Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ja kiedyś piekłam chleb na zakwasie, nie na drożdżach.
Ale zakwas mi się zniszczył i już później nie chciało mi się, ale pewnie jeszcze kiedyś do tego wrócę, bo był przepyszny chlebek :D

mmmniam :) ja robię zawsze z gotowej mieszanki, dosypuję tylko drożdże w proszku do automatu do pieczenia i mam swój własny pyszny chleb :)

Moja mama robi kupiła na święta taką maszyne i jest pyyszny!

na 2 bochenki:

1l przegotowanej wody
1 lyzka cukru
1 lyzka soli
1 kostka drozdzy
1 kg maki tortowej
15 dag otreb pszennych lub owsianych
garsc slonecznika lub dyni

skladniki polaczyc. przlozyc do foremek, odstawic do wyrosniecia na ok 40 min w cieple miejsce, piec w temp. 180 st ok 1h

zycze smacznego

Cytat
wero_b
ja kiedyś piekłam chleb na zakwasie, nie na drożdżach.
Ale zakwas mi się zniszczył i już później nie chciało mi się, ale pewnie jeszcze kiedyś do tego wrócę, bo był przepyszny chlebek :D
A czy mogłabyś podać przepis jak wyhodować dobry zakwas, bo jakoś mi nigdy się nie udawał?

zweryfikowana
Posty: 334
Ostrzeżenia: 1/5

Moja mama piecze chlebek i bułeczki i używa drożdży ale takich sypkich, nazywają się instant, podobno do wypieku chleba w domu są najlepsze.
Pytałam mamę o zakwas powiedziała że to bardzo trudno dobrze zrobić i że lepiej używać tych drożdży.

ja pieke chlebek w autoamcie do chleba i jest zawsze udany . na poczatku czulam sie jak cwierc gospodyni ze niby taki oszukany i wogole bo z maszyny ale za to wstawiam go w noocy a rano wcinamy cieplutki pachnacy , polecam i smacznego

oj, moja mama też jakiś miesiąc temu tak się wkręciła w pieczenie chleba, że teraz - gdy tylko ma czas, w weekendy już obowiązkowo :) - robi po kilka bochenków. No i trzeba przyznać, że ten domowy chleb jest pyszny, kupiony nijak się do niego ma. :)

dziewuszki narobiłyście mi smaczku ; )) aż się głodna zrobiłam ; PP zjadłabym sobie taki cieplutki chlebek .. mhm chrupiąca skórka ; ))

Kurcze jeszcze nigdy nie jadłam domowego chleba xD
ale taki cieplutki prosto z pierarni tez jest niezły ;)

Ja kupuję taki typowo wiejski od takiej facetki :D
Jest super ;D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

bananowe ośmiornice