Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

dzisiaj o 22:38

szkoła nauki jazdy

dzisiaj o 22:37

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

salatki na sylwka

29 gru 2014 - 18:41:41

dziewczyny jakies pomysly na salatki na impreze
pomijajac gyrosa z tunczyka z surimi zupkami chinskimi i jarzynowa
szukam jakiejs nowej i przetrzasnelam google i nic mi ciekawego nie wpadlo w oko

salatki na sylwka

29 gru 2014 - 18:48:30

ktos cos nowego podpowie

salatki na sylwka

29 gru 2014 - 18:54:02

Grilowany oscypek, zurawina, pomidorki koktailowe i roszponka. Pięknie wygląda na talerzu i robi się szybko

salatki na sylwka

29 gru 2014 - 19:06:08

Ja tam zbytnio sałatek nie lubię, ale ostatnio jadłam z selerem i nawet mi smakowała. Seler taki ze słoika w tych hmm "nitkach" :D pieczarki marynowane, jajko w kostkę, ser żółty starty, kukurydza i plaster ananasa drobno pokrojony:) no i majonez:)

Druga makaron ugotowany, szynka konserwowa w kostkę, czarne oliwki, ser feta, ogórek konserwowy i papryka konserwowa majonez i doprawić sól pieprz:)

Innych oprócz tych co wymieniłaś nie znam, bo średnio lubię sałatki:)

salatki na sylwka

29 gru 2014 - 19:28:23

Sos tatarski?

salatki na sylwka

29 gru 2014 - 19:30:18

brokuly gotowane, jajko gotowane, pomidor, słonecznik, ser feta . wymieszac dokladnie z majonezem lub sosem czosnkowym. Wszytsko powinno byc pokrojone w wielkości brokul. Pycha!

salatki na sylwka

29 gru 2014 - 19:32:14

Ja w tym roku robie salatke z tortellini.
Tortelini grzybowe
Papryka
Jajko
Ogorek konserwowy
Zolty ser
Kukurydza
Sos majonezowy
zioła.
Moj brat dodaje jeszcze szynke.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

salatki na sylwka

29 gru 2014 - 19:44:25

Z takich prostych, bardziej sycących, jakie się u nas na stole dla gości często pojawiały to ryż mieszany z kukurydzą, papryką, ogórkami konserwowymi i kawałkami pieczonego kurczaka [np udka albo skrzydełka jakie zostały z obiadu] zmieszane z majonezem, ewentualnie brązowy ryż, brokuł i podsmażony boczek, to takie w sumie typowo ciężkie sałatki na zimę.

Drugą opcją jest brokuł+jajko+tuńczyk+suszone pomidory+papryka i majonez, a na to jakieś pestki słonecznika, dyni i orzeszki piniowe jako posypka.

Moja Mama też robiła sałatkę z konserwowych ogórków, kukurydzy [takie maleńkie kolby] i cebuli + do tego marynowane pieczarki, majonez, ser i szynka w kostkę, nie pamiętam, bo nigdy nie gustowałam w sałatkach innych niż na bazie sałat (;

Albo warstwowa ze śledziami lub śledzie po cygańsku [google Ci podadzą jakieś przepisy].

salatki na sylwka

29 gru 2014 - 19:46:48

Ja polecam sałatkę z chipsami i tortellini z tuńczykiem i szpinakiem. Pychota :)

salatki na sylwka

29 gru 2014 - 19:57:06

Sałatka z ravioli, ananasem i serem

*Składniki*:

*1 duży por

*puszka kukurydzy

*makaron ravioli lub tortellini z serem (koniecznie z serem), bardziej polecam ravioli ja niestety miałam w domu tortellini

* 100 g sera żółtego

*0,15 kg dobrej szynki

*puszka ananasa

*3/4 łyżki majonezu



Przygotowanie*

1. Pół białej części pora kroimy w półplasterki , gdy por jest mniejszy to większą połowę białej części.

2.Kukurydzę odsączamy i razem z pokrojonym porem wrzucamy do miski. 3.Makaron ravioli solimy i gotujemy .

