Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cześć Dziewczyny!
To moje pierwsze wegetariańskie święta i powiem/napiszę szczerze,że nie mam pojęcia jakie potrawy przygotować.
Część z Was pewnie napisze,że mam sprawdzić w Google,ale nie o to chodzi.
Szukam smacznych,sprawdzonych przez Was przepisów,jeżeli takie posiadacie w swoich księgach kulinarnych czarów,
to będę wdzięczna za każdy podsunięty przepis.

Nie chcę wyjść na ignorantkę, ale wegetarianie chyba nie jedzą mięsa, ryb i produktów pochodzenia zwierzęcego, tak? A kolacja wigilijna jest tradycyjnie bezmięsna, więc jak wyeliminujesz rybkę to wszystko możesz jeść...
Poza tym był identyczny wątek kilka dni temu, może tam znajdziesz inspirację.

Nie jemy mięsa, ryb. Produkty pochodzenia zwierzecego typu mleko,jajka jemy. Weganie nie spozywaja tych produktów. No własnie na wigilijnym stole przeważnie ryby. Kilka dań jest odpowiednich do mojej diety, typu: pierogi z kapusta i grzybami. Sprawdzałam wątki i był watek wegański,ale przeszło to bez echa.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

A może kluski z makiem, barszcz, pierogi z serem i ziemniakami tzw. ruskie, groch gotowany z marchewką.

ostatnio robilam niby bigos bez miesa, wyszedl mega dobry i nawes smakowal miesozerca :) poszukaj w necie przepisu :)

Cytat
Patkaa161
ostatnio robilam niby bigos bez miesa, wyszedl mega dobry i nawes smakowal miesozerca :) poszukaj w necie przepisu :)
No i własnie o tym mówię: bigos wigilijny jest tradycyjnie właśnie bez mięsa, podobnie jak wszystkie potrawy wigilijne ;) Przepisy są w necie pod "bigos wigilijny" ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-19 08:14 przez incognito85.

Pieczarki faszerowane twarogiem: duze pieczarki- nozki ucinasz, kapelusze obsmazasz, nozki drobno kroisz, obazasz z cebulka, mieszasz z twarogiem, zoltym serem, pietruszka i jajkiem, doprawiasz, nakladasz na kapelusze i do piekarnika na 15 min. Pycha.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

toster jaki