Obecnie rozmawiamy o:

skuteczna dieta

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

domowa mąka

19 lut 2015 - 12:34:02

Hej dziewczyny :) wiem, że wiele z was zdrowo się odżywią, więc może ktoś coś doradzi :)
Robicie w domu mąkę? Z czego? CZYM? :D

Czy dam radę zmielić kaszę lub ryż blenderem? A jeśli młynek to jaki?

Poza tym jakie mąki polecacie? Jaglana, orkiszowa, ryżowa, gryczana? Która jest najbardziej uniwersalna? :)

dobra, udało się zmielić pięknie ryż blenderem ! :) nie poszło szybko, ale da się :)

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-19 14:03 przez nicolenkaa.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

domowa mąka

20 lut 2015 - 08:42:06

Kiedyś moja znajoma zrobiła mąkę z kaszy jaglanej. Trochę roboty z tym miała, bo płukała kaszę, sparzała wrzątkiem, suszyła, piekła w piekarniku i na końcu poszedł w ruch blener. Ona lubi takie eksperymenty :)

domowa mąka

20 lut 2015 - 08:56:21

To ja jestem chyba zbyt wygodna i wolę kupić :P

domowa mąka

21 lut 2015 - 08:53:52

no ja chciałam sama robić, że względu na ceny takiej gotowej mąki :) chyba, że polecicie jakieś sklepy gdzie można kupić je jakoś taniej ?:)

u mnie 500g (jaglanej) około 8 do nawet 15zł. Zrobiona kosztować będzie wielokrotnie mniej a zrobienie nie jest trudne :)

domowa mąka

20 sty 2016 - 12:23:46

w marketach są mąki na wagę zobacz albo w opakowaniu

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 5/5

domowa mąka

20 sty 2016 - 14:15:41

No ja też mam zbyt wielkiego lenia, więc wolę kupić, szczególnie gdy mam ochotę właśnie na jakąś wymyślatą mąkę. Tym bardziej, że w hipermarketach ceny nie są aż takie złe, więc można na spokojnie sobie pozwolić. Ostatnio w ogóle mam małego lenia i nawet nie bardzo chce mi się ciasta piec (wstyd się przyznać), a że cukiernia w Szczecinie jest tak blisko, to po pracy do domu wstąpię sobie po jakiś kawałeczek szarlotki ;)

domowa mąka

20 sty 2016 - 14:24:39

Cytat
nicolenkaa
no ja chciałam sama robić, że względu na ceny takiej gotowej mąki :) chyba, że polecicie jakieś sklepy gdzie można kupić je jakoś taniej ?:)

u mnie 500g (jaglanej) około 8 do nawet 15zł. Zrobiona kosztować będzie wielokrotnie mniej a zrobienie nie jest trudne :)
nie sądze by zrobienie samemu maki wyszło ci taniej, wlicz w to ze musisz poszukac dobrego ziarna, potem to zmielic wiec energii mase do tego potrzeba i nie mówie tu energii elektrycznej :P
. W zdrowym zywieniu jest wazne by samemu przygotowywac posiłki z jak najmniej przetworzonych produktów. I tu masz linki jak zrobic makę :)http://www.olgasmile.com/jak-zrobic-make-jaglana.html
http://www.olgasmile.com/jak-zrobic-make-ryzowa.html
http://www.olgasmile.com/jak-zrobic-make-gryczana.html



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-20 14:27 przez agata74.

domowa mąka

26 sty 2016 - 15:48:20

Pamietam, jak kiedys moja babcia robiła mąkę. Jakie z niej chleby wychodziły:):):)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ramach bez mleka