcze nie wiedziałam w żadnym sklepie.

W każdym sklepie ze zdrową żywnością, ale ostatnio, o dziwo, kupowałam w auchan w dziale eko i to w promocji. Jednak nawet w promocji to było prawie 13 zł za pół kilograma. Mąka jest pyszna, lekko słodkawa w smaku i jak się zrobi naleśniki z niej + mleko kokosowe + jajka to po prostu niebo w gębie.
Ostatnio robiłam z samej mąki kasztanowej _ 4 czubate łyżki + 5 jaj + 3/4 mleka kokosowego. Takie naleśniki są wyjątkowo delikatne, więc ostrożnie przy przewracaniu na drugą stronę.

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

Ciasto na naleśniki

14 maj 2016 - 21:48:38

Hmm to może zajrzę do tego Auchan. Co prawda nie jest tania ta mąka, ale warto chyba ją spróbować.

niezweryfikowana
Posty: 13
Ostrzeżenia: 4/5

Ciasto na naleśniki

23 maj 2016 - 10:40:49

Najlepszy przepis na ciasto naleśnikowe to:
- 2 szklanki mąki
- 2 szklanki mleka
- 2 łyżki stołowe cukry
- 2 jajka
- 2 łyżki oleju (wtedy na patelnie już nie lejemy)

CUkier można zamienić na łyżeczkę soli - idealne na krokiety, a w mniejszej ilości doskonale sprawdzi się na ciasto do ryb (ja używam np. do <moderacja-spam>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-23 10:53 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Ciasto na naleśniki

13 gru 2016 - 20:53:03

mleko jajko maka olej - cały przepis na ciasto! :) to tego słodka masa (ja gotowa wykorzystuje) orzechową, twaróg z rodzynkami i uczta gotowa!

Ciasto na naleśniki

08 cze 2017 - 17:35:26

Moje ciasto naleśnikowe też jest wyśmienite. Przepis tradycyjny z wyjątkiem wody, bo zamiast zwykłej dodaję dobrze gazowanej mineralnej wtedy ciasto mam jak puch. Takie gotowe placki moje dzieciaki zwykle spałaszują zanim przygotuję nadzienie:)

Ciasto na naleśniki

08 cze 2017 - 17:58:45

mój maz jakis czas temu pomylił wode gazowana i dodał tonicu nie powiem ciekawy miały smak z lekka goryczka ;)

niezweryfikowana
Posty: 229
Ostrzeżenia: 2/5

Ciasto na naleśniki

14 cze 2017 - 17:39:02

Hmm nie wiem czy to dla mnie za dziwne trochę. A naleśniki były z farszem wytrawnym, czy ze słodkim?

niezweryfikowana
Posty: 57
Ostrzeżenia: 1/5

Ciasto na naleśniki

21 lip 2017 - 10:24:42

Bardzo lubię naleśniki z pomidorami, mozarellą i bazylią. Tylko trzeba je zjeść na świeżo, bo namokną, więc do pracy się nie nadają :) Na słodko tylko na śniadnie ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Szybkowar warto?