Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

zakupy internetowe

3 minuty temu

Budowa domu

7 minut temu

Projekt wnętrza

41 minut temu

usługi stomatologiczne

44 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

słonina w marynacie

19 wrz 2013 - 14:26:52

Witam, może ktoś zna dobry przepis na słonine w marynacie?? Ostatnio miałam okazje taką próbować i przyznam że była smaczna lecz w necie nie moge czegos takiego znaleśc mianowicie chodzi mi o zalewę do słoniny z musztardą, octem
czekam na propozycje

słonina w marynacie

19 wrz 2013 - 14:28:35

Jej, myślałam, że kupiłaś od kogoś marynarkę (źle przeczytałam tytuł) i w kieszeni była słonina :D

Co do przepisu niestety nie pomogę :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-19 14:29 przez xkyokox.

słonina w marynacie

19 wrz 2013 - 14:39:59

Znalazłam tylko taki

SŁONINA SMAKOWA SOLONA NA MOKRO


składniki:
gruba słonina( minimum 2 cm)
sól kamienna
nasze ulubione przyprawy


przygotowanie:

Słoninę kroimy w dużą kostkę i zabieramy się za przygotowanie solanki.

Na litr wody dajemy szklankę(250ml) soli, kilka listków i kulek ziela.
Mieszamy i doprowadzamy do wrzenia.
Do wrzącej solanki wkładamy słoninę pokrojona w kostkę.
Przykrywamy talerzykiem i dociskamy (słonina ma być całkowicie pokryta solanką).

W ten sposób przygotowaną słoninę przetrzymujemy 4 dni.
Do wyparzonych słoików przekładamy słoninę przesypując ją naszymi ulubionymi przyprawami, Ja zrobiłem z kminkiem, czubrycą zieloną, ziołami prowansalskimi i mieszanką papryk ( ostra, słodka, wędzona)

Słoiki mamy napełnione przyprawami i słoniną, czas przygotować właściwą solankę. Na litr wody dajemy pół szklanki soli całość mieszamy, doprowadzamy do wrzenia i zalewamy słoiki.

Jeśli jesteśmy pewni swoich zakrętek zakręcamy słoiki, ja swoich nie byłem i doszczelniłem je folią spożywczą.
Szczelnie zakręcone słoiki pasteryzujemy 3 razy po 30 minut.
Słonina jest najsmaczniejsza po miesiącu leżakowania, wiem wiem ciężko jest dotrwać ale warto poczekać.

Jeśli chcesz adres strony (ze zdjęciami) napisz :)

słonina w marynacie

19 wrz 2013 - 14:42:41

Cytat
xkyokox
Jej, myślałam, że kupiłaś od kogoś marynarkę (źle przeczytałam tytuł) i w kieszeni była słonina :D

Co do przepisu niestety nie pomogę :(

heh ja też tak na początku przeczytałam i pomyślałam:D

ale do przepisu też nie pomogę bo nie wiem

słonina w marynacie

19 wrz 2013 - 14:44:43

Cytat
xkyokox
Jej, myślałam, że kupiłaś od kogoś marynarkę (źle przeczytałam tytuł) i w kieszeni była słonina :D

Co do przepisu niestety nie pomogę :(

No identycznie :D

słonina w marynacie

19 wrz 2013 - 14:45:30

o matko a ja przeczytalam SLONINA W MARYNARCE ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-19 14:47 przez jestem_modna.

słonina w marynacie

19 wrz 2013 - 14:45:53

hehe dobre;-)
Dzięki za przepis tego nie widziałam ale mimo wszystko poszukuje z musztardą krojona w plasterki:-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-19 14:47 przez lebiodka.

zweryfikowana
Posty: 31
Ostrzeżenia: 1/5

słonina w marynacie

19 wrz 2013 - 14:47:37

Sama jej nazwa wywołuje u mnie obrzydzenie... Słonina to podskórna tkanka tłuszczowa świni. W 100 g zawiera 750 kcal, blisko 90 g tłuszczu i ponad 90 mg cholesterolu. Jest źródłem kwasów nasyconych, które szkodzą naszemu układowi krwionośnemu. Więc może zainteresuj się zdrową żywnością bo na takim jedzeniu długo nie pociągniesz.

słonina w marynacie

19 wrz 2013 - 14:54:39

Dzięki za dobrą rade, ale nie jem słoninki codziennie i nie zamierzam:-) oraz nie mam problemów z wagą, jestem szczupła może nawet za bardzo więc trochę bardziej kalorycznie jedzonko mi nie zaszkodzi:-))

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

słonina w marynacie

19 wrz 2013 - 15:01:06

Cytat
Sniezenka
Sama jej nazwa wywołuje u mnie obrzydzenie... Słonina to podskórna tkanka tłuszczowa świni. W 100 g zawiera 750 kcal, blisko 90 g tłuszczu i ponad 90 mg cholesterolu. Jest źródłem kwasów nasyconych, które szkodzą naszemu układowi krwionośnemu. Więc może zainteresuj się zdrową żywnością bo na takim jedzeniu długo nie pociągniesz.
oj, pierdu smerdu. Całe życie jem słoninę i smalec i jestem szczupła i zdrowa. W moich stronach słoninę się często wcina i jakoś nie widziałam za duzo osób otyłych. A tłuszcze zwierzęce są zdrowsze od roślinnych, jeśli już mówimy o zdrowym żywieniu

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dobry przepis na lasagne lub szaszłyk