Obecnie rozmawiamy o:

Budowa domu

gorący temat

polecany dentysta

46 minut temu

elektryka sklep

52 minut temu

wakacje last minute

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ciasto na naleśniki

16 maj 2015 - 21:48:10

Przepis Magdy Gessler - zawsze wychodzi :-) Na około 12-14 szt.

Składniki:
- 1 ½ szklanki mleka,
- 1 ½ szklanki wody,
- 2 jajka,
- 2 szklanki mąki,
- szczypta soli

Wykonanie:
Ubić jajka z odrobiną soli. Dodać mąkę, wlać mleko i wodę. Dokładnie wymieszać i sprawdzić, czy ciasto ma dobrą konsystencję, podnosząc łyżkę pionowo - powinno spływać i jednocześnie pokrywać powierzchnię łyżki.

Smażyć naleśniki na płaskiej patelni na klarowanym maśle.
//
Ja jak smażę smaruje nagrzaną patelnie watą nasączona oliwą.

Ciasto na naleśniki

21 gru 2015 - 14:12:26

jak się doda gazowanej wody mineralnej to bedzie bardziej puszyste ;)

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Ciasto na naleśniki

26 lut 2016 - 18:08:11



ja z tego przepisu robiłam dzisiaj i są pycha, tzn były bo mój kawaler zjadł wszystkie, ta masa tak mu smakowała, że prosił o dokładkę, może w przyszłym tygodniu ponownie zrobię nalesniki.

niezweryfikowana
Posty: 36
Ostrzeżenia: 1/5

Ciasto na naleśniki

26 lut 2016 - 19:43:29

Ja ostatnio robiłam z mąki kokosowej - wychodzą inne, bo ta mąka nie ma glutenu, ale bardzo ciekawe w smaku. No i pyszne są z mąki kasztanowej, ale strasznie drogie :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.136

Ciasto na naleśniki

26 lut 2016 - 20:44:12

robię tak od zawsze ... nie trzeba mi przepisu wg Gesslerowej :P

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Ciasto na naleśniki

19 mar 2016 - 16:31:00

Ja też nie potrzebuje przepisu Magdy gesller, aby wyszly naleśniki, nie ma co przesadzać, kazde nalesniki mają identyczny prawie skład. Nie popadajmy w paranoje, wazne jest to co dodamy do naleśników to to daje prawdziwy charakter i smak

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

Ciasto na naleśniki

09 kwi 2016 - 20:30:26

Cytat
carmena7
Ja ostatnio robiłam z mąki kokosowej - wychodzą inne, bo ta mąka nie ma glutenu, ale bardzo ciekawe w smaku. No i pyszne są z mąki kasztanowej, ale strasznie drogie :)

A gdzie taką mąkę kasztanową można znaleźć? Ja jej jeszcze nie wiedziałam w żadnym sklepie.

niezweryfikowana
Posty: 36
Ostrzeżenia: 1/5

Ciasto na naleśniki

09 maj 2016 - 18:02:30

Cytat
Gustinka
Cytat
carmena7
Ja ostatnio robiłam z mąki kokosowej - wychodzą inne, bo ta mąka nie ma glutenu, ale bardzo ciekawe w smaku. No i pyszne są z mąki kasztanowej, ale strasznie drogie :)

A gdzie taką mąkę kasztanową można znaleźć? Ja jej jeszcze nie wiedziałam w żadnym sklepie.

W każdym sklepie ze zdrową żywnością, ale ostatnio, o dziwo, kupowałam w auchan w dziale eko i to w promocji. Jednak nawet w promocji to było prawie 13 zł za pół kilograma. Mąka jest pyszna, lekko słodkawa w smaku i jak się zrobi naleśniki z niej + mleko kokosowe + jajka to po prostu niebo w gębie.
Ostatnio robiłam z samej mąki kasztanowej _ 4 czubate łyżki + 5 jaj + 3/4 mleka kokosowego. Takie naleśniki są wyjątkowo delikatne, więc ostrożnie przy przewracaniu na drugą stronę.

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

Ciasto na naleśniki

14 maj 2016 - 21:48:38

Hmm to może zajrzę do tego Auchan. Co prawda nie jest tania ta mąka, ale warto chyba ją spróbować.

niezweryfikowana
Posty: 13
Ostrzeżenia: 4/5

Ciasto na naleśniki

23 maj 2016 - 10:40:49

Najlepszy przepis na ciasto naleśnikowe to:
- 2 szklanki mąki
- 2 szklanki mleka
- 2 łyżki stołowe cukry
- 2 jajka
- 2 łyżki oleju (wtedy na patelnie już nie lejemy)

CUkier można zamienić na łyżeczkę soli - idealne na krokiety, a w mniejszej ilości doskonale sprawdzi się na ciasto do ryb (ja używam np. do <moderacja-spam>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-23 10:53 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Ciasto na naleśniki

13 gru 2016 - 20:53:03

mleko jajko maka olej - cały przepis na ciasto! :) to tego słodka masa (ja gotowa wykorzystuje) orzechową, twaróg z rodzynkami i uczta gotowa!

Ciasto na naleśniki

08 cze 2017 - 17:35:26

Moje ciasto naleśnikowe też jest wyśmienite. Przepis tradycyjny z wyjątkiem wody, bo zamiast zwykłej dodaję dobrze gazowanej mineralnej wtedy ciasto mam jak puch. Takie gotowe placki moje dzieciaki zwykle spałaszują zanim przygotuję nadzienie:)

Ciasto na naleśniki

08 cze 2017 - 17:58:45

mój maz jakis czas temu pomylił wode gazowana i dodał tonicu nie powiem ciekawy miały smak z lekka goryczka ;)

niezweryfikowana
Posty: 229
Ostrzeżenia: 2/5

Ciasto na naleśniki

14 cze 2017 - 17:39:02

Hmm nie wiem czy to dla mnie za dziwne trochę. A naleśniki były z farszem wytrawnym, czy ze słodkim?

niezweryfikowana
Posty: 57
Ostrzeżenia: 1/5

Ciasto na naleśniki

21 lip 2017 - 10:24:42

Bardzo lubię naleśniki z pomidorami, mozarellą i bazylią. Tylko trzeba je zjeść na świeżo, bo namokną, więc do pracy się nie nadają :) Na słodko tylko na śniadnie ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Szybkowar warto?