Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

gorący temat

regularne posiłki

23 minut temu

dieta organizacja

38 minut temu

przestrzeganie diety

55 minut temu

zalety diety pudełkowej

godzinę temu

skuteczna dieta

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 27
Ostrzeżenia: 2/5

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:35:53

Polećcie dobrego szampana na Sylwestra. Jakie dania można przygotować na ten dzień dla 10 osób? Pozdrawiam.

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:39:56

Zależy ile pieniędzy chcesz przeznaczyć, czy to impreza "przy stole" czy będzie tylko bufet, jaki będzie styl. Moim prostym i tanim sposobem na imprezy są tarty, np ze szpinakiem smakuje dobrze też na zimno :) Więcej szczegółów to coś doradzę :)

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:42:05

Pierwsze co przyszło mi do głowy to tartinki, jakaś fajna sałatka, wiele osób robi też koreczki. To tak do przegryzienia na stojąco.

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:42:15

Mama nadzieje,ze pomoge,mam kilka przekasek,ktore u mnie sie sprawdzają.
-roladki,kupuje szparagi w słoiku oraz boczek taki w biedronce w cieńkich paskach,każdą szparage owijam plasterkiem boczku i zapiekam.
-szaszlyki,zazwyczaj patyczej na szaszłyki dziele na 2 mniejsze,nabijam plasterek cebukli,jakas wedline,pieczarkę,papryke,wedle uznania
-koreczki,ser,oliwki,winogron,wedlina
-jajka faszerowane z pieczarkami
Mam nadzieję,ze pomogłam:)

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:42:31

ja także chętnie poczytam :)

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:45:49

u mnie będzie mały sylwester bo na 6 osób,udka można upiec w piekarniku, raczej każdy lubi, koleżanka mnie namawia na naleśniki po meksykańsku, a reszta to nie wiem jeszcze, może ktoś podać jakiś fajny przepis na sałatkę?

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:46:15

Więcej szczegółów.
Polecam sałatkę: ryż ugotowany, kurczaki podsmażony w carry lub kurkumie (dużo kurkumy/curry) i kukurydza z puszki. Pycha.
Albo sałatka gyros. Koreczki, mini kanapki, jakaś zupa ciepła.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-08 22:48 przez corkachaosu.

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:46:29

Fajnie smakuje też szynka zawinięta z serkiem chrzanowym almette :)
pikantne skrzydełka a' la KFC.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-08 22:48 przez dziobaczka.

niezweryfikowana
Posty: 704
Ostrzeżenia: 2/5

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:48:32

na pewno jedno danie na poczatek ciepłe by sie przydało areszta to przekąski, zakąski,zimna płyta, podam kilka propozycji przeze mnie sprawdzonych
na słodko
babeczki
muffinki
pianki w czekoladzie

na słono
parówki w ciescie francuskim + dipy
pieczarki w ciescie francuskim
bruhetta zapiekana
muszle faszerowane
sliwki w boczku
ze 2 sąłatki tu juz obojetnie jakie
kulki z mięsa mielonego + dip
bagietka faszerowana
nugetsy + sosy
jajka faszerowane
roladki złososia
mini sucharki z serkiem i plasterkami łososia
faszerowana tortilla
Jak wdizisz jest tego mnóstwooo!!!! wszystko pasuje;)

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:50:39

corkachaosu a jaką zupe polecasz?

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:52:31

Cytat
Nika1664
u mnie będzie mały sylwester bo na 6 osób,udka można upiec w piekarniku, raczej każdy lubi, koleżanka mnie namawia na naleśniki po meksykańsku, a reszta to nie wiem jeszcze, może ktoś podać jakiś fajny przepis na sałatkę?

Jako dodatek do mięs lubię sałatkę z makaronu ryżowego, ogórek, śmietana, majonez, czosnek.. można dodać pierś z kurczaka jeśli ma to być osobne 'danie'
Zupa krem z groszku zielonego plus groszek ptysiowy lub grzanki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-08 22:54 przez dziobaczka.

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:54:20

Cytat
Nika1664
corkachaosu a jaką zupe polecasz?

rosołek albo barszcz czerwony z uszkami, tak do podania nad ranem, żeby pożywić się trochę :)

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:54:48

Cytat
Nika1664
corkachaosu a jaką zupe polecasz?

Pytanie nie do mnie, ale polecam cebulową z grzankami (tania i pyszna), krem z brokułów, krem z papryki (zrobiony w wersji pikantnej). Uwielbiam te zupy :)

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:56:12

dziękuję za podpowiedzi;)

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 23:03:34

przepis na MEGA sałatkę
sałata, pomidory, ogórki, rzodkiewka, cebula - generalnie co tam lubimy plus podsmażona BEZ przypraw pierś z kurczaka, po usmażeniu pokrojona w plastry. Wszystko mieszamy i zostawiamy BEZ przypraw.

do tego do polania w osobnym naczyniu sos czosnkowy - śmietana, majonez, czosnek, sól pieprz. I to właśnie w tym sosie mają być wszystkie przyprawy, więc ich nie szczędźmy. Prosta, niepozorna a jest MEGA smaczna.

możesz też zrobić sałatkę gyros, zwykłą tradycyjną jarzynową, ja lubię też taką np. ryż, szynka, kukurydza, szczypior majonez - proste, tanie składniki a jest pyszna.

możesz zrobić jakieś pieczone pierożki, parówki w cieście francuskim, małe kanapeczki, koreczki. A na ciepło może rosół żeby alkohol dobrze wchodził?
i przydałoby się jeszcze jakieś inne ciepłe danie, może pieczone podudzia kurczaka + ziemniaki?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak przyprawiacie pieczonego kurczaka?