Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jadacie kawior?

03 sie 2014 - 00:43:20

Jak wyżej - czy jadacie i lubicie kawior?

Ja sama za nim przepadam (w odróżnieniu od mojego portfela), ubolewam nad tym, że w Polsce ciężko jest dostać dobry kawior po znośnej cenie, zazwyczaj przywożę zza naszej wschodniej granicy.
Moje pytanie wzięło się stąd, iż wielu znajomych za ikrą nie przepada, co niektórych ona nawet odpycha. Są gusta i guściki, jak i podniebienia, jestem po prostu ciekawa jak u Was :)

Moje metody na wchłonięcie kawioru:

1. Tosty z masłem i kawiorem.
2. Jajka na twardo (lub na półtwardo) + majonez + kawior
3. Sushi z kawiorem
4. Prawdziwą gamę smaku kawior uwalnia, gdy spożywa się go z łyżeczki po wcześniejszym łyknięciu kieliszka czystej, dobrej wódki (ponoć skutkuje to też z szampanem). Próbowałam i potwierdzam.

Zamierzam się do naleśników z czerwonym kawiorem. Na wschodzie są popularne, ja nigdy jeszcze nie jadłam :D

Jadacie kawior?

03 sie 2014 - 00:49:25

To jest ts ikra ryb, czy też jajka ślimaków ? Nawet jak by mi zapłacili w życiu bym tego nie tknęła...

Jadacie kawior?

03 sie 2014 - 00:51:43

Ikra ryb. Jaj ślimaków nie mam zamiaru tykać.

Jadacie kawior?

03 sie 2014 - 00:54:34

Jadłam raz w życiu, nie smakował mi, jadłam go z jajkiem. I nie zjadłabym nawet gdyby było mnie na niego stać:)

Jadacie kawior?

03 sie 2014 - 00:55:52

Oczywiście, co rano zajadam się kawiorem i popijam najlepszym szampanem.

Jadacie kawior?

03 sie 2014 - 01:21:36

Cytat
cytraa
Oczywiście, co rano zajadam się kawiorem i popijam najlepszym szampanem.

Co jest powodem sarkazmu?

Jadacie kawior?

03 sie 2014 - 01:42:46

Kawior sam w sobie mi nie smakuje, ale szwedzka pasta kawiorowa Kalles-bardzo;) Szczególnie z jajkiem na twardo i żółtym serem.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Jadacie kawior?

03 sie 2014 - 05:51:21

nie naleśniki a bliny. to coś całkiem innego. Czasem jadam, też zza wschodniej granicy

Jadacie kawior?

03 sie 2014 - 08:06:12

lubie jadlam kilka razy na weselach i innych imprezach.podobno czerwony jest dobry na zmarszczki ale nie wyprobuje bo mnie nie stac na takie szalenstwo.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Jadacie kawior?

03 sie 2014 - 08:56:59

Swego czasu robiłam z nim wiosenne kanapki u siebie na domówkach, ale tylko z odrobiną do dekoracji na krążku jajka. W tej wersji nawet jeśli ktoś go nie lubił to wszystkie kanapki znikały. Kawior nigdy nie wszedł do mojego stałego menu.

Jadacie kawior?

03 sie 2014 - 09:06:29

Miałam okazję, ale nie spróbowałam. Dla mnie to coś obrzydliwego.

Widziałam czasami w sklepie słoiczek kawioru za 7 złotych, w Polo markecie albo Piotrze i Pawle.

Jadacie kawior?

03 sie 2014 - 09:13:01

Cytat
ellamaria1
Ikra ryb. Jaj ślimaków nie mam zamiaru tykać.

Ikra brzmi ładniej niż komórki jajowe, prawda?;p


Sama nigdy nie mialam okazji spróbować, ale też jakos szczególnie z tego powodu nie rozpaczam ;)

zweryfikowana
Posty: 1.349
Ostrzeżenia: 1/5

Jadacie kawior?

03 sie 2014 - 09:25:06

Nigdy nie jadłam, ale z czystej ciekawości chciałabym spróbować gdybym miała taką okazję :)

Jadacie kawior?

03 sie 2014 - 09:52:11

jezu za co autorka dostala minusy? :D ah te polaczki. Miałam kiedyś okazję jeść z łososiem, całkiem całkiem :)

Jadacie kawior?

03 sie 2014 - 10:02:53

Lubię zwłaszcza z łososiem

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Płaszcz HM