Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Codziennie gotujecie obiady?

25 lip 2014 - 12:36:35

Ja gotuję codziennie ale zdarza mi się, że zupkę mam na 2 dni:)

Codziennie gotujecie obiady?

25 lip 2014 - 12:36:44

Ja gotuję średnio co drugi dzień, tak żeby starczyło na 2, jak na 3 starczy to jestem szczęśliwa :> A jak nie chce mi się, to jem coś w pracy zamawianego.

zweryfikowana
Posty: 1.195
Ostrzeżenia: 1/5

Codziennie gotujecie obiady?

25 lip 2014 - 12:56:57

raczej codziennie;)

Codziennie gotujecie obiady?

25 lip 2014 - 13:01:32

ja codziennie a w weekendy jemy na miescie -jakas pizza czy azjatyckie dania zawsze

Codziennie gotujecie obiady?

25 lip 2014 - 13:15:09

Nie gotuję, nie lubię... Jedynie zupy, jakiś raz w miesiącu, zamiennie rosół i jarzynową :)
Na szczęście mąż lubi gotować, więc to on jest mistrzem ceremonii. Zazwyczaj gotuje raz na 2-3 dni, więc albo odgrzewam sobie w pracy obiad z domu albo kupuję coś na mieście. Sporo jedzenia daje mi też mama i teściowa, ale to jakieś pierogi, bigosy, leczo - czyli skomplikowane potrawy :)

Codziennie gotujecie obiady?

25 lip 2014 - 13:16:54

Teraz jak mam wakacje to codziennie, lubię gotować i próbować nowych potraw. W czasie roku akademickiego staram się gotować obiady na 2-3 dni, ale wtedy jest problem bo mój facet jest wybredny i niektórych rzeczy nie chce jeść na drugi dzień od przygotowania, jak piesek francuski, irytujące to jest.

Codziennie gotujecie obiady?

25 lip 2014 - 13:28:52

ja też gotuje prawie codziennie coś innego. Nie lubimy jadać odgrzewanych dań, jeszcze gulasz czy zupa, bigos itp to ok ale podziwiam jak niektórzy jedzą odgrzewany kotlet albo ziemniaki. zawszę lubiłam gotowac ale od jakiegoś czasu strasznie mnie to męczy, codzienne stanie przy garach a potem zmywanie po wszystkich, więc wiem że to może niezbyt miłe ale ostatnio zaczęłam trochę robić obiady na odwal czyli jakieś takie szybkie typu spaghetti, kotlet panierowany itp a jakieś pieczenie, żeberka w kapuście czy gulasze to robię w weekendy lub jak mi się zachce ;)

Codziennie gotujecie obiady?

03 sie 2014 - 18:03:33

Ja będąc prawie codziennie (oprócz niedziel) 12h poza domem nie wyobrażam sobie gotowania codziennie i to zabójczo skomplikowanych dań dla 2 osób. A gdzie czas dla siebie? Wracając o 20 z pracy. Mój chłopak ugotuje coś raz na miesiąc bo tak ustaliliśmy (to i tak nieźle), On pracuje na nocki więc też ma trochę przekichane. A gdzie czas dla mnie? Wracając o 20 z pracy. Także minimum na 2 dni gotuję, i mimo że kocham przebywać w kuchni po prostu czasem brak mi sił żeby gotować do 22 czy nawet 23 czegoś wymyślnego... Podziwiam jeżeli ktoś pracuje do 21 i jest o 22 w domu jeszcze codziennie gotuje, sprząta, pierze, i realizuje się w pasji :)
A co do odgrzewania jedzenia na drugi dzień nie widzę w tym nic złego jeżeli wszystko schowam do lodówki, a jak mój facet by powiedział że tego nie zje to sama bym Mu to sprzed nosa zjadła i powiedziała "to ugotuj sobie sam" :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-03 18:06 przez KamiS007.

Codziennie gotujecie obiady?

03 sie 2014 - 18:11:45

tak 2 razy w tygodniu jak mam wolne to gotuje cos dobrego , a tak to nie mam czasu.

Codziennie gotujecie obiady?

16 sie 2014 - 16:15:54

Codziennie jemy obiady . Ale nie codziennie je gotuję. Raz na miesiąc kupuje większe zakupy mięsa , warzyw , robie z nich odpowiednie dania i wekuję . Czyli wkładam do słoików ,pasteryzuje i już. Potem tylko wyciągam odgrzewam i obiad gotowy. Jesli dodatek jest kasz czy klusek to też mam w sloikach ,niestety z ziemniakami to nie przechodzi. Dzisiaj na śniadanie wyciągnęłam słoik kiełbasy który robiłam w grudniu 2013.

Codziennie gotujecie obiady?

16 sie 2014 - 16:20:26

Cytat
MyszeQ
Ja gotuję dość rzadko. Z kilku powodów: nie mam czasu, nigdy nie mam pomysłu i nie chce mi się :) Średnio 2 razy w tygodniu. Jak ugotuję gar zupy to na 3 dni obiad jest :)

ja mam podobnie

Codziennie gotujecie obiady?

16 sie 2014 - 16:21:12

ja staram sie codziennie gotować jakies proste dania, schabowe z piersi, badz mielone, jajko sadzone z ziemniakami... moj chlopak pracuje po 12 h dziennie, musi sie najeść tańczy

Codziennie gotujecie obiady?

16 sie 2014 - 16:22:08

Różnie, chociaż bardzo lubię gotować wolę zrobić coś na dwa dni. Gdy mięsko mam zrobione (bitki, gulasz, mielone, schabowe itd) to tylko raz dwa ziemniaki i surówka jeśli nie gotowałam np młodej kapusty czy marchewki w dużym garnku :) Zupy teoretycznie powinny starczyć na 2-3 dni, ale jak Mój się dosiądzie to do wieczora cały gar znika konflikt

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

Codziennie gotujecie obiady?

16 sie 2014 - 16:25:43

Ja gotuję codziennie, za każdym razem coś innego. Poza tym jem pięć posiłków i na każdy coś przygotowuję. Czy mi się chce? Nie zawsze. Ale zdrowo się odżywiam, a to wymaga poświęcenia. Mimo wszystko nie narzekam :)

Codziennie gotujecie obiady?

16 sie 2014 - 16:27:19

Prawie codziennie mam obiad, nie codziennie gotuję. Zupy zawsze robimy więcej na 2-3 dni, czasem "drugie" danie też w większej ilości i wtedy np. zabieram sobie następnego dnia do pracy spaghetti czy tam ryż z warzywami.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jaki trunek preferujesz?