Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

gotować jak masterchef

19 paź 2013 - 19:28:13

dziewczyny czy macie jakieś sprawdzone ksiązki kucharskie i mogłybyście mi jakąś polecić ?

gotuję często, szukam inspiracji w internecie lub na opakowaniach produktów jednak nie zawsze mi te dania wychodzą , wydaje mi się , że są bez smaku i nie wyglądają zbyt ładnie.

lubię gotować i chciałabym to robić jeszcze lepiej:)

gotować jak masterchef

19 paź 2013 - 19:33:03

ja zawsze robię z głowy. :)

gotować jak masterchef

19 paź 2013 - 19:35:46

To czemu nie doprawisz jak uważasz, że są bez smaku?

gotować jak masterchef

19 paź 2013 - 19:39:03

Cytat
kasierzyna
są bez smaku i nie wyglądają zbyt ładnie.

jeżeli są bez smaku, dopraw, kombinuj z przyprawami :) a że nie zbyt ładnie wyglądają to tym się nie przejmuj, nie gotujesz na konkurs tylko dla siebie/dla rodziny ważne aby było smaczne.

Od siebie mogę polecić strone mojewypieki. com (jeżeli lubisz piec ciasta) a strona z pomysłami na obiad to chyba teraz przychodzi mi tylko obiadzadyche. blogspot.com/‎ , kotlet. tv :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-19 19:40 przez xkasiax1495.

gotować jak masterchef

19 paź 2013 - 19:42:36

Internet to najlepsza książka kucharska, nie dość, że są opisy to jeszcze filmiki jak przygotować danie krok po kroku. Od siebie mogę polecić bloga jednej z szafiarek, miloscwbrzuchumam.blox.pl - robiłam od niej kilka przepisów i wszystkie wychodziły super;)

gotować jak masterchef

19 paź 2013 - 19:49:47

zapisz sie na kurs gotowania

ja jestem po szkole gastronimicznej ale gotowanie nie jest moja pasja:)
jedyny plus to taki ze za kazdym razem potrawa mi wychodzi nawet jesli robie ja pierwszy raz

gotować jak masterchef

19 paź 2013 - 19:54:28

tak jak napisała Zuosnica- szukaj w necie przepisów i filmików. od siebie dodam, że dobrze jest zacząć od czegoś prostego. gotowanie to żadna sztuka. z pieczeniem to już inna bajka bo ja nic nie upiekę chociaż gotowanie wychodzi mi bardzo dobrze. ale ponoć ja jestem czarownica i to dlatego. nawet jak do koleżanki do domu wchodzę jak piecze (ma takie hobby i jest w tym bardzo dobra) to wszystkie ciasta opadają :D

gotować jak masterchef

19 paź 2013 - 20:00:17

Cytat
lenkovv
To czemu nie doprawisz jak uważasz, że są bez smaku?

ponieważ nie wiem co czym doprawiać.

tak szukam w internecie, raz robiłam tarte z orzechami z bloga kasi tusk - ogolna masakra robiłam wszystko wedlug przepisu - koszmar, wyrzucone pieniądze.

kiedyś chciałam po swojemu "stuningować" placek niby nic dodałam trochę kakao i zamiast śwliek gruszki - kolejna katastrofa :(

zweryfikowana
Posty: 343
Ostrzeżenia: 1/5

gotować jak masterchef

19 paź 2013 - 20:04:03

Ja uwielbiam przepisy z Kwestii Smaku.

gotować jak masterchef

19 paź 2013 - 20:09:01

dziękuję dziewczyny, na pewno przejrzę wszystkie polecone przez was blogi:)

gotować jak masterchef

19 paź 2013 - 20:13:20

Nie lubię gotować i nie umiem zazdroszcze Ci pasji i chęci do gotowania , ja nie wiem jak ze mną chłopak a w przyszłości mąż wytrzyma chyba umrze z głodu :)

zweryfikowana
Posty: 2.406
Ostrzeżenia: 3/5

gotować jak masterchef

19 paź 2013 - 20:16:33

co do książek to mało z nich korzystam. Raczej sama staram się wymyślać jakieś inspiracje i szukać podobnych przepisów w internecie. Lubię nowości i chętnie próbuję inne przepisy. A te które znajdę adaptuję do własnych potrzeb :)

gotować jak masterchef

19 paź 2013 - 20:20:22

sprawdzone przepisy są od Siostry Anastazji,tylko troche drogie.Ja bardzo lubie gotowac.Doprawiać nauczyła mnie pani,której wiele ludzi nie lubi-Magda Gessler.Dzieki jej programom doszlifowałam rosół,wiem gdzie popełniałam błędy,dużo dały mi jej rady.Mam jej 2 ksiażki-przepisy od niej zawsze wychodzą:)Najlepsza książką kucharska jest mój skoroszyt z przepisami mamy i babci.Szczerze nie polecam dziewczyny ,która prowadzi bloga-moje wypieki.Mam jej ksiażke i ani razu mi nic nie wyszło!!Moja siostra piekła 2 ciasta z jej bloga-nie wyszły,mama tort-nie wyszedł,koleżanka z bloku-rolade-nie wyszła(ciasto ciapa,a robiła wszystko tak samo).

gotować jak masterchef

19 paź 2013 - 20:56:29

Cytat
aiden4
sprawdzone przepisy są od Siostry Anastazji,tylko troche drogie.Ja bardzo lubie gotowac.Doprawiać nauczyła mnie pani,której wiele ludzi nie lubi-Magda Gessler.Dzieki jej programom doszlifowałam rosół,wiem gdzie popełniałam błędy,dużo dały mi jej rady.Mam jej 2 ksiażki-przepisy od niej zawsze wychodzą:)Najlepsza książką kucharska jest mój skoroszyt z przepisami mamy i babci.Szczerze nie polecam dziewczyny ,która prowadzi bloga-moje wypieki.Mam jej ksiażke i ani razu mi nic nie wyszło!!Moja siostra piekła 2 ciasta z jej bloga-nie wyszły,mama tort-nie wyszedł,koleżanka z bloku-rolade-nie wyszła(ciasto ciapa,a robiła wszystko tak samo).

dziękuję bardzo za radę! Przeglądając zdjęcia z wspomnianego bloga aż się ma ochotę coś upichcić bo fotki sa super :) mam właśnie ten problem, że zawsze wybieram te przepisy gdzie zdjecia są ładne... problem w tym, ze potem mi nic nie wychodzi :(

gotować jak masterchef

19 paź 2013 - 21:00:05

Sama chętnie bym kupiła jakąś dobrą książkę kucharska lubię i gotować i piec, jednak z tym drugim gorzej mi wychodzi, a w necie trochę mi nie wygodnie się szuka, chyba, że wpadnę na konkretny pomysł i szukam pod tym kątem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przepis na dobre gofry?