Po ugotowaniu przelewamy zimną wodą i odsączamy.
4.Ananasa wyciągamy z puszki, odsączamy i kroimy w kostkę. Wrzucamy do miski
5.Ser żółty kroimy w kostkę i dodajemy do pozostałych składników.
6.Z szynki odcinamy tłuste części i również kroimy w kostkę i wrzucamy do miski .
7.Ostygnięte ravioli łączymy z pozostałymi składnikami.
8. Dodajemy 3/4 łyżki majonezu, tak żeby się kleiło i mieszamy wszystko .

9. I teraz * WAŻNE * . Sałatki *NIE PRZYPRAWIAMY*.

(Nie dodajemy ani soli ani pieprzu ani nic innego, za smak sałatki jest odpowiedzialny ostry por, i makaron, których smak łagodzi ananas i majonez, więc nie trzeba jej przyprawiać. Przyprawiając popsujemy jej smak i będzie niedobra.

SMACZNEGO!

a moze cos takiego?

Naleśniki z farszem brokułowo-serowym

Składniki:

Na naleśniki:
1 szklanka mąki
200ml mleka
200ml wody mineralnej gazowanej
1 jajko
2 łyżki oliwy z oliwek
przyprawy: sól

Na nadzienie:
1 mały brokuł
200g serka topionego kremowego

Wykonanie:
Naleśniki: składniki na naleśniki miksujemy. Smażymy na suchej patelni.
Farsz: brokuła gotujemy w lekko osolonej wodzie do miękkości, odcedzamy i rozgniatamy widelcem razem z serkiem topionym.
Farszem smarujemy naleśniki, zwijamy w rulony. Zwinięte naleśniki można pokroić w 4-5cm kawałki i w każdy kawałek wbić wykałaczkę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-29 19:58 przez kraseczka.

salatki na sylwka

29 gru 2014 - 20:14:21

Cezar! Ja zwykle kupuje te paczuszke z proszkiem i grzankami, bo robi sie szybciej, ale kiedys robilam sama i byla swietna, a i pewnie wychodzi taniej. Porcja dla 4 osob: salata, pol filetu z kurczaka, okolo 3 lyzki majonezu, musztarda (daje "na oko";), czosnek w proszku, 50 g sera zoltego, grzanki czosnkowe (mozna je zrobic ze zwyklego chleba). Salate dzielimy na kawalki, mieszamy majonez, musztarde i czosnek tak, zeby bylo dosc mocno czuc ten czosnkowy smak (jak za ostro - dodajemy majonezu; w ten sposob wyszlo mi sosu jak na 10 porcji : D), dodajemy starty ser i mieszamy z salata. Kurczaka doprawiamy jakas przyprawa, ja uzywam "Kurczaka zlocistego", i smazymy. Kladziemy go na wierzch salatki i posypujemy grzankami.

Jest to oprocz tej z zupek chinskich, jedyna salatka, ktora naprawde lubie. Pewnie nie jest to prawdziwy, profesjonalny Cezar, ale jaki pyszny!

salatki na sylwka

29 gru 2014 - 20:16:02

dzieki dziewczyny po glowie mi chodzi ta z tortelini i druga z selerem ze sloika

salatki na sylwka

29 gru 2014 - 20:44:21

1.Sałatka z paluszkami krabowymi, jajkiem, porem, makaronem drobnym,majonezem (ewentualnie można dodać paprykę czerwoną wedle uznania)


2.Makaron tortelini z mięskiem+ogórek surowy+ ser starty na grubszych oczkach+ sos: majonez,jogurt naturalny,ząbek czosnku przeciśnięty przez praskę

salatki na sylwka

29 gru 2014 - 20:58:38

ja lubie sałatkę z ryzem i warzywami. Lubie też zwykłą klasyczną z sałaty lodowej i z sosem francuskim.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-29 20:58 przez truskawka_ang.

salatki na sylwka

29 gru 2014 - 21:24:33

Ryż, kurczak smażony, jabłko, jajko, ananas, rodzynki i sos majonezowy, sol, pieprz do smaku.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wina i likiery