Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Urodziny dwulatki

06 paź 2014 - 20:08:28

witam dziewczęta ,chcialabym prosic o pomoc w przygotowaniu menu na urodziny mojej dwuletniej corki ,oprocz mojej cory bedzie tylko jeszcze jedno dziecko reszta to osoby dorosle. Budzet mam dosyc maly i czasu na przygotowania tez niewiele , takze chcialabym smacznie, szybko i niedrogo ,z gory dziekuje za pomysly .Pozdrawiam:)

Urodziny dwulatki

06 paź 2014 - 20:16:36

parowki w ciescie francuskim
sałątka z tunczyka badz makaronowa
grzanki z szynka czy cos takiego szybko tanio i dzieciaki zjedza
kolorowe kanapeczki koreczki nie wiem co jeszcze

gofry



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-06 20:19 przez kamilkatbg.

Urodziny dwulatki

06 paź 2014 - 20:38:07

Jak dla 2 dzieci to moim zdaniem np. gofry, kolorowe kanapki, jakieś ciastka, torciktorttort:
Skoro w większości będą dorośli to mogą być również jakieś ciasta, sałatki ect.

Urodziny dwulatki

06 paź 2014 - 20:41:31

Ale masz zamiar zrobić obiad czy po prostu przekąski?

Urodziny dwulatki

06 paź 2014 - 20:46:29

1. Sałatka z makaronu chińskiego z tuńczykiem lub wędliną, ogórkiem konserwowym i kukurydzą.
2. Talerz z wędliną i serem.
3. Pomidorowa z makaronem.
4. Na drugie danie np. kotlety schabowe/mielone/pulpety w jakimś sosie, pieczone ziemniaki i sałatka z pomidora i ogórka.
5. Jakiś sernik na zimno na deser.

Urodziny dwulatki

06 paź 2014 - 20:58:42

Cytat
corkachaosu
1. Sałatka z makaronu chińskiego z tuńczykiem lub wędliną, ogórkiem konserwowym i kukurydzą.
2. Talerz z wędliną i serem.
3. Pomidorowa z makaronem.
4. Na drugie danie np. kotlety schabowe/mielone/pulpety w jakimś sosie, pieczone ziemniaki i sałatka z pomidora i ogórka.
5. Jakiś sernik na zimno na deser.
to jest chyba najlepsza propozycja

Urodziny dwulatki

06 paź 2014 - 21:05:26

przede wszystkim patrz pod kątem dzieciaczkow tak zeby danie zjedli i mali i duzi

Urodziny dwulatki

06 paź 2014 - 21:19:18

znajoma ostatnio robila urodziny 3latki w mcdonaldzie... totalne pojscie na latwizne ;/

oprocz tortu mysle ze jakies salatki np. gyros, grecka, tradycyjna jarzynowa. Jesli chcesz zrobic cos na cieplo to fajnym pomyslem jest to co zaproponowala corkachaosu - pulpety w sosie. Wstawisz wczesniej, przed podaniem tylko podgrzejesz. Talerz wedlin tez jest dobrym pomyslem, chleb, warzywa i nikt nie wyjdzie glodny. Do tego jakies owoce, moze zelki dla dzieciakow? One i tak tam prawie nic nie zjedza :D

Urodziny dwulatki

06 paź 2014 - 21:28:54

Zakładam że przyjęcie nie będzie w porach obiadowych tylko później?
Więc podstawą będzie torcik (przecież to urodziny) :) ja podalabym sałatkę gyros lub z ryzem i kurczakiem - bo te wszyscy lubią. Do tego urocze i pyszne kolorowe kanapeczki, które zachęca i dzieci i dorosłych. Jakieś owoce typu winogrono, banany (ale w niewielkiej ilości bo to mało schodzi) jeśli goście maja dłużej siedzieć to dodałbym jakieś ciepłe danie typu strogonow, krokieciki z barszczykiem czy pieczone w piekarniku udka z kurczaka. Można też podać lody w pucharach :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-06 21:30 przez Marteczka91.

Urodziny dwulatki

08 paź 2014 - 21:54:01

zapraszam na bloga http://www.niebojem.pl/
a tam między innymi urzekający deser 7 niebo :)



niezweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 6/5

Urodziny dwulatki

30 kwi 2015 - 10:05:53

Tak naprawdę na menu urodzinowe nie trzeba wydawać zbyt wielu pieniędzy. Potrzeba jedynie dobrego pomysłu i realizacji :) Ogólnie najlepiej zaplanować sobie dania, zrobić listę zakupów i pójść do sklepu, a nie w sklepie wymyślać co się weźmie bo to zawsze idzie więcej pieniędzy. Zawsze przed taką uroczystością, czy w ogóle przed zrobieniem obiadu patrzę na przepisy: https://www.maxkuchnie.pl/przepisy/ i planuje :). To zawsze pomaga i daje możliwośc na oszczędność - po prostu palanowanie :)

Urodziny dwulatki

12 maj 2015 - 09:54:08

Cytat
zambezi
znajoma ostatnio robila urodziny 3latki w mcdonaldzie... totalne pojscie na latwizne ;/


McDonald's?
No ale z drugiej strony ostatnio widziałam szkraba który jeszcze nie chodził, a "wpierdzielał" kinderkanapkę....

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Blog kulinarny ?:)