Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

POTRZEBUJE JAKIS FAJNY DOBRY PRZEPIS NA CHLEBEK BEDE PIEKŁA W PIEKARNIKU ELEKTRYCZNYM NIE MAM MASZYNKI.
BEDE WDZIECZNA ZA KAZDY SPRAWDZONY PRZEPIS

poszukaj w googlach... na pewno znajdziesz jakiś super przepis :)

mnie również to interesuje:)

SZUKAŁAM ALE PRZEZ 40 MINUT NIE ZNALAZLAM NIC CIEKAWEGO TZN.PROSTEGO W PRZYGOTOWANIU.
NA TVN OGLADAŁAM OSTATNIO JAK BABKA UCZYŁA ROBIC PROSTY CHLE

450MAKI
450MASLANKI
1ŁYZECZKA SODY OCZYSZCZONEJ

ALE NIEJESTEM PEWNA CZY NIE BYŁO COS JESZCZE ....BO NIESPISAŁAM[UPIEKŁAM W BLASZCE 15NA29CM MA WYS 6-7CM-CHYBA W FORMIE DO KEKSU BYŁOBY IDEALNIE
NIEWIEM JAK SMAKUJE BO STYGNIE,,,,

daj znac koniecznie jak wyszedl :D

W sklepach można kupić gotowe mieszanki do wypieku chleba, chyba w Lidlu widziałam:)

WIEM W REALU TEZ SA....ALE WOLAŁABYM SAMA ROBIC PRZYNAJMNIEJ MASZ PEWNOSC Z CZEGO ROBISZ....
A JAK DOBRY PRZEPIS.....TO PRAKTYKA CZYNI MISTRZA-PONOĆ!

NAPEWNO NAPISZE JAK SMAKUJE


DZIEKI ZA WSZYSTKIE WYPOWIEDZI!

10 dkg drożdży, 1,20 kg maki,1 litr wody, 1 łyżka cukru, 1,5 łyżki soli.Do wyboru: 2 łyżki kminku, 2 łyżki lnu,słonecznika, 0,5 szkl otręb, 2 łyżki płatków owsianych, 2 łyżki dyni, 3 łyżki oleju, 2 łyżki sezamu.Osobiści nie próbowałam go jeszcze piec ale dostałam sprawdzony przepis.

Ja korzystam z tego przepisu http://przepisy-kulinarne.eu/tagi/przepis-na-chleb/ piekłam już wiele razy i zawsze wychodził,już od pierwszego podejścia. Ja opcjonalnie zamiast mąki pszennej daję żytnią (pełnoziarnistą) albo mieszam pól na pół i też wychodzi.
A i dodaję ziarenka słonecznika, soi, siemienia lnianego, sezamu, co tam mi się chce, do środka i na wierzch. Pychota!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-08-19 15:39 przez sweetwomen.

chleb w smaku wyszedł niezły choc chyba za mało soli dałam i mógłby byc wyższy-tak bardziej smakuje jak brawdziwa zwykła bułka

dzieki za wszystkie komentarze

Ja mam na razowy :) jak dla mnie jest przepyszny :) tylko sama go jeszcze nie robiłam ale mama często go piecze :]

-1kg mąki [pszenna 80dag,razowa 20dag]
-3szkl otręb pszennych
-2 garści słonecznika
-2 garści siemienia lnianego
-1,5 łyżki soli
-3szkl cieplej przegotowanej wody
-1szkl ciepłego przegotowanego mleka
-10dag drożdży

Wymieszać drewnianą łyżką w plastikowej misce. Czekać aż podrośnie.

co to za dom, który niepachnie chlebem?
przygotujcie:
2 kostki drożdży
0,5 kg maki pszennej
ziarna w ilości po 1 garsci : siemie lniane, prazona dynia, słonecznik, otreby, płatki owsiane
płaską łyżkę soli
0,5 l letniej wody
olej do posmarowania formy

nastawcie piekarnik na 180 stopni,wymieszajcie sypkie+drożdże dolejcie wodę, i wyróbcie gładką masę. Klei się? oczywiście ,teraz to od was zależy kiedy przestanie :)-dosypujcie mąke tak by ciasto odchodziło od rak i wyrabiajcie ile tylko macie siły.
przełózcie do formy wysmarowanej olejem (moze byc obsypana np.płatkami owsianymi), nakryjcie folią aluminiową i odczekajcie jak wyrośnie.
wkładacie do piekarnika na 90 minut -nie sciagajcie folii, bo góra bedzie za twarda.
zawsze wychodzi.
chiciaz kusi odczekajcie aż wystygnie (jak bedziecie kroic gorące-a napewno bedziecie, moze sie połamac od srodka)i smacznego
pozdrawiam hrabina
ps.mozna tez dodawac ziół-majeranek, cubrice-wtey ostroznie z sola, oregano, bazylie-bawcie sie smakami

ojj ale zes mi smaka narobila :) juz czuje ten zapach hmmm ... az dostalam slinotoku ;)

Tez mam doświadczenie w gotowaniu dlatego mama pytanko.Czy ten chlebek nie będzie pachniał mocno drozdzami?????????? 2kostki?Na 0,5kg mąki?Napewno?POZDRAWIAm.

hmmm na 0,5kg mąki to o ile mi wiadomo ok 21g drożdży to nawet niecała 1/4 kostki drożdży, no chyba że masz jakieś miniaturkowe :P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Moje Kurczaczki :)