Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cześć Dziewczyny :)

Macie jakiś dobry i sprawdzony przepis na lasagne? I chciałabym jeszcze zrobić szaszłyki z kurczakiem, tylko nie za bardzo wiem, jakiej przyprawy użyć do zamarynowania mięsa? I co dajecie na szaszłyk poza mięsem? Mam nadzieję, że mi coś polecicie :)

Dzięki z góry :)

Pozdrawiam

lasagne nie lubie więc nie wiem :)
a co do kurczaka? Ja bym użyła papryki czerwonej, trochę chili, pieprz, sól może majeranek albo bazylia. Ewentualnie na orientalnie - curry, chilli, imbir, sos sojowy
a oprócz kurczaka - papryka, cebula, pieczarki, cukinia, co lubisz :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-20 15:02 przez nicolenkaa.

Dzięki :)

Ktoś jeszcze?

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

uniwersalna marynata do mięs (na 1 kg mięsa):
szklanka oliwy z oliwek,
3 łyżki octu balsamicznego
przyprawy, np czosnek i bazylia
Mięso zalewamy mieszanką i zostawiamy na noc w lodówce.
Solimy dopiero przed wrzuceniem na ruszt

w identycznej marynacie można zostawić na noc kawałki papryki, centymetrowej grubości plastry cukini i bakłażana - świetnie się sprawdzą na grilu. Marynatę do warzyw można posolić. Nie solimy tylko marynaty do mięsa, bo będzie twarde.

Jeśli chodzi o dodatki do szaszłyka, to można dać marynowaną cebulę, kawałki świeżych pieczarek, papryki

Jeśli chodzi o lasagne, to najprostsza:
sos z mięsem:
mięso mielone podsmażamy z cebulką, wrzucamy do mięsa krojone pomidory, gotujemy aż trochę zgęstnieje, dodajemy przyprawy i sól
Sos beszamelowy:
podsmażamy mąkę na masełku (obowiazkowo naturalne masło) - 2-3 minuty, zeby nie zbrązowiała. Wlewamy powoli mleko, powoli mieszając, żeby nie było grudek. Dodajemy sól, pieprz i odrobinę galki muszkatołowej.
Do blaszki dajemy kolejno:
sos mięsny
makaron
sos beszamel
sos mięsny
makaron
beszamel
na to można dać ser

na każdą warstwę beszamelu można rzucić trochę suszonych pomidorów



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-20 15:15 przez roksolana83.

roksolana83 dzięki za przepis :) A płaty makaronu do lasagne parzysz wcześniej we wrzątku ?

Cytat
roksolana83
uniwersalna marynata do mięs (na 1 kg mięsa):
szklanka oliwy z oliwek,
3 łyżki octu balsamicznego
przyprawy, np czosnek i bazylia
Mięso zalewamy mieszanką i zostawiamy na noc w lodówce.
Solimy dopiero przed wrzuceniem na ruszt

w identycznej marynacie można zostawić na noc kawałki papryki, centymetrowej grubości plastry cukini i bakłażana - świetnie się sprawdzą na grilu. Marynatę do warzyw można posolić. Nie solimy tylko marynaty do mięsa, bo będzie twarde.

Jeśli chodzi o dodatki do szaszłyka, to można dać marynowaną cebulę, kawałki świeżych pieczarek, papryki

Jeśli chodzi o lasagne, to najprostsza:
sos z mięsem:
mięso mielone podsmażamy z cebulką, wrzucamy do mięsa krojone pomidory, gotujemy aż trochę zgęstnieje, dodajemy przyprawy i sól
Sos beszamelowy:
podsmażamy mąkę na masełku (obowiazkowo naturalne masło) - 2-3 minuty, zeby nie zbrązowiała. Wlewamy powoli mleko, powoli mieszając, żeby nie było grudek. Dodajemy sól, pieprz i odrobinę galki muszkatołowej.
Do blaszki dajemy kolejno:
sos mięsny
makaron
sos beszamel
sos mięsny
makaron
beszamel
na to można dać ser

na każdą warstwę beszamelu można rzucić trochę suszonych pomidorów

serce

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
mariposa4
roksolana83 dzięki za przepis :) A płaty makaronu do lasagne parzysz wcześniej we wrzątku ?
nie. Kładę suche. sos jest wystaczająco "mokry" żeby makaron sie "ugotował" podczas pieczenia. Aha, no i pieczesz 25 min w temperaturze 180-190 stopni. a jeśli chodzi o serek na lasagne, to polecam mozzarelle. Można ją też dać na sos beszamelowy jako dodatkową warstwę (wtedy będziesz miała 2 warstwy sera w lasagne



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-20 15:37 przez roksolana83.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

akcesoria kuchenne